راه‌حل جلوگیری از اسلام‌ستیزی در هند شکل گرفتن جبهه مقاومت در این کشور است

قائم مقام اتحادیه مجمع اسلامی دانشجویان گفت: هند در اسلام ستیزی و آزار مسلمانان، کشورهایی مانند فرانسه و دانمارک را الگوی سیاسی خود قرار داده است.

محمد مهدی نوینی فرد در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، با اشاره به اعمال محدودیت‌ها دولت هند برای بانوان محجبه مسلمان اظهار کرد: متاسفانه متعصبان هندو در برخی ایالات این کشور از جمله کارناتاکا با تعرض و توهین به بانوان مسلمان باعث اذیت و آزار آنها می‌شوند.

وی با بیان اینکه سالهاست که شاهد ظلم‌های بسیاری نسبت به مسلمانان هندوستان در کشمیر  هستیم، گفت: در حال حاضر حکومت ملی گرای هند قانون ممنوعیت حجاب در مدارس را به تصویب رسانده است که این موضوع به طور آزادی مذهبی را در این کشور زیر سوال می‌برد.

قائم مقام اتحادیه مجمع اسلامی دانشجویان با تاکید بر اقدامات اسلام ستیزانه دولت هند افزود: حزب بهاراتیا جاناتا که دولت کنونی هند را تشکیل می‌دهد از افزایش روز افزون مسلمانان در هندوستان هراس دارد و به همین دلیل اقدام به اسلام هراسی در این کشور می‌کند. در نتیجه با محدودیت فعالیت برای مسلمانان از گسترش پیروان آن جلوگیری کند.

وی درباره اهداف دولتمردان برای ایجاد محدودیت برای بانوان محجبه در هند افزود: دولت راست‌گرای هند به دنبال به حاشیه راندن مسلمانان و اسلام در این کشور است تا هندوها و سایر فرقه‌های مذهبی تندرو همچنان در قدرت سیاسی باقی بمانند.

نوینی‌فرد با اشاره به اینکه هند در اسلام ستیزی فرانسه و دانمارک را الگوی سیاسی خود قرار داده است، گفت: این کشورها نیز در اقداماتی مشابه حضور دختران محجبه در مدارس و سایر مراکز آموزشی را ممنوع اعلام کرده بودند. 

تقویت محور مقاومت در هند

این فعال دانشجویی درباره راهکار حل مشکلات مسلمانان در هند یادآور شد:  بهترین راهکار این است که مسلمان هند از دادگاه‌های عالی در هند درخواست کنند که قوانین برای مسلمانان و غیرمسلمان در هند باهم برابر و مساوی باشند. همچنین مسلمانان و کشورهای اسلامی نیز  از طرق مختلف اعتراض خود را به این اتفاق نشان دهند.  قدرت گرفتن محور مقاومت در هندوستان نیز راه حلی دیگری است.

وی با انتقاد از انفعال و سکوت دستگاه دیپلماسی و وزارت امور خارجه بیان کرد: انتظار می‌رود که مسئولان با یک روند فعال تر مقابل این جنایت و ظلم علیه مسلمانان واکنش نشان دهند چرا که مسلمانان هند، ایران و سایر کشور های اسلامی را حامی خود می‌دانند. 

نوینی‌فرد در پایان خاطر نشان کرد: جریان دانشجویی نیز همانگونه که چندین بار تجمع اعتراضی برعلیه اقدامات دولت هند برگزار کرد و  پشتیبانی و حمایت خود را از مسلمانان مظلوم ایالات کارناتاکا هندوستان نشان داد، باز مهم بر حمایت خود از مسلمانان جهان تاکید دارد.

انتهای پیام/

کد خبر: 1130722

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 5 =