تهران- ایسکانیوز: فاز 12 میدان گازی پارس جنوبی به عنوان بزرگترین طرح صنعتی کشور امروز با حضور رئیس جمهور افتتاح می شود . استاندار بوشهر گفت : آقای روحانی رئیس جمهور امروز برای افتتاح فاز 12 پارس جنوبی در شهرستان کنگان به استان بوشهر سفر می کند .
مصطفی سالاری افزود: رئیس جمهور پس از ورود به فرودگاه خلیج فارس عسلویه ، ضمن بازدید از فاز 12 پارس جنوبی آنرا افتتاح خواهد کرد .
استاندار بوشهر گفت :‌ رئیس جمهور همچنین در مراسم افتتاح این طرح صنعتی سخنرانی خواهد کرد .
مدیر عامل شرکت نفت و گاز پارس گفت : با راه اندازی فاز12 که معادل سه فاز استاندارد است روزانه 75 میلیون متر مکعب گاز تولید و به شبکه سراسری کشور تزریق می شود.
آقای شعبان پور افزود : در این گام روزانه 120 هزار بشکه میعانات گازی و750 تن گوگرد هم تولید می شود.
وی گفت : این گام نخستین طرح گازی کشور است که بیشتر مراحل طراحی ، ساخت ، اجرا و بهره برداری آن به همت متخصصان داخلی انجام شده است .
آقای شعبان پور افزود : تا کنون بیش از 7 میلیارد دلار در فاز12 پارس جنوبی هزینه شده است و برآوردها نشان می دهد بازگشت کل سرمایه گذاری این طرح در کمتر از سه سال محقق می شود .
وی گفت : فار12 روزانه 17 میلیون دلار و سالانه 6 میلیارد دلار درآمد زایی برای کشور به همراه خواهد داشت .
بگزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس با گشایش هر فاز پارس جنوبی یک درصد به تولید ناخالص داخلی افزوده می شود ، این درحالی است که با راه اندازی فاز 12 بیش از سه درصد به تولید ناخالص داخلی اضافه می شود .
کد خبر: 242243

وب گردی

وب گردی