بازنگری آیین‌نامه جامع مدیریت دانشگاه‌ها/ پست‌های مدیریتی به زنان اختصاص داده می‌شود

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نشست مشاوران امور زنان روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی کشور گفت: آیین‌نامه جامع مدیریت دانشگاه‌ها در حال بازنگری است و در آن به اختصاص پست‌های مدیریتی به زنان توجه می‌شود.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، محمدعلی زلفی‌گل، وزیر علوم در نشست سراسری مشاوران امور زنان و خانواده روسای دانشگاه‌های کشور، با اشاره به بازنگری آیین‌نامه جامع مدیریت دانشگاه‌ها گفت: جمع بندی دیدگاه‌های مشاوران امور زنان و خانواده در این نشست در بازنگری این آیین نامه استفاده خواهد شد.

تدوین آیین‌نامه جذب نخبگان به عنوان عضو هیئت علمی

وی از مشاوران روسای دانشگاه‌ها در امور زنان و خانواده درخواست کرد: در شناسایی بانوان توانمند در میان اعضای هیئت علمی و کارکنان کوشا باشند و افراد واجد شرایط برای مدیریت را به رؤسای دانشگاه‌ها معرفی کنند.

زلفی‌گل با اشاره اینکه همه ساله وزارت علوم اعضای هیئت علمی نمونه کشوری را معرفی و تجلیل می‌کند گفت: برای افزایش سهم زنان در فهرست اعضای هیئت علمی نمونه، حد نصاب امتیازات لازم را برای بانوان به میزان ده درصد کاهش دادیم.

وی افزود: از آنجا که شرط ورود به فرآیند انتخاب استاد نمونه، تقاضای خود عضو هیئت علمی و پر کردن فرم‌های مربوطه است از مشاوران روسای دانشگاه‌ها در امور زنان و خانواده خواست بانوان اعضای هیئت علمی را به شرکت در این فرِآیند ترغیب کنند.

وزیر علوم با تاکید بر توانمندی بانوان دانشگاهی گفت: انتظار می‌رود بانوان دانشگاهی در جشنواره‌های پژوهشی مانند خوارزمی و فارابی مشارکت بیشتری داشته باشند.

زلفی‌گل اظهار کرد: بخش مهمی از دانشجویان، کارکنان و اعضای هیئت علمی را بانوان تشکیل می‌دهند و بررسی مطالبات و مسائل آنان یک ضرورت است لذا انتظار می‌رود با تشکیل فصلی نشست مشاوران روسای دانشگاه‌های در امور زنان وخانواده در این حوزه اقدامات موثری را انجام دهیم.

لزوم حمایت از نقش‌های چندگانه بانوان و نگاه کلان به توسعه و تحولات امور زنان

 فخرالسادات نصیری مشاور وزیر علوم در امور زنان و خانواده نیز در این نشست ضمن تبریک حلول ماه مبارک رجب و میلاد امام محمد باقر (ع) اظهار کرد: در هر دستگاهی، نیروی انسانی، غنی‌ترین و والاترین سرمایه سازمان است؛ سرمایه‌های انسانی، مهم‌ترین منابع هر سازمانی محسوب می‌شوند و زنان و مردان در کنار هم بازوان توانمند هر مجموعه را تشکیل می‌دهند.

وی با بیان اینکه دغدغه‌مندی ما اهمیت و نقش چندگانه زنان است، تصریح کرد: ویژگی و صفات زنانه باعث ایفای نقش‌های متفاوت، مادرانه، همسری، حرفه‌ای و تخصصی و در کنار آن فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی است که بانوان در آن ید طولایی دارند.

مشاور وزیر علوم در امور زنان و خانواده در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: جوامع سالم، جوامعی هستند که به نقش‌های چندگانه زنان اهمیت بیشتری داده‌اند؛ جامعه سالم، پرتوان و بالنده نیاز است که به حمایت از نقش‌های چندگانه زنانه بپردازد و نگاه برتر و کلان‌تری به توسعه و تحولات امور زنان داشته باشد.

انتهای پیام/
 

کد خبر: 1168636

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =