محکومیت ۱۴ هزار میلیارد تومانی خودروساز متخلف به کجا رسید؟

یک شرکت خودروساز سال گذشته به‌دلیل گران‌فروشی به مبلغ ۱۴ هزار میلیارد تومان جریمه و نیز برگشت پول‌هایی که بابت فروش خودرو از مردم گرفته محکوم شد؛ اما این رأی به دلیل پاسخ ندادن سازمان حمایت به استعلام‌های سازمان تعزیرات هنوز قطعی و اجرا نشده است.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، احمد اصانلو؛ رئیس سازمان تعزیرات حکومتی ۱۶ بهمن ماه سال گذشته در جمع خبرنگاران رسانه‌ها از محکومیت ۱۴ هزار میلیارد تومانی یک شرکت خودروساز و نیز برگشت پول‌هایی که بابت فروش خودرو از مردم دریافت کرده، خبر داد.

بیشتر بخوانید:

روند ادامه‌دار رکود در بازار خودرو

اصانلو گفته بود: در حوزه بازار خودرو، مسئولیت با وزارت صمت است ولی از جایگاه رسیدگی به گرانفروشی برای چند شرکت خودروساز پرونده تشکیل شده که در یک فقره یک شرکت خودروساز به ۱۴ هزار میلیارد تومان جریمه و نیز بازگشت پول به مردم محکوم شده است.

با گذشت بیش از ۷ ماه از صدور رأی بدوی، حکم شعبه تعزیرات هنوز قطعی و اجرا نشده است. اما علت آن چیست؟

بر اساس آنچه رئیس شعبه ویژه تجدیدنظر پرونده‌های مهم و ملی تعزیرات حکومتی اعلام کرده؛ رأی قطعی شرکت خودروساز معروف و متخلف در انتظار پاسخ سازمان حمایت است.

سید احد یوزباشی در این باره گفته است: پرونده شرکت خودروساز معروف پس از رسیدگی در شعبه بدوی و با اعتراض متهم به رأی صادره در ابتدای سال جاری به شعبه ویژه تجدیدنظر ارجاع شد. با توجه به اعتراض تجدیدنظرخواه در خصوص نظر کارشناسی سازمان حمایت، موضوع پیگیری و مقرر شد که این سازمان با توجه به نوع خودرو و میزان تخلف صورت گرفته برای هر خودرو به تفکیک تهیه و گزارش نهایی به تعزیرات حکومتی ارسال شود.

بنا بر این گزارش، علیرغم پیگیری‌های انجام شده از سوی سازمان تعزیرات حکومتی تا کنون پاسخ استعلام درخواست شده از سازمان حمایت دریافت نشده و از آنجا که صدور حکم قطعی این پرونده نیازمند نظر کارشناسی سازمان حمایت است؛ قطعی شدن رأی و اجرای آن تا کنون محقق نشده است.

رقم دقیق جریمه این شرکت خودروساز متخلف که از سوی شعبه هفتم ویژه رسیدگی به تخلفات مهم و ملی سازمان تعزیرات حکومتی صادر شده، ۱۳۸ هزار و ۶۰۶ میلیارد ریال است.

انتهای پیام/

کد خبر: 1198885

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 0 + 0 =