مهلت انتخاب واحد پذیرفته‌شدگان ارشد دانشگاه پیام‌نور تا ۱۲ آبان ماه ادامه دارد

مهلت انتخاب واحد پذیرفته‌شدگان کارشناسی ارشد دانشگاه پیام‌نور تا ۱۲ آبان ماه ۱۴۰۰ ادامه دارد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری ایسکانیوز، ثبت‌نام غیرحضوری پذیرفته‌شدگان کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور از چهارم آبان ماه آغاز شده است و تا نهم آبان ماه ادامه دارد. همچنین انتخاب واحد دانشجویان از فردا ۵ تا ۱۲ آبان ماه از طریق سامانه گلستان به نشانی reg.pnu.ac.ir انجام می‌شود.

پذیرفته‌شدگان پس از ورود به سامانه در مهلت اعلام شده و با مطالعه صفحه ورودی می‌توانند با استفاده از شناسه کاربری و گذرواژه (در صفحه اول سایت فوق الذکر در زمان ثبت نام اعلام می‌شود) وارد سامانه آموزشی گلستان شوند.

پذیرفته‌شدگان لازم است اسکن مدارک را در قالب jpg یا jpeg و با حجم هر فایل حداکثر ۲۵۰ کیلو بایت تهیه و در هنگام ثبت نام غیرحضوری بارگذاری کنند.

تصویر صفحه اول و صفحه توضیحات شناسنامه، تصویر کارت ملی (پشت و رو)، عکس رنگی با زمینه روشن بدون کلاه و عینک، مدرک مشخص کننده وضعیت نظام وظیفه (ویژه آقایان) و تصویر مدرک کارشناسی (برای مدرک کارشناسی ناپیوسته لازم است مدرک کاردانی نیز ارائه شود) از جمله مدارک ثبت نام پذیرفته شدگان فوق است.

پذیرفته شدگان باید در هنگام ثبت نام در سامانه گلستان وارد لینک http://estelam.msrt.ir شده و پس از تقاضای تاییدیه تحصیلی برای آخرین مدرک تحصیلی (کاردانی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته)، کدپیگیری را در سامانه گلستان ثبت کنند. تعداد معدودی از دانشگاه‌ها به سامانه استعلام وزارت عتف متصل نیستند و برای این مدارک کماکان باید از طریق اداری تقاضای تاییدیه تحصیلی کنند.

پذیرفته‌شدگان لازم است حداکثر تا تاریخ سوم مهر در مقطع قبل فارغ‌التحصیل شده باشند. برای آگاهی از سایر شرایط به «بند ۱-۳- و ۳-۳- دستورالعمل سازمان سنجش آموزش کشور» مراجعه شود.

طبق آیین‌نامه آموزشی کارشناسی ارشد مصوب شورای دانشگاه، پذیرفته‌شدگانی که درس‌های گذرانده در دوره‌های کارشناسی ارشد دارند و متقاضی تطبیق واحد هستند، حداکثر تا پایان اولین نیمسال تحصیلی بعد از پذیرش باید کارنامه ریزنمرات تایید شده درس‌هایی را که تقاضای معادلسازی آن‌ها را داده‌اند، به آموزش مرکز/ واحد ارائه کنند.

(درخواست از طریق پیشخوان خدمت معادلسازی سامانه جامع گلستان)، مراکز/ واحدها لازم است اصل ریزنمرات را از دانشگاه یا موسسه‌ای که دانشجو دروس را در آن گذرانده است به صورت محرمانه تقاضا کنند و آن را ملاک عمل قرار دهند.

طبق ماده ۱۰ و تبصره ۱ و ۲ ماده ۱۰ آیین نامه آموزشی کارشناسی ارشد مصوب شورای دانشگاه، پذیرفته‌شدگانی که درس‌های جبرانی (اعلام شده توسط گروه آموزشی) مربوط را در دوره کارشناسی نگذرانده‌اند، موظف به انتخاب دروس جبرانی در اولین نیم سال تحصیلی ممکن هستند.

مطابق «تبصره بند ۲ قسمت ج دستورالعمل سازمان سنجش آموزش کشور» پذیرفته‌شدگان کد رشته امتحانی ۱۱۴۸ (رشته مدیریت امور شهری) می‌بایست واجد شرایط اعلام شده در دفترچه راهنمای (شماره ۱) آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ باشند، در غیراین صورت از ثبت نام آنان ممانعت به عمل آمده و فهرست اسامی با درج علت، حداکثر تا مورخ ۱۰ آذر به مرکز سنجش و آزمون اعلام شود.

دارندگان مدارک تحصیلی معادل حائز شرایط «آیین‌نامه شرکت دارندگان مدارک معادل و غیررسمی در آزمون‌های ورودی مقاطع بالاتر» باید مطابق مقررات صفحه ۱ و ۲ دستورالعمل سازمان سنجش آموزش کشور بررسی شوند.

داوطلبانی که با استفاده از سهمیه رزمندگان و یا ایثارگران پذیرفته شده‌اند، در زمان ثبت نام نیازی به ارائه تاییدیه سهمیه ثبت نامی از سوی ارگان ذی‌ربط ندارند و ملاک تایید سهمیه آنان همان عنوان سهمیه درج شده در فایل قبولی دانشگاه است.

اتباع غیرایرانی پذیرفته شده مطابق «بند د دستورالعمل سازمان سنجش آموزش کشور» باید شرایط و ضوابط درج شده در صفحه‌های ۲۱ و ۲۲ دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون سال ۱۴۰۰ (دفترچه شماره ۱) را کسب کنند. پذیرفته شدگان غیر ایرانی می‌بایست جهت اخذ ویزای تحصیلی پس از ثبت نام غیرحضوری به مرکز/ واحد مراجعه کنند تا به مراجع ذیصلاح معرفی شوند

پذیرفته‌شدگانی که در فایل اطلاعات، کد تعهد صلاحیت عمومی آنان عدد ۱ است، صلاحیت آنان توسط هیات مرکزی گزینش دانشجو مورد تایید قرار گرفته و قبولی آنان قطعی است. ضمنا باید جهت اطلاع از وضعیت کد تعهد ۲ به «بند هـ صفحه شماره ۹ دستورالعمل سازمان سنجش آموزش کشور» مراجعه کنند.

انتهای پیام/

کد خبر: 1116656

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =