اژه‌ای: مشکلات نساجی شین‌بافت و مجتمع آگرین حل شد

رییس قوه قضاییه گفت: رفع مسائل و مشکلات شرکت تولیدی نساجی شین‌بافت سنندج و مجتمع تولیدی آگرین در نتیجه ورود و پیگیری‌های دستگاه قضایی انجام شد.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای روز پنجشنبه در جلسه پیگیری اجرایی شدن مصوبات سفر اردیبهشت هیات عالی قضایی به استان کردستان اظهار داشت: دنیای استکبار و دشمنان کشور و نظام ما درصدد ایجاد اختلاف و افتراق میان مردم ایران اسلامی هستند؛ آن‌ها به ایجاد نزاع میان طوایف مختلف و شیعه و سنی دل بسته‌اند؛ بنابراین همه باید بیش از پیش بر وحدت و همگرایی در جهت منافع امت اسلام و منافع ملی اهتمام بورزیم و یک وحدت مثال زدنی را به منصه ظهور برسانیم.

بیشتر بخوانید:

 دستور اژه‌ای درباره پرونده خنثی‌سازی ۳۰ انفجار در تهران

وی در همین راستا به مقامات قضایی استان کردستان دستور داد در آستانه هفته وحدت و میلاد موفورالسرور نبی اکرم (ص) هر آنچه را که در توان دارند و در چارچوب اختیارات قانونی‌شان است، در راستای گسترش و بسط امور وحدت‌بخش بکار گیرند و در این جهت از ارائه هرگونه کمک و مساعدتی به سایر بخش‌ها و علما و روحانیون شیعه و سنی مضایقه نکنند.

رییس قوه قضاییه با اشاره به ایثارگری‌ها و رشادت‌های مردم استان کردستان در دفاع از اسلام و ایران در برابر اجانب و ضدانقلاب، گفت: مردم استان کردستان در طول چهار دهه گذشته در دفاع از مرزهای ایران اسلامی و مقابله با عناصر ضدانقلاب، مجاهدت‌های فراوانی کردند و همواره دشمنان را ناکام گذاشتند.

رفع مشکلات نساجی شین‌بافت سنندج و مجتمع تولیدی آگرین در نتیجه ورود دستگاه قضایی

رییس دستگاه قضا با تاکید بر اهمیت بسیار بالای دو مقوله‌ «امنیت» و «رفاه و معیشت» مردم اظهار داشت: اگر چه اقدامات و خدمات شایان توجهی از ناحیه نظام جمهوری اسلامی به مردم غیور استان کردستان شده است، اما اعتقاد داریم هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب و ارائه خدماتی که شایسته این مردم باشد، فاصله داریم. بنابراین مسئولان قضایی استان کردستان در راستای کمک به سایر مسئولان استانی در جهت رشد تولید و اقتصاد اقدامات مقتضی را ترتیب دهند و در راستای رفع موانع تولید، تأمین امنیت سرمایه‌گذاری و حمایت از آن دسته از فعالان اقتصادی که هدفشان فعالیت اقتصادی سالم است، نهایت اهتمام و مساعی را به خرج دهند.

رییس عدلیه در همین راستا مشخصا رفع مسائل و مشکلات شرکت تولیدی نساجی شین‌بافت سنندج و مجتمع تولیدی آگرین در نتیجه ورود و پیگیری‌های دستگاه قضایی را بیان کرد.

وی درباره مصوبات سفر اردیبهشت هیات عالی قضایی به استان کردستان گفت: مطابق آمار ارائه شده بالغ بر ۹۰ درصد از مصوبات سفر استانی هیات عالی قضایی به استان کردستان، عملیاتی یا تکمیل شده است، اگر اینطور است موضوع بسیار خوشایند و شایسته تقدیری است، اما تردید دارم که اینطور باشد، احتمالا منظور این است که روند اجرایی ۹۰ درصد مصوبات آغاز شده است، در این گونه موارد باید هر آنچه گفته می‌شود و وعده می‌دهیم محقق شود.

محسنی اژه‌ای درخصوص دیدارها و نشست‌های خود با اقشار مختلف مردم استان کردستان، اظهار داشت: دیدار و گفتگو با روحانیون و علمای اهل سنت و شیعه استان کردستان و همچنین دانشجویان این استان، بسیار مسرت‌بخش و مفید بود و نقطه‌نظرها و مطالب سازنده‌ای در جریان این نشست‌ها طرح شد.

تاکید بر رونق بازارچه‌های مرزی و ساماندهی کولبران

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه بازگشایی و رونق بازارچه‌های مرزی و ساماندهی کولبران از جمله اقدامات و تدابیری است که می‌تواند به بهبود وضعیت معیشت و اقتصاد مردم استان کردستان بینجامد، گفت: اقدامات و تدابیری که در جهت بازگشایی و رونق بازارچه مرزی بانه اتخاذ شده است باید در سطح استان کردستان گسترش یابد و تقویت شود؛ چرا که در شرایط تحریم‌های ظالمانه تحمیلی به مردم کشور، این قبیل اقدامات و تدابیر راهگشاست.

وی در این نشست نیز وعده داد که همچنان در مجامع و جلسات سران قوا، پیگیر امور مربوط به رونق اقتصادی استان کردستان از طریق اتخاذ تدابیر ناظر بر بازگشایی و رونق بازارچه‌های مرزی و ساماندهی کولبران خواهد بود.

