کاهش روز به روز قیمت طلا در بازار جهانی

قیمت طلا روز پنج‌شنبه تحت تاثیر رشد ارزش دلار که تقاضا برای خرید این فلز ارزشمند را محدود کرد برای سومین روز کاهش یافت.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز؛ هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۱۳۱۴.۶۴ دلار رسید. بهای معاملات این بازار از ابتدای هفته جاری تاکنون حدود یک درصد کاهش داشته است.

در بازار آمریکا هر اونس طلا برای تحویل در آوریل، با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۳۱۵.۴ دلار رسید. شاخص دلار در برابر سبدی از ارزهای عمده ۰.۱ درصد رشد کرد و در ۹۰.۷۰۰ واحد ایستاد. این شاخص پیش‌تر به ۹۰.۷۴۴ واحد صعود کرده بود که بالاترین رکورد از ۱۹ ژانویه بود.

دلار آمریکا که در فوریه بهترین عملکرد ماهانه خود را از نوامبر ثبت کرده است، از موضع جروم پاول، رییس بانک مرکزی آمریکا که انتظارات برای افزایش سریع‌تر نرخ‌های بهره این کشور را تقویت کرده، حمایت شده است.

نرخ های بهره بالاتر از ارزش دلار پشتیبانی کرده و بازده اوراق قرضه را بالاتر می‌برد و در نتیجه نگهداری طلا که بازدهی ندارد، برای سرمایه گذاران غیرآمریکایی پرهزینه‌تر می شود.

بر اساس گزارش رویترز، بازار طلا در انتظار دور دوم سخنرانی جروم پاول در برابر کنگره است.

بازارهای سهام آسیایی پس از اظهارات روز گذشته رییس بانک مرکزی آمریکا که نگرانیها نسبت به تشدید روند تحکیم سیاست پولی این کشور در سال جاری را برانگیخت، متزلزل شدند. به گفته وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، هر اونس طلا برای تحویل فوری بدنبال شکسته شدن حمایت در سطح ۱۳۱۷ دلار، بازگشت به سطح ۱۳۰۳ دلار را هدف گرفته است.

در میان سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد رشد، به ۱۶.۳۵ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با یک درصد کاهش، ۹۷۳.۵۰ دلار معامله شد و هر اونس پالادیم ثابت بود و در ۱۰۴۲.۴۷ دلار ایستاد.

منبع: ایسنا

401

کد خبر: 911822

وب گردی

وب گردی