ستایشی: آمریکا بزرگ‌ترین نقض‌کننده حقوق بشر در دنیاست

سخنگوی قوه‌ قضائیه گفت: دولت آمریکا فکر می‌کند صاحب اختیار دنیاست اما باید بداند که مقاومت وجود دارد.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، مسعود ستایشی گفت: رئیس قوه قضائیه برای نظارت بر توزیع عادلانه امکانات به زلزله‌زدگان هرمزگان نیز دستوراتی را صادر کرد، اصلاح بافت‌های فرسوده و اقدامات پیشگیرانه برای کاهش خسارات زلزله یکی از مواردی است که ما به آن تاکید داریم.

او در خصوص استرداد متهمان پرونده سرقت از بانک ملی گفت: این اطلاعات درست است دو نفر از متهمان در سال گذشته به بانکی در شهرستان قائم شهر دستبرد می‌زنند، این‌ها به وسیله نیروهای فعال فراجا شناسایی و دستگیر می‌شوند و به موجب مقررات در دادسرا برای این افراد، قرار تأمین قانونی صادر می‌شود.

بیشتر بخوانید:

اژه‌ای:‌ با تولیدات دارویی ‌در برابر تهدیدات ‌ایمن می‌شویم

سخنگوی قوه‌ قضائیه ادامه داد: پس از اینکه قرار صادر و افراد بازداشت می‌شوند بر اساس شرایط پیش آمده و مطالبی که بانک عامل مطرح کرده، قرار این دو نفر به وثیقه تبدیل و آزاد می‌شوند. کیفرخواست صادر و متهمان به حبس محکوم شدند. وثیقه به لحاظ عدم متهمان ضبط و متهمان متواری می‌شوند. پس از آن این افراد مرتکب جرم دیگری شدند.

ستایشی در خصوص آخرین وضعیت دو جاسوس فرانسوی گفت: ضابط خاص به این پرونده ورود کرده و اقداماتی برای کشف جرم صورت گرفته است. تعقیب بر اساس دستور قضائی انجام شده و رسیدگی در مرحله دادسراست. این تحقیقات در مرحله دادسرا واجد محرمانگی است.

او افزود: در ۱۸ اردیبهشت دستور جلب صادر و تفهیم اتهام شدند. این افراد تحت قرار بازداشت موقت هستند و تحقیقات در حال انجام است. برخی از داخلی‌ها به این افراد مراجعه و گرفتار ماجراهایی شدند. زیبنده نیست عناصر داخلی بخواهند در راستای جریان استکبار حرکت کنند.

آخرین وضعیت پرونده نهرخواری در بهبهان

ستایشی گفت: در حوزه قضایی بهبهان ۲۶ هزار متر مربع از بستر نهر آب طبیعی با نخاله ساختمانی مسدود شده و تغییر کاربری به مسکونی صورت گرفته است.

سخنگوی قوه‌ قضائیه افزود: زمین‌ها به فروش رسیده است؛ ۵ نفر شناسایی و قرار تامین قانونی برای آنها صادر شده است. تا پایان سال ۱۴۰۰ فرآیند تفهیم اتهام انجام شده است.

به گفته او یکی از افراد بازداشت شده کارمند اداره ثبت، یک نفر بازنشسته اداره ثبت و فرد دیگر عضو هیئت مدیره یک تعاونی مسکن بوده است.

ماجرای اختلاس ۷۳۰ میلیون دلاری در زیر مجموعه‌ وزارت کشاورزی چه بود؟

سخنگوی قوه قضائیه در رابطه با اختلاس ۷۳۰ میلیون دلاری در یکی از زیر مجموعه‌های وزارت کشاورزی گفت: گزارشی از سوی بازرسی به رئیس قوه قضائیه ارسال شد.

ستایشی ادامه داد: این مسئله ناظر به اقدامی از سوی یکی از زیر مجموعه‌ها بوده و تعهداتی در رابطه با گندم، جو و ... مطرح شده که در حال رسیدگی است.

کد خبر: 1146797

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 7 =