تجربه مدیریت کرونا؛ الگویی برای مدیریت سایر بحران‌های کشور

معاون وزیر کشور گفت: تجربه مدیریت کرونا در کشور باید الگویی برای مدیریت سایر بحران‌ها و چالش‌ها نظیر سیل و زلزله باشد.

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، «حسین ذوالفقاری» معاون وزیر کشور امروز (چهارشنبه) در هفدهمین نشست کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا که در سالن پیامبر اعظم(ص) در محل وزارت کشور برگزار شد، افزود: اقدامات مردم محور، هدف اصلی سیاستگذاری‌های کلان دولتی است و تمام تلاش و دغدغه بر جلب رضایت مردم و رفع نیازمندی‌های آنان است.

وی تصریح کرد: ظرفیت‌های مردمی بسیار بالایی در کشور وجود دارد که می‌توانیم با ساماندهی مناسب این ظرفیت‌ها، استعدادیابی دقیق تر و فضا دادن به رشد خلاقیت ها، بخش بزرگی از مشکلات عمومی کشور را حل و فصل کنیم.

معاون وزیر کشور با تاکید بر اینکه در برنامه ریزی ها باید نگاه مان به آینده باشد، یادآور شد: بایستی از تجارب بدست آمده در عرصه مهار بحران کرونا نهایت استفاده را داشته باشیم.

ذوالفقاری گفت: هنر ما در مدیریت بحرانها، برقراری تعادل میان امنیت، سلامت و معیشت و اقتصاد کشور است. باید در چنین ایامی نشان دهیم که می توان با مدیریت موفق، بر چالش ها غلبه کرد و در عین حال، رفاه و آسایش عمومی مردم را هم فراهم ساخت.

رئیس کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در ادامه سخنانش خاطرنشان کرد: شرایط داخلی و جهانی نشان می دهد باید خودمان را برای شرایط زندگی با کرونا تطبیق دهیم و در صورت تداوم این بیماری، آمادگی های لازم را داشته باشیم.

ذوالفقاری با بیان اینکه در شرایط کرونایی مجبور به تعطیلی مدارس و دانشگاهها شده ایم، گفت: باید با بهره گیری از فناوری های جدید و ابزارهای ارتباطی، آموزش آنلاین را در کشور تقویت کنیم.

انتهای پیام/

کد خبر: 1068478