رقابت‌های جام جهانی قطر/ کره‌جنوبی ۲ - پرتغال یک/ حذف ناباورانه اروگوئه با وجود پیروزی برابر غنا

دیدار غنا و اروگوئه در جام جهانی ۲۰۲۲ با پیروزی ۲ بر صفر اروگوئه به پایان رسید. شاگردان بنتو با کامبک و پیروزی مقابل پرتغال به مرحله حذفی جام جهانی صعود کردند.

به گزارش گروه ورزش ایسکانیوز، در دیدار دور سوم مرحله گروهی گروه H جام جهانی قطر، دو تیم غنا و اروگوئه برابر هم به میدان رفتند که گزارش این دیدار را در زیر می‌خوانید:

غنا صفر - اروگوئه ۲
داور: دنیل زیبرت (آلمان)
ورزشگاه: الجنوب
گل: آراسکائتا (۲گل) برای اروگوئه
کارت زرد: روچت، داروین نونیز، سوارس، سباستین کواتس و ادینسون کاوانی از اروگوئه، کمال‌الدین سلیمان و آلیدو سیسه از غنا
کارت قرمز: -

ترکیب غنا: زیگی، دنیل آمارتی، محمد سالیسو، بابا رحمان، آلیدو سیدو، توماس پارتی، عبدالصمد سالیس، محمد کودوس (۹۰- فاتاوو)، جوردن آیو، (۴۶- عثمان بوکاری) آندره آیو (۴۶- کمال
الدین سلیمانا)، انیاکی ویلیامز.

ترکیب اروگوئه: سرخیو روچت (دروازه‌بان)، سباستین کواتس، خوزه ماریا خیمنس،‌ گیرمو وارلا، فدریکو والورده، ماتیاس اولیویرا، رودریگو بنتانکور (۳۴- ماتیاس وسینو)، ژورژین دی آراسکائتا (۸۰- کانوبیو)، فاکوندو پلیستری (۶۵- دلاکروز)، لوییس سوارز (۶۵- ادینسون کاوانی) و داروین نونیز (۸۰- ماکسی گومز).

نیمه نخست

ساعت ۱۸:۳۰ بازی با سوت داور آلمانی آغاز شد.

در دقیقه ۱۶، شوت آیو از پشت محوطه جریمه را برگشت داد و در ادامه توپ به کودوس رسید و او در برخورد با دروازه‌بان اروگوئه سرنگون شد که داور با بازبینی صحنه، برای غنا اعلام پنالتی کرد. بعد از این داروین نونیز نیز با مدافعان حریف درگیر شد و از داور کارت زرد گرفت.

آندره آیو پشت ضربه پنالتی قرار گرفت و ضربه‌اش را روچت مهار کرد.

در دقیقه ۲۳، نونیز از سالیسو توپ‌گیری کرد و با دروازه‌بان غنا تک به تک شد و با ضربه چیپ توپ را از او عبور داد اما در آخرین لحظه سالیسو توپ را از روی خط برگشت داد و به کرنر فرستاد.

در دقیقه ۲۶، ارسال از سمت راست توپ را به سوراس رساند و او پس از عبور از مدافع غنا، ضربه‌اش را به سوی دروازه زد که با دفع ناقص زیگی همراه شد تا آراسکائتا دروازه خالی را باز کند و اروگوئه را یک بر صفر پیش بیندازد.

در دقیقه ۳۲، پاسکاری بازیکنان اروگوئه توپ را در پشت محوطه به سوارس رساند و او با پاسی زیبا آراسکائتا در موقعیت گلزنی قرار داد و این بازیکن با ضربه والی دروازه غنا را برای دومین بار باز کرد.

بعد از آن دو تیم حمله جدی را روی دروازه یکدیگر ایجاد نکردند و در ۸ دقیقه وقت تلف شده نیز اتفاق خاصی روی دروازه‌ها رخ نداد تا نماینده آمریکای جنوبی با پیروز به رختکن برود.

دقیقه ۵۷، داورین نونیز داخل محوطه جریمه غنا سرنگون شد اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت. در ادامه داور به همراه کمک‌داور ویدئویی  صحنه را بررسی کرد و بر تصمیم قبلی‌اش استوار ماند.

در دقیقه ۶۵، اروگوئه فرصت داشت که اختلاف را به ۳ گل افزایش دهد اما ضربه پلیستری از کنار دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۷۰، شوت محکم و والی والورده را زیگی به سختی برگشت داد تا مانع به ثمر رسیدن گل سوم اروگوئه شود.

در دقیقه ۸۱، غنا می‌توانست به گل نخست خود برسد اما شوت محکم کودوس را روچت به زیبایی و البته به کمک تیر دروازه به کرنر فرستاد.

در دقیقه ۴+۹۰، شوت والورده از پشت محوطه را زیگی به کرنر فرستاد.

