رشته‌های مرتبط با صدا و سیما در دانشگاه آزاد اسلامی گیلان راه‌اندازی می‌شود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان گفت: دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان می تواند با توجه به درخواست علاقمندان رشته‌های مرتبط با صدا و سیما همانند خبر، تئاتر، گویندگی، عکاسی و ...، را با استفاده از ظرفیت های افراد توانمند و هنرمند در صدا و سیما راه اندازی کند.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، محمد دوستار، در دیدار با مدیر کل صدا و سیمای مرکز گیلان که با حضور تعدادی از اعضای هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار شد، با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان در مقاطع مختلف تحصیلی بیش از ۳۷ هزار دانشجو دارد، اظهار کرد: مدارس سما در استان گیلان دارای ۵ هزار دانش آموز است. 

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت منصوب شد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با تاکید بر اینکه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت بیش از 400 نفر دانشجویان غیر ایرانی در حال تحصیل هستند، تصریح کرد: دانشکده مهارت و کارآفرینی در استان گیلان نیز با رویکرد اشتغال برای جوانان راه اندازی شده است.

دوستار با اشاره به انعقاد تفاهم نامه دانشگاه آزاد اسلامی گیلان با صدا و سیما، افزود: دانشگاه آزاد اسلامی گیلان با دارا بودن اساتید مجرب و متعهد در حوزه های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در حال همکاری با صدا و سیمای مرکز گیلان می باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با تاکید بر اینکه بخشی از اخبار حوزه های پژوهشی نیز توسط استادان و کارشناسان پژوهشگر دانشگاه آزاد اسلامی گیلان انجام می شود، گفت: دانشگاه‌های آزاد استان می تواند بستر مناسبی جهت بهره برداری صدا و سیما از این ظرفیت ها فراهم کند.

دوستار با اشاره به برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی، جلسات بصیرت افزایی، برنامه‌های فرهنگی، اردوهای جهادی و علمی و ... در دانشگاه آزاد اسلامی گیلان، تاکید کرد: حضور دانشجویان و اساتید مبتکر، خلاق و انقلابی در دانشگاه‌های استان می تواند زمینه ساز ظرفیت های مناسب جهت بهره برداری صدا و سیما باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان با تاکید بر اینکه گسترش فضای انقلابی در دانشگاه های آزاد اسلامی امری مهم است، اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی گیلان نخستین دانشگاه در استان می باشد که دبیرخانه مهدویت و دبیرخانه تقریب مذاهب در ۳ شهرستان‌های رشت، تالش، آستارا در آن راه اندازی شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با بیان اینکه دبیرخانه مهدویت در استان نیز ۲ سال پیاپی به عنوان دبیرخانه برتر کشور انتخاب شد، گفت: تنها کتابخانه تخصصی دفاع مقدس نیز در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت و استان گیلان است.

دوستار گفت: دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان می تواند با توجه به درخواست علاقمندان رشته های مرتبط با صدا و سیما همانند خبر، تئاتر، گویندگی، عکاسی و ...، با استفاده از ظرفیت های افراد توانمند و هنرمند در صدا و سیما راه اندازی کند.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز گیلان نیز در این دیدار با اشاره به اینکه صدا و سیما خانه دوم هنرمندان، استادان، متحصصین، افراد دارای علم دانش است، اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های مهم و مشترک دانشگاه و صدا و سیما دغدغه فرهنگی و تربیتی است.

تقی ربانی با اشاره به اینکه دانشگاه در موضوعات فرهنگی افراد جامعه به طور مستقیم ورود می کند، تصریح کرد: صدا و سیما نیز یاری دهنده دانشگاه در این امر خطیر می باشد.

وی با اشاره به اهمیت رسانه و بیان اینکه رسانه همیشه در کنار جوامع علمی و فرهنگی است، افزود: رسانه در کنار جوامع علمی و فرهنگی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مدیرکل صدا و سیما مرکز گیلان با بیان اینکه قرابت و نزدیکی جامعه را به آرامش می رساند، تصریح کرد: انتقال مشکلات، در برطرف کردن آن کمک شایانی می کند.

ربانی در پایان خاطرنشان کرد: صدا و سیما گیلان در خدمت جامعه علمی و دانشگاهی استان است.

انتهای پیام/ 

کد خبر: 1196060

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 0 + 0 =