تهران - ایسکانیوز: امیر سرتیپ کیومرث حیدری اعلام کرد: این نیرو بیش از پیش بر روی سلاح های پیشرفته ضد زره سرمایه گذاری می کند.

امیر سرتیپ کیومرث حیدری، جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش به توانایی این نیرو در ساخت سلاح های جدید اشاره کرد و اظهار داشت: امروزه نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در تمامی زمینه ها به استقلال کافی رسیده است.

وی ادامه داد: برخی از سلاح های نیروی زمینی در رزمایش مشترک نیروهای ارتش مورد استفاده قرار گرفت.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه اعلام کرد که توان این نیرو در سال 93 بر روی سلاح های ضد زره و پهپاد ها معطوف شده است.

سرتیپ حیدری با تاکید بر این که پهپاد انتحاری استفاده شده در رزمایش محمد رسول الله (ص) از بهترین نوع پهپاد انتحاری بود، گفت: قصد داریم پهپاد های مورد استفاده این نیرو را نیز پیشرفته تر کنیم.

وی اعلام کرد که نیروی زمینی ارتش بر روی سلاح های ضد زره به ویژه سلاح های موشک اندازهای ضد زره در آینده نیز سرمایه گذاری بومی بسیار خوبی خواهد کرد.

شایان ذکر است رزمایش مشترک نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران تحت عنوان محمد رسول الله (ص) از چهارم تا دهم دی ماه از شرق تنگه هرمز تا پایین تر از خلیج عدن برگزار شد و نیروی زمینی در آن از سلاح های جدید خود رونمایی کرد.

پهپادهای انتحاری و ترابری، خودروی مین ریز، موشک ضد زره دهلاویه، سلاح تک تیرانداز شاهر، سلاح ژ3 ارتقاء یافته و انواع نفر برها و تانک ها از جمله دستآوردهای نیروی زمینی بود که در این رزمایش مورد استفاده قرار گرفت.
کد خبر: 228636

وب گردی

وب گردی