در ادامه اروگوئه نتوانست به گل سوم برسد تا با توجه به گل زده بیشتر کره‌جنوبی به این تیم، یاران سوارز از جام جهانی کنار بروند. در جدول پرتغال با ۶ امتیاز به عنوان صدرنشین صعود کرد و کره‌جنوبی و اروگوئه هر دو ۴ امتیازی شدند و با توجه به گل زده، کره‌جنوبی به مرحله بعد صعود کرد.

همچنین دو تیم کره جنوبی و پرتغال در سومین دیدار خود از گروه H جام جهانی ۲۰۲۲ از ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه به مصاف هم رفتند که این دیدار با پیروزی ۲ بر یک کره جنوبی به پایان رسید.. گزارش این دیدار را در ادامه می‌خوانید:

کره جنوبی ۲ - پرتغال یک
داور: فاکوندو تیو (آرژانتین)
ورزشگاه: اجوکیشن سیتی
گل: ریکاردو هورتا (۵) از پرتغال - کیم یونگ‌ وون (۲۷) و هوان هی‌چان (۳ + ۹۰)
کارت زرد: لی کانگ‌این (۳۶) از کره جنوبی
کارت قرمز: -

ترکیب کره‌جنوبی: کیم سئونگ‌یو (دروازه‌بان)، کیم جن‌سو، کیم مون‌هوان، کیم یونگ‌وون (۸۱ - سون جون‌هو)، کیونگ وون‌کوون، جونگ وویونگ، هوانگ این‌بئوم، سون هیونگ‌مین، لی جائه‌سونگ (۶۵ - هوان هی‌چان)، لی کانگ‌این (۸۱ - هانگ یی جو)، چو گووسونگ (۳ + ۹۰ - چو یو مین).

ترکیب پرتغال: دیگو کاستا (دروازه‌بان)،‌ آنتونیو سیلوا، په‌په، ژائو کانسلو، دیگو دالوت، ریکاردو هورتا، ژوائو ماریو (۸۱ - ویلیام)، ویتینیا (۸۱ - برناردو سیلوا)، روبن نوس (۶۵ - رافائل لیائو)، متئوس نونیز  (۶۵ - ژائو پالینیا) و کریستیانو رونالدو (۶۵ - آندره سیلوا).

نیمه نخست

ساعت ۲۲:۳۰ بازی با سوت داور آرژانتینی آغاز شد.

پائولو بنتو، سرمربی کره‌ جنوبی به دلیل اخراج در بازی گذشته از جایگاه ویژه این بازی را تماشا می‌کند.

گل اول پرتغال: در دقیقه ۵ نفوذ دیگو دالو و پاس رو به بیرون او به ریکاردو هورتا رسید و ضربه این بازیکن در محوطه جریمه وارد دروازه کره جنوبی شد تا پرتغالی‌ها با گلی زودهنگام از حریف خود پیش بیفتند.

در دقیقه ۱۷ ضربه کیم جین سو در مقابل دروازه دیگو کاستا به تور دروازه پرتغال نشست اما داور بازی اعلام آفساید کرد.

گل اول کره جنوبی: در دقیقه ۲۷ ضربه کرنر کره‌ای‌ها با برخورد به بازیکن پرتغال به کیم یونگ‌گوان رسید و این بازیکن توپ را وارد دروازه کرد تا بازی به تساوی کشیده شود.

در دقیقه ۳۵ شوت روی پای ویتینیا از پشت محوطه جریمه در دستان کیم سئونگ یو جای گرفت.

در دقیقه ۴۰ شوت سون از پشت محوطه جریمه در دستان دیگو کاستا قرار گرفت.

در دقیقه ۴۲ شوت ویتینیا با واکنش دروازه‌بان کره جنوبی همراه شد و در ادامه ضربه سر رونالدو روی ریباند از کنار دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۴۴ ضربه ریکاردو هورتا در محوطه جریمه را کیم سئونگ‌یو مهار کرد.

نیمه دوم

پرتغالی‌ها در ابتدای نیمه دوم چند حمله نصف و نیمه داشتند و موفق نبودند.

در دقیقه ۶۹ شوت هوانگ این‌بئوم با واکنش کاستا دفع شد.

در دقیقه ۷۴ ضربه کاشته لی کانگ‌این از بالای دروازه کاستا به بیرون رفت.

گل دوم کره جنوبی: در سومین دقیقه از وقت‌های تلف شده ضد حمله کره‌ای‌ها با سون هیونگ‌مین و پاس این بازیکن به هوان هی‌چان و در نهایت ضربه چان وارد دروازه کاستا شد تا کره‌ای‌ها کامبک بزنند و از پرتغال پیش بیفتند.

در جدول گروه H پرتغال با ۶ امتیاز در رده اول، کره‌ جنوبی با ۴ امتیاز، اروگوئه با ۴ امتیاز و غنا با ۳ امتیاز در رده‌های دوم تا چهارم قرار گرفتند.

انتهای پیام/

کد خبر: 1162122

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 9 =