رییس عدلیه در همین راستا به مقامات قضایی استان کردستان دستور داد در چارجوب اختیارات قانونی‌شان، همه اقدامات و مساعدت‌های مقتضی را در جهت رونق اقتصادی استان بکار گیرند و درصورت نیاز برای تفویض اختیارات بیشتر، نامه‌نگاری‌های مربوطه را در اسرع وقت انجام دهند.

محسنی اژه‌ای با اشاره به درخواست رییس کل دادگستری استان کردستان برای صدور مجوز جذب اختصاصی قضات بومی در استان، گفت: برای رفع مسائل ناظر بر تکمیل کادر قضایی و اداری در استان کردستان، تمهیدات مقتضی پیش‌بینی شده است و در این راستا همانطور که در دانشگاه سنندج اعلام کردم باید ارتباط حقوقی دادگستری با دانشگاه تقویت و از ظرفیت‌های دانشگاهیان به نحو مطلوب استفاده شود.

انتقال زندان‌ها به محدوده‌های خارج شهری یک تکلیف قانونی است

رییس قوه قضاییه در ادامه با اشاره به مقوله انتقال زندان‌های استان کردستان به محدوده‌های خارج از شهر، گفت: انتقال زندان‌ها به محدوده‌های خارج شهری یک تکلیف قانونی است؛ بنابراین مسئولان قضایی استان کردستان همانطور که مقدمات کار برای انتقال زندان بیجار به محدوده خارج از شهر را فراهم آورده‌اند؛ نسبت به انتقال سایر زندان‌های استان نیز اهتمام داشته باشند و در این راستا مسائل و کمبودها را به مرکز منتقل کنند.

وی درباره رفع مشکلات آبی روستای آقاجری در دیواندره کردستان، گفت: با مساعدت‌های مسئولان قضایی و اجرایی، مشکلات آبی روستای آقاجری در دیواندره کردستان رفع شد که از این بابت از مسئولان امر قدردانی می‌کنم؛ در این فقره به گونه‌ای تدبیر شد که در احداث لوله‌های انتقال آب، خسارتی به اراضی کشاورزی مردم وارد نیاید.

محسنی اژه‌ای در این نشست بار دیگر تاکید کرد: وعده‌های مسئولان به مردم ضمن اینکه باید مبتنی بر کار کارشناسی و فنی باشد، باید از قابلیت تحقق‌پذیری و عملیاتی شدن نیز برخوردار باشد و این وعده‌ها که به مردم داده می‌شود در سر موعد عملیاتی شوند تا امید مردم بیشتر شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی نماینده ولی فقیه در استان کردستان نیز با اشاره به بازخوردهای مثبت فراوان سفر اردیبهشت‌ امسال حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای به کردستان، از مسئولان قضایی استان بابت پیگیری جدی در زمینه اجرای مصوبات این سفر قدردانی به عمل آورد.

وی در ادامه با اشاره به بازگشایی بازارچه مرزی بانه، خواستار تسریع روند بازگشایی و فعالیت مجدد این بازارچه‌ها شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسین حسینی رییس کل دادگستری استان کردستان از اجرایی شدن نزدیک به ۹۰ درصد از دستورات رئیس قوه قضاییه در سفر اردیبهشت‌ سال جاری به استان کردستان خبر داد.

وی از حل مشکلات دو واحد تولیدی در نتیجه پیگیری‌های مستمر قضایی طی ماه‌های گذشته خبر داد و گفت: با حل مشکلات کارخانه «شین‌بافت» و راه‌اندازی این واحد تولیدی، برای ۷۰ نفر اشتغالزایی خواهد شد. همچنین با راه‌اندازی مرحله نخست واحد تولیدی «آگرین» برای ۲۰۰ نفر و در مرحله دوم برای ۵۰۰ نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

حسینی از حل مشکل مربوط به انتقال آب شرب روستای آقاجری دیواندره در نتیجه پیگیری‌های قضایی و اجرای دستورات سفر استانی رئیس قوه قضاییه خبر داد و گفت: بازارچه مرزی بانه شهریور امسال بازگشایی شد و برای بازگشایی سایر بازارچه‌های مرزی استان کردستان تلاش‌ها و پیگیری‌هایی در حال انجام است.

رییس کل دادگستری استان کردستان همچنین به ارائه توضیحاتی در مورد اقدامات صورت‌گرفته در زمینه انتقال زندان‌های سنندج، بیجار، بانه و مریوان به خارج از شهر پرداخت.

قادرزاده رییس دانشگاه کردستان نیز در این جلسه ضمن تقدیر از پیگیری‌های دستگاه قضا در زمینه رفع مشکلات دانشجویان اظهار داشت: یکی از مطالبات دانشجویان دانشگاه کردستان در دیدار با رئیس قوه قضاییه، ساماندهی وضعیت مسیر خوابگاه تا دانشگاه بود که با دستور رییس عدلیه، این مهم محقق شد و اکنون کار جدول‌بندی و آسفالت این مسیر به طول ۴ هزار متر مربع در حال انجام است

انتهای پیام/

کد خبر: 1199891

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 0 + 0 =