تهران- ایسکانیوز: شمس لنگرودی در مراسم معرفی «احتمال باران اسیدی» در سینما فرهنگ ۱ گفت: فیلمنامه بسیار ظریف این فیلم، مرا یاد شعر می‌انداخت.

به گزارش خبرگزرای ایسکانیوز، مراسم معرفی فیلم سینمایی «احتمال باران اسیدی» با حضور محمدرضا باباگلی (منتقد)، بهتاش صناعی‌ها (کارگردان)، شمس لنگرودی (بازیگر)، مریم مقدم (نویسنده)، پوریا رحیمی‌سام (بازیگر)، محمدرضا جهان‌پناه (فیلمبردار) و سمیرا برادری (تهیه کننده) در سینما فرهنگ ۱ برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، بهناش صناعی ها کارگردان فیلم «احتمال باران اسیدی» گفت: ویژگی بارز این فیلم سادگی اش است و تلاش ما بر این بود تا این سادگی در کلام و روایت رعایت شود.

وی درباره حضور شمس لنگرودی در این فیلم توضیح داد: حضور شمس لنگرودی در این فیلم شانس بزرگی بود چرا که مدت ها به دنبال چنین شخصیتی در این محدوده سنی می گشتیم و همانطور که می دانید چنین شخصیتی در این سن و سال در سینمای ایران کم داریم.

شمس لنگرودی

صناعی ها درباره بازیگران دیگر فیلمش هم عنوان کرد: سعی کردیم تا از بازیگر چهره در این فیلم استفاده نکنیم. ما بعد از چند جلسه دورخوانی به این نتیجه رسیدیم که شمس لنگرودی برای این نقش بهترین گزینه است.

در ادامه این مراسم شمس لنگرودی بازیگر «احتمال باران اسیدی» نیز گفت: حضور در این فیلم اولین تجربه سینمایی من نبود چرا که سال ها قبل با فیلم «چاردیواری» وارد سینما شده بودم.

وی در عین حال خاطرنشان کرد: «احتمال باران اسیدی» فیلمنامه بسیار ظریفی داشت و این ظرافت ها مرا یاد شعر می انداخت. به همین دلیل حاضر به بازی در این فیلم شدم و قصد دارم باز هم در سینما حضور داشته باشم.

مریم مقدم نویسنده «احتمال باران اسیدی» نیز در این مراسم معرفی اظهار کرد: من با بهتاش صناعی ها چند فیلمنامه نوشتیم که متاسفانه هیچ کدام از آنها ساخته نشد. داستان این فیلم درباه تنهایی آدم‌هاست. ما قصه این فیلم را از داستانی که دوستی برای‌مان تعریف کرده بود الهام گرفتیم.
کد خبر: 213586

وب گردی

وب گردی