"سامانه باشگاه پایش" دانشگاه آزاد اسلامی رونمایی شد

مراسم رونمایی از فاز یک سامانه باشگاه پایش باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به صورت مجازی برگزار شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران(ایسکانیوز)، مراسم رونمایی از فاز یک سامانه باشگاه پایش باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، بیژن رنجبر قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، بابک نگاهداری مسئول باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی امروز به صورت مجازی برگزار شد.

در این جلسه مجازی که جواد علمائی معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی و عزیز نجف پور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد الکترونیکی، مسعود همتی رئیس مرکز فناوری اطلاعات و شبکه علمی دانشگاه حضور داشتند از فاز یک سامانه باشگاه پایش باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی رونمایی شد.

نگاهداری: راه اندازی سامانه باشگاه پایش، ادامه طرح پایش در دانشگاه آزاد اسلامی است

بابک نگاهداری در این جلسه با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی با راه اندازی سامانه پایش به سمت کاربردی کردن پژوهش های دانشجویی در قالب رفع نیازهای جامعه قدم برداشته است، گفت: سامانه پایش اولین الگو برای کاربردی کردن نتایج پایان نامه ها به صورت عملی و واقعی در راستای رفع چالش های کشور بود و امروز با رونمایی از سامانه باشگاه پایش، گام دوم این دانشگاه در جهت رفع چالش های کشور برداشته خواهد شد.

وی با بیان اینکه در سامانه باشگاه پایش، مجموعه ای از پژوهشگران و محققان که کارهای تحقیقاتی و پایان نامه هایی آنان حول یک هسته موضوعی قابل گردآوری است، سازماندهی می شوند، اظهار داشت: این اتفاق در قالب یک مجموعه تخصصی به منظور تقویت ارتباط گیری پژوهشگران با جامعه و صنعت و رفع نیازهای جامعه صورت می گیرد.

 نگاهداری راه اندازی سامانه باشگاه پایش را در ادامه طرح پایش در دانشگاه آزاد اسلامی دانست و افزود: در این سامانه، راه اندازی باشگاه ها و هسته های تخصصی حول موضوعات محوری سامانه پایش شکل گرفته است. در واقع این سامانه با همکاری باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان و دبیرخانه طرح پایش راه اندازی و اولین هسته های تخصصی آن در ماه های اخیر سازماندهی شده است.

در ادامه فربد رزازی معاون دانشجویی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی با ارائه گزارشی از راه اندازی و عملکرد سامانه باشگاه پایش گفت: باشگاه پایش با هدف پژوهش هدفمند یکپارچه شبکه ای، نیاز به ارتباط و تعامل پژوهشگران پایان نامه ها و رساله هایی با محور نزدیک به هم، نیاز به ایجاد محور پژوهشی برای اساتید و گروه های پژوهشی، نیاز به ارائه و ترویج موضوعات پژوهشی طراحی شده از سوی برنامه پایش و ... راه اندازی شده است.

وی خاطرنشان کرد: باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان مأموریت دارد تا در تشکیل انتخاب تیم ها، ایجاد محیط تعامل و هم افزایی، جمع سپاری و زندگی پژوهشی مجریان، مدیریت رسوب دانش غیر رسمی پایان نامه ها و رساله ها، انگیزه سازی از طریق هدایت و ترویج برنامه ها در تیم ها فعالیت کند.

رزازی به برخی از فعالیت های انجام شده در خصوص سامانه باشگاه پایش اشاره کرد و گفت: دریافت و جست وجوی موضوعات منتخب در پایان نامه ها و رساله ها، دسته بندی و ایجاد تیم های تخصصی، تولید و راه اندازی فاز یک سامانه باشگاه پایش و ایجاد مسیر بورسیه پژوهشی دانشجویان از جمله فعالیت های اخیر باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی است.

معاون دانشجویی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی در پایان گفت: واحد اصلی پژوهش در شبکه پایش، پایان نامه و رساله است و مجریان پایان نامه و رساله به واسطه پایان نامه و رساله خود عضو شبکه می شوند. همچنین در این شبکه پایان نامه هایی با محور کلی مشترک به صورت یک تیم تخصصی حضور دارند و پایان نامه های با محور و هدف دقیق مشترک با حفظ حریم شخصی پژوهش به عنوان زیر تیم تخصصی فعالیت می کنند.

انتهای پیام/

کد خبر: 1088884

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 1 =