تشکل‌های دانشجویی برای حضور حداکثری مردم در انتخابات تلاش کنند

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان قم تأکید کرد که تشکل‌های دانشجویی می‌توانند با ایجاد فضای مناظره برای حضور حداکثری مردم در عرصه انتخابات فعال باشند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، علیرضا مستشاری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی قم اظهار کرد: اینکه سازمان‌ها و نهادهای دانشگاهی اعم از بسیج دانشجویی و استادان، نهاد نمایندگی رهبری و ... در دانشگاه در موضوع انتخابات وظایفی دارند، شکی نیست؛ اما باید آگاه باشیم که در شرایطی هستیم که ما در منطقه دشمن داریم و دشمنی آنها نیز برای کشور ما علنی است؛ بنابراین باید در برابر موضوع انتخابات مانند موضوع دین دغدغه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در موضوع انتخابات وظیفه‌ای خدایی بر عهده داریم، گفت: قطعاً حضور حداکثری که مقام معظم رهبری بر آن تأکید دارند به صلاح کشور است؛ زیرا انتخابات مشروعیت نظام است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی قم افزود:  اصل مشارکت در انتخابات وظیفه سنگینی است و باید تنور انتخابات را گرم کنیم؛ زیرا گرم کردن تنور انتخابات مانند نماز وظیفه‌ای شرعی است. 

این مسئول در دانشگاه آزاد اسلامی قم گفت: در انتخابات ۱۴۰۰ تکلیفمان در مقایسه با دوره‌های گذشته سنگین‌تر است؛ بنابراین اگر کشور بخواهد درست شود، هیچ راهی جز عملکرد درست مردم در حوزه انتخابات نیست. تشکل‌های دانشجویی می‌توانند با ایجاد فضای مناظره برای حضور حداکثری مردم در عرصه انتخابات فعال باشند.

مستشاری افزود: تشکل‌های دانشجویی و استادی باید نامزد معرفی کنند؛ اگر این کار را نکنند، انتخابات گرم نمی‌شود و باید دقت کرد که با کلی‌گویی، مردم سرگردان می‌شوند. یکی از دغدغه‌ها این است که قانون انتخابات باید تغییر کند؛ زیرا با توجه به نزدیکی انتخابات هنوز نامردها معرفی نشده‌اند و لازم است حداقل یک سال قبل از انتخابات تیم نامزدها معرفی و برنامه‌های آنها ارائه شود.

وی تأکید کرد: بسیج، گروه معارف و هم‌اندیشی، استادان نهاد نمایندگی رهبری سه ظرفیت دانشگاهی هستند که در موضوع انتخابات لازم است در دانشگاه فعالیت مؤثری داشته باشند.

انتهای پیام/

کد خبر: 1095149

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 12 =