هدف سفر «ظریف» به «استانبول»

یک منبع آگاه در وزارت امور خارجه گفت: هدف سفر محمدجواد ظریف به استانبول، گفت‌وگو با مقامات عالی ترکیه درباره روابط دوجانبه و تحولات منطقه و همکاری‌های دو کشور است.

به گزارش خبرگزاری ایسکانیوز، یک منبع آگاه در وزارت خارجه با بیان اینکه ظریف در روز شنبه به استانبول می‌رود، گفت: هدف سفر ظریف به استانبول گفت و گو با مقامات عالی ترکیه درباره روابط دوجانبه و تحولات منطقه و همکاری های دو کشور است.

وزارت خارجه ترکیه نیز در روز جمعه در اطلاعیه‌ای در ارتباط با این سفر گفت: ظریف در این سفر با رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری، احمد داود اوغلو نخست وزیر و مولود چاوش اوغلو وزیر خارجه ترکیه دیدار و گفت و گو می‌کند.

به گفته این وزارتخانه، تحولات جاری منطقه‌ای، بین المللی و موضوعات دوجانبه، محور گفت وگوهای مقامات ترکیه‌ای با وزیر امورخارجه ایران خواهد بود.

ایسنا نوشت: کارشناسان روابط بین الملل در آنکارا این سفر را که به دنبال سفر اخیر احمد داود اوغلو نخست وزیر به همراه 5 وزیر دولت آنکارا و 160 تن از کارآفرینان ترکیه‌ای به تهران صورت می گیرد، از نظر پیگیری توافقات حاصل شده در تهران و برگزاری سومین نشست شورای عالی همکاری‌های ایران و ترکیه در آنکارا و بیست و پنجمین نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری در ماه آینده در قونیه و به‌ویژه با توجه به تحولات اخیر در سوریه و منطقه بسیار حایز اهمیت ارزیابی می کنند.

داوود اغلو روز شنبه 15 اسفندماه به تهران سفر کرده بود.

طبق برخی از اخبار، احتمالا حجت الاسلام و المسلمین روحانی نیز در اواخر فرودین ماه برای شرکت در اجلاس سران همکاری اسلامی به ترکیه سفر می‌کند.

202

کد خبر: 618706

وب گردی

وب گردی