ابتلای 338 هزار نفر به کرونا در دنیا/ 15 هزار نفرجان باختند

آمار جهانی تلفات شیوع کروناویروس در حالی به رقم 15 هزار نفر نزدیک شد که کشورها در حال تلاش برای متوقف کردن همه‌گیری بیماری کووید-19 هستند.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، کروناویروس جدید تا صبح امروز دست‌کم 338 هزار نفر را در سراسر جهان آلوده کرده و به فوت دست‌کم 14 هزار و 600 نفر منجر شده است. این درحالیست که بیش از 10 هزار نفر از مبتلایان به بیماری کووید-19 از وضعیت مساعدی برخودار نیستند. هرچند، تقریبا 100 هزار نفر از افراد آلوده به این ویروس بهبود یافته و از مراکز درمانی مرخص شده‌اند.

همه‌گیری جهانی بیماری کووید-19 همچنان ادامه دارد و آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان جدید و مرگ و میر ناشی از این بیماری مواجه بوده است. همچنین ایتالیا نیز در وضعیت بحرانی به سر می‌برد. کشورهای متعددی مرزهای خود را بسته و به اعمال محدودیت‌های جدید برای مقابله با این ویروس رو آورده‌اند.

در استرالیا نخست وزیر این کشور دستور داد تا از روز دوشنبه بیشتر مراکز تفریحی از جمله سینماها و باشگاه‌ها تعطیل شوند.

در ایتالیا آمار فوتی‌های بیماری کووید-19 طی یک روز 651 نفر اعلام شد که در مجموع نزدیک به 5500 تن در این کشور تاکنون جان خود را از دست داده و موارد ابتلا به این بیماری از 59 هزار نفر فراتر رفت.

دولت ایتالیا به منظور کند ساختن روند پیشرفت این بیماری به تمامی مراکز اقتصادی دستور داد تا سوم آوریل فعالیتی نداشته باشند. در منطقه لمباردی که بیشترین تلفات را داشته است افراد حتی اجازه ندارند به تنهایی در فضاهای باز ورزش کنند.

در انگلیس نیز شمار تلفات کروناویروس 281 تن اعلام شده و بوریس جانسون نخست وزیر این کشور از مردم درخواست کرد برای کند ساختن پیشرفت همه‌گیری بیماری کووید-19 فاصله دو متری از یکدیگر را رعایت کنند.

تاکنون نزدیک به 5683 نفر در این کشور به کروناویروس آلوده شده‌اند.

رسانه‌های اسپانیایی نیز در گزارشی اعلام کردند دولت این کشور به دنبال آن است تا اعلام وضعیت اضطراری را تمدید کند. شمار تلفات بیماری کووید-19 در اسپانیا 1756 نفر گزارش شده است.

در آمریکا نیز 32 هزار و 717 مورد ابتلا به کروناویروس گزارش شده و تاکنون 409 نفر بر اثر ابتلا به بیماری کووید-19 فوت کرده‌اند.

نیوجرسی از دیگر ایالت‌هایی است که محدودیت‌های بی‌سابقه‌ای را اعمال کرده و همچون بیشتر کشورهای اروپایی کارمندان دورکاری می‌کنند، مدارس، رستوران‌ها و کافه‌ها تعطیل شده‌اند.

به گزارش ایسنا به نقل از اسکای نیوز، نزدیک به یک چهارم از مردم آمریکا در قرنطینه هستند.

ایسنا

انتهای پیام/

کد خبر: 1064329