نتایج آزمون دستیاری دندانپزشکی امروز اعلام می‌شود

نتایج اولیه سی و پنجمین آزمون پذیرش دستیاری در رشته های تخصصی دندانپزشکی امروز اعلام می شود و داوطلبان می توانند در مدت یک هفته نسبت به انتخاب رشته/ محل اقدام کنند.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، کارنامه علمی سی و پنجمین آزمون پذیرش دانشجو در مقطع دستیاری رشته های تخصصی دندانپزشکی سال ۱۴۰۰ امروز ۷ آذرماه ۱۴۰۰ منتشر می شود.

انتخاب رشته سی و پنجمین دوره آزمون دستیاری دندانپزشکی از ساعت ۱۲ امروز یکشنبه ۷ آذر آغاز می شود و فرصت انتخاب رشته تا ساعت ۱۲ روز شنبه ۱۳ آذر ادامه خواهد داشت و داوطلبان امکان انتخاب ۵۰ رشته محل را دارند.

کارنامه فقط از طریق سامانه اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی قابل مشاهده و دریافت است. داوطلبان می توانند با وارد کردن کد رهگیری، کارنامه خود را مشاهده و دریافت کنند.

کارنامه حاوی اطلاعات مشخصات فردی، سهمیه، نمره خام دروس امتحانی به درصد، نمره کل تراز به درصد، رتبه در سهمیه و رتبه کل داوطلب در بین تمام داوطلبان همان رشته، بدون اعمال سهمیه است.

اطلاعات مندرج در کارنامه بر اساس اطلاعاتی است که توسط داوطلب در فرم ثبت نام درج شده و به منزله تأیید شرایط، مدارک و اطلاعات اعلام شده از سوی داوطلب، توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی نیست.

در هر مرحله از آزمون (قبل یا بعد از پذیرش، طی دوره تحصیل و ...) در صورت وجود مغایرت در اطلاعات مندرج در فرم ثبت نام، نوع سهمیه، مدارک و سایر موارد ارائه شده توسط داوطلب و/ یا ناقص یا ناخوانا بودن مدارک یا ارسال تصویر مدرک نادرست، طبق ضوابط توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی اقدام لازم بعمل خواهد آمد (از جمله حذف داوطلب از روند سنجش و پذیرش یا لغو قبولی در آزمون).

در صورت محرز شدن تقلب و تخلف در هر مرحله از آزمون یا حین تحصیل، علاوه بر محروم شدن فرد در هر مرحله از تحصیل، متخلف به هیأت بدوی رسیدگی به تخلفات در آزمون های وزارت بهداشت (بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی) معرفی خواهد شد.

عدم انتخاب رشته محل در زمان مقرر، به منزله انصراف از انتخاب رشته محل و آزمون است و متعاقبا اقدامی میسر نخواهد بود.

افراد مجاز به انتخاب رشته-محل تحصیل: بر اساس مصوبه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی، کسانی که نمره حد نصاب را کسب کرده اند (۵۰ درصد نمره خام قابل کسب) مجاز به انتخاب رشته-محل هستند.

گزینش دانشجو در هر یک از رشته های آزمون دستیاری دندانپزشکی، بر اساس نمره کل تراز به درصد (ویژه همان رشته تخصصی) مندرج در کارنامه، سهمیه و اولویت انتخاب رشته محل که توسط خود داوطلب تعیین شده، انجام خواهد شد. بنابراین داوطلب موظف است بر اساس نمره کل تراز اکتسابی، ظرفیت موجود در رشته امتحانی و علاقه شخصی نسبت به انتخاب رشته محل تحصیل خود اقدام کند.

در این دوره از آزمون «سهمیه رزمندگان و ایثارگران»، «سهمیه آزاد»، «سهمیه بومی»، «سهمیه استعدادهای درخشان» و «سهمیه مازاد کادر نیروهای مسلح ۲.۵ درصد» اعمال می شود.

در صورتی که پذیرفته شده دوره های دستیاری دندانپزشکی در زمان تعیین شده ثبت نام نکرده یا پس از ثبت نام نسبت به شروع دوره اقدام نکند، منصرف از تحصیل محسوب شده و به مدت دو سال از شرکت در آزمون دستیاری محروم خواهد شد و در صورت انصراف پس از شروع دوره (پس از انصراف قطعی)، علاوه بر دو سال محرومیت از شرکت در آزمون دستیاری، ملزم به پرداخت غرامت (که محاسبه آن توسط دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی انجام می شود) خواهد شد.

ظرفیت پذیرش دانشگاه های علوم پزشکی پذیرنده دانشجوی دستیاری دندانپزشکی اعم از دولتی عادی و شهریه ای در دفترچه انتخاب رشته اعلام شده است.

جدول ظرفیت پذیرش در سی و پنجمین آزمون دستیاری تخصصی دندانپزشکی

ردیف رشته ظرفیت
۱ ارتودانتیکس ۳۵ نفر
۲ اندودانتیکس ۴۲ نفر
۳ بیماری های دهان و فک و صورت ۳۵ نفر
۴ آسیب شناسی دهان و فک و صورت ۱۹ نفر
۵ پروتزهای دندانی ۳۸ نفر
۶ پریودانتیکس ۳۸ نفر
۷ جراحی دهان و فک و صورت ۵۱ نفر
۸ دندانپزشکی ترمیمی ۳۸ نفر
۹ دندانپزشکی کودکان ۳۶ نفر
۱۰ رادیولوژی دهان و فک و صورت ۲۷ نفر
جمع ۳۵۹ نفر

همچنین جدول اعلام نیاز آموزشی و درمانی تعهدات قانون اصلاح بند ٣ ماده واحده قانون برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی و تخصصی «تعهد خاص» در سال ۱۴۰۰ مربوط به متقاضیان پذیرش بومی منتشر شده است و داوطلبان می توانند با توجه به آن انتخاب رشته کنند.

بر اساس قانون برقراری عدالت آموزشی، میزان تعهدات پذیرفته شدگان به میزان ٣ برابر مدت تحصیل است و قابل خرید یا جابجایی نیست.

با صلاحدید دانشگاه علوم پزشکی محل تعهد، انجام تعهدات به صورت کادر آموزشی یا درمانی خواهد بود.

گفتنی است سی و پنجمین دوره آزمون دستیاری دندانپزشکی پنجشنبه ۲۹ مهر ماه ۱۴۰۰ با حضور یک هزار و ۹۰۹ داوطلب برگزار شد. در این دوره آزمون ۲ هزار و ۴۶۹ نفر ثبت نام کرده که از این تعداد ۱ هزار و ۹۰۹ نفر در آزمون شرکت و ۵۰۰ نفر غایب بودند.

انتهای پیام/

کد خبر: 1119965

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =