سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی ورامین معرفی شد

سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا و قرچک با حضور مسئولان دانشگاهی و نماینده مجلس معرفی شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران دانشجویی(ایسکانیوز)، در مراسمی با حضور سید محمودرضا آقامیری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و جمعی از مسئولان منطقه‌ای و دانشگاهی، کیان پهلوان افشاری به‌عنوان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا و قرچک معرفی و از تلاش‌های حامد زارعی قدردانی شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران در این نشست با اشاره به سابقه تدین و روحیه انقلابی دشت ورامین اظهار کرد: این منطقه، همیشه برای ما مقدس بوده و مردمان آن به واسطه قیام تاریخی ۱۵ خرداد از احترام ویژه‌ای برخوردار هستند.

آقامیری با تأکید بر آمایش رشته‌های دانشگاهی براساس مختصات و ویژگی‌های هر منطقه یادآور شد: دانشگاهی که نتواند باری از مشکلات مردم را برداشته و مرتفع کند، قطعاً مثمر و نافع نیست.

وی اضافه کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا در جذب دانشجو و توسعه رشته‌های علوم پزشکی موفق بوده و می‌تواند با برنامه‌ریزی مشخص به سمت سوددهی قابل قبولی پیش برود.

عملکرد مطلوب پهلوان افشاری در دانشگاه آزاد اسلامی ابهر

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران به عملکرد مطلوب پهلوان افشاری به ویژه در دوران کرونا در دانشگاه آزاد اسلامی ابهر اشاره کرد و افزود: از یک سو رصد برنامه‌ها و موفقیت‌های صورت گرفته واحد ابهر و از سوی دیگر تشابه ظرفیت‌های این دو واحد تهران و ابهر موجب شد از قابلیت‌های پهلوان افشاری استفاده کنیم.

آقامیری با توجه به ظرفیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا و قرچک بیان کرد: پیگیری پروژه در دست اقدام کشاورزی و دامپروری، اخذ مجوزهای قانونی، عملیاتی کردن آن و درآمدزایی از منابع غیرشهریه‌ای به‌عنوان یکی از مهم‌ترین برنامه‌های مهم این دانشگاه است.

سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا و قرچک نیز به جایگاه دانشگاه‌ها در الگوی اسلامی و ایرانی پیشرفت مورد تأکید مقام معظم رهبری اشاره و بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان نماد پایبندی و پیروی از منویات مقام معظم رهبری با حرکت به سمت مسئله‌محوری، تلاش خود را برای تحقق این موضوع معطوف کرده است.

پهلوان افشاری افزود: دانشگاه آزاد اسلامی در رویکرد جدید به‌عنوان یک دانشگاه مسئله‌محور مطرح بوده و با بهره‌گیری از ظرفیت بالقوه منابع انسانی متخصص و تعامل سازنده با مسئولان منطقه‌ای ثابت کرده که این الگو کاملاً دست‌یافتنی است.

وی تبیین کرد: بازیابی در توان استادان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی بسیار مهم بوده و قطعاً با همکاری و همدلی آنان به عنوان یک اصل راهبردی می‌توان به اهداف سازمانی مشخص شده دست یافت.

سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا و قرچک در بخش دیگری از سخنان خود به اقتصاد مبتنی بر کشاورزی و دامپروری منطقه اشاره کرد و افزود: با یک تعریف درست و هدف‌گذاری مناسب در این حوزه می‌توانیم به حل مسائل و اقتصاد بخش کشاورزی و دامپروری کمک کنیم.

سرپرست سابق دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا و قرچک نیز با قدردانی از مشارکت حداکثری اعضای هیئت علمی و کارکنان این دانشگاه در دوران مسئولیت خود بیان کرد: در این مدت هیچ توفیقی حاصل نشد، مگر با همت و تلاش جمعی استادان و کارکنان.

زارعی با اشاره به سپری شدن روزهای سخت کرونایی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی، یک دانشگاه اجتماعی بوده و همیشه حرکت خود را در مسیر رفع نیازهای جامعه هدایت و در این ایام هم بر مبنای رسالت خود به طور شاخص نقش‌آفرینی کرده است.

دانشگاهیان در راستای تحقق سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ رسالت سنگینی دارند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست به نقش نظام آموزش عالی برای تأمین نیروی متخصص کشور اشاره و اظهار کرد: این مهم، رسالتی است که دولت به تنهایی قادر به اجرای آن نخواهد بود و طبیعی است که از بخش غیردولتی استفاده کند.

حسین نوش‌آبادی مطرح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی سهم ویژه‌ای در امر تأمین و تربیت نیروی متخصص کشور ایفا کرده و تقریباً نیمی از دانشجویان کشور در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به تحصیل هستند.

نماینده مردم شهرستان‌های ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی به وظیفه مهم مسئولان و جامعه دانشگاهی در راستای تحقق سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ اشاره کرد و ادامه داد: براساس افق پیش رو، جمهوری اسلامی باید رتبه نخست منطقه در زمینه علم و فناوری را کسب کند که در بسیاری از حوزه‌ها به این هدف دست یافته است.

زارعی به‌تازگی به‌عنوان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر معرفی شده و پهلوان افشاری نیز سابقه پنج سال ریاست واحد ابهر را در کارنامه دارد.

انتهای پیام/

کد خبر: 1097502

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =