سردار دهقان:  قرارگاه خاتم الانبیاء ایثارگرانه و فداکارانه به کمک دولت آمده است

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: قرارگاه خاتم الانبیا پس از مطرح شدن سیاست های اقتصاد مقاومتی ، ایثارگرانه و فداکارانه به کمک دولت آمده است.

به گزارش ایسکانیوز، سردار سرتیپ حسین دهقان در حاشیه بازدید از نمایشگاه «اقتدار سپاه در عرصه سازندگی» افزود: تا پایان امسال مسئولیت بیش از 50 طرح تأثیرگذار در اقتصاد ملی برعهده قرارگاه گذاشته است. البته در دولت به برخی از قول‌هایی که دادیم نتوانستیم عمل کنیم، ولی اصرار داریم که این اتفاق بیافتد.

وی تأکید کرد: خدا را شکر می‌کنیم بابت این استعداد در قرارگاه، سازمان توانمندی که امروز هم در حوزه طراحی و مهندسی و هم در بحث ساخت و اجرا و هم حوزه پشتیبانی و تأمین اقلامی که در طرح ها باید به کار گرفته شود، فعالیت می کند. قرارگاه مجموعه های متخصص، کارآمدی، توانمند و ایمنی را دراختیار داریم و در اصل این توانمندی را یکی از دستاوردهای نظام تلقی می‌کنیم.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون طرح‌های اصلی دولت در بخش‌های نفت، گاز، پتروشیمی، حمل و نقل، سدها، انتقال آب و حتی در حوزه مخابرات و آی تی دراختیار قرارگاه است و تلاش ما بر این بوده است که دولتی ها را از ظرفیت های آن قانع و مطلع کنیم. در دو سه سال اخیر تلاش کردیم تا دولتی‌ها ظرفیت‌های قرارگاه را در مرحله نخست به رسمیت بشناسند، در مرحله دوم متعلق به خود بدانند و در مرحله سوم از آن‌ها استفاده کنند.

وزیر دفاع با انتقاد از وجود نوعی واگرایی در سیستم‌های دولتی گفت: برخی تصور می‌کنند از ما بهتران (خارجی ها) از ما بهتر کار می‌کنند، اما با یاری خداوند اکنون هم در کارشناسی و در سطح مسئولان این عزم و اراده درباره این ظرفیت ها به وجود آمده است و از آن‌ها استقبال می‌شود.

وی با اشاره به محدودیت‌های جدید اعتباری در دولت تأکید کرد: این محدودیت ها احتمالاً باعث می شود فعالیت های قرارگاه هم تحت تأثیر قرار گیرد بخصوص که قرارگاه نمی تواند همه فعالیت ها را با امکانات مستقیم خود انجام دهد. در سال های اخیر دولت بسیار تلاش کرده از فعالیت‌های قرارگاه پشتیبانی کند اما فاصله زیاد است و حجم کار و مطالبات قرارگاه از دولت، حجم بالایی است و دولت هم تلاش کرده است که کمک کند.

وی افزود: قرارگاه خاتم الانبیاء جدا از وزارت دفاع نیست و توانمندی‌های موجود در مجموعه نیروهای مسلح، برای تأمین نیازهای خود نیروهای مسلح در کار گرفته و هم در سطح ملی استفاده شود. هر میزان کاری که در حوزه قرارگاه باشد و بتوانند آن را انجام دهند دراختیار آنها قرار می گیرد.

ایسنا

302

کد خبر: 717353