تهران- ایسکانیوز: علی عباسپور رئیس واحد علوم تحقیقات در ابتدای کنگره دانشگاهی شهدا و ایثارگران گفت: بدیهی است این جلسات برای تقدیر و تشکر از خانواده های محترم شهدا و بزرگداشت یاد و خاطره آنان و قدردانی از ایثارگران برگزار می شود اما فراتر از آن بحث یادآوری و پایبندی ما به اصل شهادت است که اصل مهم در تداوم انقلاب اسلامی است.

وی افزود: این بزرگداشت یادآور این است که ما به عهد خود پایبند هستیم و آن چیزی که انقلاب برای آن شکل گرفت و اصل ولایت فقیه و اصل شهادت است که نهایتا بتوانیم پرچم اسلام را به احتزاز درآوریم.

رئیس واحد علوم تحقیقات خاطر نشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی قطعا جایگاهی برای تقدیر و تشکر و تحصیل این عزیزان خواهد بود.

ما افتخار داریم که بیشترین تعداد فرزندان خانواده های شهدا و ایثارگر را در دانشگاه آزاد اسلامی به خصوص واحد علوم تحقیقات داریم که اینها با کسب علم و دانش راه پدران خود را ادامه می دهند.

وی به سه عنصر اصلی علم، اقتصاد و فرهنگ اشاره کرد و افزود: سه عنصر اصلی علم، اقتصاد و فرهنگ است که مقام معظم رهبری آنها را سه عنصر استقامت خواندند و ما در جهت رسیدن به آن تلاش خواهیم کرد.

عباسپور ادامه داد: نباید اجازه دهیم بحث هایی که مطرح می شود اصل و مروارید و جواهر انقلاب را تحت تأثیر قرار دهد. ما اجازه نمی دهیم انقلاب اسلامی که به رهبری حضرت امام خمینی به ثمر رسید و با درایت مقام معظم رهبری تداوم دارد و با ایثار و از جان گذشتگی بسیاری از شهیدان به ثمر رسیده است خدشه دار شود.

وی افزود: اگر چه ممکن است کاستی هایی وجود داشته باشد ولی هیچ کس اجازه نمی دهد که در این اصل تردید ایجاد شود.

ما آماده جانبازی، ایثارگری برای رسیدن کشورمان به اقتدار که در سه عنصر علم، اقتصاد و فرهنگ خلاصه شده است حاضریم جهاد علمی و فرهنگی کنیم و ایستاده ایم.

عباسپور تأکید کرد: تبلیغات بیگانه ما را از اهدافمان باز نخواهد داشت. تلاش می کنیم تا هر چه بیشتر نظام جمهوری اسلامی ایران را نسل به نسل ادامه دهیم تا پرچم آن را به حضرت صاحب زمان برسانیم.
کد خبر: 228612

وب گردی

وب گردی