۲ کارگاه تولیدی در مجتمع دانشگاه آزاد عالیشهر فعال شد

رئیس دانشگاه آزاد بوشهر گفت: در راستای کسب درآمدهای غیرشهریه‌ای تاکنون ۲ کارگاه تولیدی لامپ و بسته‌بندی خرما در مجتمع بزرگ عالیشهر دانشگاه استقرار یافته و در حال فعالیت است.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز از بوشهر، سروش حیدری سنگستانی در دیدار با اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با اشاره به گذشت یکسال از پذیرش مسئولیت به‌عنوان مسئول استانی این دانشگاه، گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های این مدت را ارائه داد و گفت: با روشنگری مواضع دانشگاه، نکات مبهم برطرف خواهد شد و بیش از گذشته می‌توان از توان فکری نخبگان دانشگاهی برای بهبود و پیشبرد امور بهره گرفت.

وی با تأکید بر اینکه در یک سال گذشته تلاش کردیم تا با آینده‌نگری، ثبات بر امور حکمفرما شود، توضیح داد: در این مدت دانشگاه وارد هیچ‌گونه مسائل حاشیه‌ای نشد، ضمن اینکه به هیچ حواشی نیز دامن زده نشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر حفظ اعتدال در امور و پیرو ولایت و انقلاب بودن دانشگاه آزاد اسلامی تشریح کرد: دانشگاه تریبون حزب، گروه و یا دسته خاصی نیست و هرگز منافع، مصالح و ظرفیت‌های دانشگاه برای حمایت از فرد یا افرادی خاص صرف نشد.

حیدری سنگستانی، سنجیدن امور را با معیار حق بالاترین کارکِرد خود برشمرد و افزود: قطعاً تئوری امور در اجرا با تفاوت‌هایی همراه خواهد بود؛ اما از روز نخست پذیرش مسئولیت، فردگرایی و تسویه‌حساب‌های شخصی در برنامه‌ها و تصمیم‌گیری‌ها نقشی نداشته است.

وی، برخی از فعالیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر را چنین برشمرد: عدم بهینه‌سازی و توانمندسازی نیروی انسانی، فرسوده بودن زیرساخت‌ها، تورم و افزایش هزینه‌ها، کرونا، انتقال فکری اعضای هیئت علمی به‌عنوان پیشران دانشگاه به سمت تولید دانش‌بنیان، گذر از آموزش صرف و ورود به مسئله‌محوری، اشتغالزایی و کارآفرینی، کاهش وابستگی به شهریه و پیشبرد اهداف انقلاب شکوهمند اسلامی که در یک سال اخیر صورت گرفت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با برشمردن برخی اقدامات در راستای کسب درآمدهای غیرشهریه‌ای اظهار کرد: تاکنون دو کارگاه تولیدی لامپ و بسته‌بندی خرما در مجتمع بزرگ عالیشهر واحد بوشهر استقرار یافته و در حال فعالیت است که با پایان روند اخذ مجوز و رسیدن به تولید کافی، درآمد قابل ملاحظه‌ای نصیب دانشگاه خواهد شد.

حیدری سنگستانی با تأکید بر اینکه برنامه‌های متنوع و اثرگذاری برای ورود جدی به مبحث اشتغالزایی و اقتصاد دانش‌بنیان پی‌ریزی شده و در حال اجراست، ادامه داد: تاکنون ۱۸ کارگروه تخصصی متشکل از دانشجویان، استادان، کارکنان به‌عنوان ارکان دانشگاه و فعالان صنعت و جامعه یعنی نخبگان اقتصادی، نمایندگان صنایع، کسب‌وکارهای کوچک، اصناف، ایده‌پردازان و افراد خلّاق در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر ایجاد شده که فعالیت‌ها، اهداف و فرآیندهای دانشگاه بر مبنای خروجی این کارگروه‌ها شکل گرفته و تنها با ورود حداقل ۶۰ درصد اعضای هیئت علمی به فعالیت‌های اجرایی، برنامه‌های دانشگاه با سرعت بیشتری پیش خواهد رفت.

وی متذکر شد: مبالغ مالی موجود در حساب دانشگاه، بیت‌المال و امانت است و وظیفه صیانت و هزینه‌کرد این مبالغ برعهده تک‌تک ماست و باید در قبال هزینه‌کردها پاسخگو باشیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر از ایجاد درمانگاه پزشکی، روانشناسی و داروخانه خبر داد و اظهار کرد: جایابی این مهم انجام، تجهیزات خریداری و مجوزهای اولیه نیز اخذ شده و این مهم در راستای مسئولیت‌های اجتماعی دانشگاه و نیاز رشته‌های تحصیلی در حال انجام است.

دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر حفظ شأن دانشگاه، استادان، همکاران، و دانشجویان، دانشگاه را مکانی برای انجام گفتمان‌های علمی و تخصصی دانست و تبیین کرد: بیش از هر زمان دیگر نیازمند شبکه‌ای از مشاوران برای اخذ راهنمایی همکاران و تبیین دستاوردها و برنامه‌ها در دانشگاه هستیم.

انتهای پیام /

کد خبر: 1161843

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =