واکنش مرکز دانشگاهی امام خمینی(ره) به اظهارات اخیر عیسی کلانتری/ امیدواریم هذیان گفته باشد!

مرکز فرهنگی و دانشگاهی امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی با صدور بیانیه‌ای، نسبت به اظهارات اخیر رئیس سازمان محیط زیست کشور واکنش نشان داد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، مرکز فرهنگی و دانشگاهی امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی با صدور بیانیه‌ای، نسبت به اظهارات اخیر عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست مبنی بر این که «امام(ره) فرزند ناخلف آمریکا بود» واکنش نشان داد.

در این بیانیه آمده است: عیسی کلانتری طی مصاحبه‌ مفصلی در حدود ۲ ساعت نظرات خود را درباره مسائل مختلف بیان کرده است. اصلاحات ارضی و پیامدهای آن، پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، بازگشت خودش به ایران از آمریکا در سال ۱۳۶۰، مسئولیت‌های خود در وزارت کشاورزی، سیاست کشور در باب مدیریت آب، دولت های مختلف در جمهوری اسلامی ایران، تسخیر لانه جاسوسی، و مسائل متنوع دیگر، موضوعات صحبت‌های او را تشکیل می‌دهند.

در این بیانیه تصریح شده است: آن‌چه در این میان مهم است ، اظهارات نامبرده درباره انقلاب اسلامی و حضرت امام خمینی است. کلانتری می گوید: « آنها پشت شاه را خالی کردند و حضرت امام از فرصت استفاده کرد در واقع حضرت امام فرزند ناخلف برای آنها بود» این جمله عیسی کلانتری اوج ناتوانی او از تحلیل انقلاب اسلامی ایران و ناآگاهی او از تحولات انقلابی ایران و عدم درک اندیشه و عمل سیاسی حضرت امام خمینی است.

در این بیانیه تاکید شده است: عیسی کلانتری که خود در تمام مدت ۱۳۵۴ تا سال ۱۳۶۰ در آمریکا بوده و تحولات انقلاب اسلامی ایران را از دور ( احتمالاً) دنبال می‌کرده است، عملاً از فهم درست ماهیت انقلاب اسلامی ایران ناتوان بوده و صرفاً تحلیل‌های ژورنالیستی سلطنت طلبانه را ملاک سخنان خود قرار داده است. به آقای کلانتری توصیه می‌کنیم که اگر حوصله مطالعه تحولات انقلاب اسلامی ایران از سال ۱۳۴۱ به بعد را ندارد، حداقل حوادث دو سال آخر از دی ماه ۱۳۵۶ به بعد را بخواند. اتفاقاً در ۱۷ دی ۱۳۵۶ نیز یک فرد موهومی، که به احمد رشیدی مطلق موسوم شده بود، به دستور دربار پهلوی تلاش کرده بود که با توهین به ساحت مقدس امام خمینی، ماهیت اسلامی نهضت انقلابی ملت ایران به رهبری حضرت امام را زیر سوال برده و آن را به استعمار پیر انگلیس مرتبط کند. دقیقاً دو روز پس از این توهین وی، شهر قم به پا خاست و قیام ۱۹ دی قم شکل گرفت. این قیام علاوه بر این‌که خود جرقه انقلاب و نقطه عطفی برای تحولات انقلابی مردم ایران بود، منشاء شروع سلسله چهلم‌های مختلف در شهرهای گوناگون ایران شد. این چهلم‌ها، تحولات انقلابی را به سال ۱۳۵۷ کشانید. سپس راهپیمایی عظیم روز عید فطر در تهران در شهریور سال ۱۳۵۷ و بعد از آن قیام ۱۷ شهریور رخ داد.

در ادامه این بیانیه آمده است: رژیم پهلوی عامل این حوادث را حضرت امام خمینی(ره) می‌دانست که در عراق و نزدیک ایران به صورت تبعیدی زندگی می‌کرد؛ لذا به فکر ناقص آن رژیم خطور کرد که رهبر انقلاب را از نزدیک ایران دور کند. رژیم شاه با همکاری رژیم بعث عراق بر امام خمینی و یاران ایشان به سختی فشار آوردند که دست از اقدامات انقلابی بردارند، ولی ایشان به درخواست آنها پاسخ مثبت نداد و لذا مجبور شد که عراق را ترک کند. پس از آن که کویت علی‌رغم این‌که به ایشان و هیات همراهش ویزا داده بود، از ورود امام به کویت جلوگیری کرد. لذا حضرت امام با مشورت مرحوم سید احمد خمینی راه فرانسه را در پیش گرفت.

در این بیانیه عنوان شده است: از فردی که بیش از ۳۰ سال در سمت‌های بسیار بالای کشوری اعم از معاون وزیر، وزارت و معاونت ریاست جمهوری در دولت‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران حضور داشته است، حداقل انتظار این است که ماهیت آن را مطالعه کند و بر اساس مطالب روزنامه های ضد انقلاب، به تحلیل آن نپردازد.

در ادامه بیانیه خاطرنشان شده است: مهمتر از تحلیل نادرست انقلاب اسلامی، توهین گستاخانه وی به حضرت امام خمینی و « فرزند ناخلف آنها» خواندن ایشان است. ما دعا می‌کنیم که نامبرده در هنگام ادای این جمله عقلش سر جای خود نبوده باشد و هذیانی از دهان این توهین کننده ناچیز بیرون پریده باشد.

در انتهای این بیانیه آمده است: با وجود این، وظیفه موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی است که در مقام مقابله با توهین به ساحت ایشان و دفاع از ماهیت اسلامی انقلاب خمینی کبیر رحمت الله علیه، قیام کند و با سکوت در مقابل حرف‌های باطل هم‌حزبی‌های خود سرای جاوید را با متاع ناچیز دنیوی و مناسبات جناحی معامله نکند. « و السلام علی من اتبع الهدی»

انتهای پیام/

کد خبر: 1082072

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 6 =