دانشگاه صنعتی امیرکبیر در رتبه‌بندی موضوعی ISC درخشید

دانشگاه صنعتی امیرکبیر در نظام رتبه‌بندی موضوعی ISC حضور چشمگیری داشته است.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری ایسکانیوز، دانشگاه صنعتی امیرکبیر در رتبه‌بندی موضوعی ۲۰۲۰ نظام رتبه بندی ISC، که ۳۹ دانشگاه ایرانی حضور داشتند در حوزه‌های مختلف موضوعی حائز رتبه شده است.

براساس این رتبه بندی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حوزه مهندسی بیوتکنولوژی صنعتی رتبه ۳۵، در حوزه مهندسی مکانیک رتبه ۶۹، در حوزه مهندسی شیمی رتبه ۱۳۳ و در حوزه مهندسی عمران رتبه ۱۴۹ را کسب کرد.

همچنین این دانشگاه و در حوزه مهندسی پزشکی رتبه ۲۲۴، در حوزه علوم ریاضیات رتبه ۲۴۶، در حوزه مهندسی و فناوری رتبه ۲۵۱ تا ۳۰۰، در حوزه علوم کامپیوتر و اطلاعات رتبه ۳۰۱ تا ۳۵۰ را کسب کرده است. دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حوزه مهندسی محیط زیست رتبه ۲۲۹، و در سایر رشته‌های مهندسی و فناوری رتبه ۳۰۱ تا ۳۵۰ را کسب کرده است.

این دانشگاه در حوزه مهندسی مواد رتبه ۲۵۱ تا ۳۰۰، در حوزه علوم شیمی رتبه ۴۰۱ تا ۴۵۰ و در حوزه زمین و علوم محیطی رتبه ۵۰۱ تا ۶۰۰ را کسب کرده است. در حوزه علوم طبیعی (ریاضیات، علوم کامپیوتر و اطلاعات، علوم فیزیکی و نجوم، علوم شیمی، زمین، علوم محیطی مرتبط، علوم زیستی و سایر علوم طبیعی) رتبه ۶۰۱ تا ۷۰۰ را کسب کرده است.

در رتبه بندی جهانی ISC بر اساس موضوع، از طرح تقسیم بندی سلسله مراتبی OECD استفاده شده است. در این طرح، تمامی حوزه‌های موضوعی در ۶ رده اصلی و ۴۲ زیر رده قرار می‌گیرند (در نهایت ۳ زیر رده کنار گذاشته می‌شوند). ۶ رده اصلی عبارتند از: علوم طبیعی، مهندسی و فناوری، علوم پزشکی و بهداشت، علوم کشاورزی، علوم اجتماعی و علوم انسانی.

در رتبه بندی موضوعی ISC، دانشگاه‌های هدف به منظور رتبه بندی در هر حوزه موضوعی، دانشگاه‌هایی هستند که به لحاظ تعداد انتشارات در آن حوزه جزء ۷۰۰ دانشگاه اول جهان باشند و در بازه زمانی سه ساله، حداقل ۱۵۰ مدرک در هر حوزه موضوعی منتشر کرده و در پایگاه InCite ثبت شده باشند.

دانشگاه‌های اعلام شده در رتبه بندی در هر حوزه موضوعی در نهایت به صورت درهمکرد و نیز براساس قاره و کشور و… اعلام خواهند شد. رتبه بندی موضوعی ISC، براساس سه معیار کلی پژوهش، فعالیت بین المللی و نوآوری انجام می‌گیرد که معیار پژوهش به دلیل اهمیتی که دارد، بیشترین وزن را به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام/

کد خبر: 1115064

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =