درگیری خونبار گنده‌لات‌ها در مشهد

سردسته های مجروح اوباش که یکی ازآن ها هدف ۶ گلوله قرار گرفته در بیمارستان های مختلف بستری شدند اما درگیری نوچه ها به مقابل بیمارستان کشید.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، سردسته های مجروح اوباش که یکی ازآن ها هدف ۶ گلوله قرار گرفته در بیمارستان های مختلف بستری شدند اما درگیری نوچه ها به مقابل بیمارستان کشید.

بیشتر بخوانید:

پایان بازی کودکانه با قتل پدر

پلیس با دستگیری ۷ تن از عاملان اصلی دو گروه از اوباش که به خاطر تصاحب زمین های بدون صاحب یا رها شده درگیر می شدند درحالی به نزاع‌های مسلحانه شرق مشهد پایان داد که چندین قبضه اسلحه و انواع سلاح سرد از آنان کشف شد.

11

جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی روز گذشته در حاشیه عملیات ضربتی و مقتدرانه پلیس اطلاعات و امنیت عمومی مشهد برای دستگیری اوباش مسلح ، گفت: از ابتدای اردیبهشت ماه، دو گروه از اوباش و مخلان نظم و امنیت عمومی که به خاطر اختلافات قبلی اقدام به عده کشی و درگیری مسلحانه می کردند، همزمان با آغاز طرح مقابله با شرارت و اوباشگری در حالی تحت تعقیب پلیس قرارگرفتند که بار دیگر در نیمه های شب قرار دعوا گذاشته بودند.

سرتیپ دوم احمد نگهبان افزود:این درگیری وحشتناک در شرق مشهد هنگامی رخ داد که دو گروه از هنجارشکنان و اوباش به همراه نوچه های خود مقابل یکدیگر صف آرایی کردند و نزاع مسلحانه وحشتناکی را رقم زدند.

شدت این درگیری به حدی بود که گاهی آن ها همدستان و طرفداران خودشان را نیز هدف ضربات قمه و شمشیر و حتی گلوله قرارمی دادند. وی اضافه کرد: در این وضعیت در پی تماس تلفنی مردم با پلیس ۱۱۰،بلافاصله عوامل گشت کلانتری مصلی عازم محل درگیری در منطقه محمدآباد شدند اما عاملان شرارت و مخلان نظم و امنیت مردم با استفاده از تاریکی شب از محل متواری شدند.

با وجود این، امدادگران اورژانس دو تن از سرکردگان مجروح و یکی از نوچه های آنان را به مراکز درمانی انتقال دادند ولی به خاطر احتمال یورش مسلحانه دیگر اوباش به مرکز درمانی،هر کدام از سردسته ها در دو بیمارستان جداگانه(سینا و شهید کامیاب)در حالی بستری شدند که یکی از آن ها هدف اصابت ۶ گلوله قرارگرفته بود.

این فرمانده حافظان امنیت تصریح کرد:از سوی دیگر نیروهای پوششی پلیس برای حفاظت از جان مصدومان وارد عمل شدند و به مراقبت از متهمان در مراکز درمانی پرداختند اما نوچه های اوباش یکی از طرفین که قداره بندهای تازه به دوران رسیده هستند، ناگهان در ساعات اولیه بامداد به منظور انتقام از سردسته گروه رقیب به طرف بیمارستان سینا هجوم آوردند اما نرسیده به مرکز درمانی با نوچه های طرف مقابل روبه رو شدند و درگیری مسلحانه دیگری در خیابان روبه روی بیمارستان سینا رخ داد اما آن ها قبل از حضور عوامل انتظامی دوباره از صحنه درگیری فرارکردند.

سردار احمد نگهبان با تاکید بر حساسیت و اهمیت ماجرا خاطرنشان کرد:با توجه به این که همزمان با آغاز طرح مقابله با شرارت در مشهد،عملیات گسترده ای برای شناسایی و دستگیری قمه کش های سابقه دار و نوچه های آنان ادامه داشت، گروه ورزیده ای از نیروهای پلیس اطلاعات و امنیت به سرپرستی سرهنگ کسرویی(رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی مشهد)وارد عمل شدند و با کسب دستورات قاطع قضایی و با انجام یک‎سری رصدهای اطلاعاتی شبانه روزی،مخفیگاه اراذل و اوباش مسلح را در شرق مشهد شناسایی کردند اما آن ها مدام مخفیگاه خود را تغییر می دادند تا این که عملیات به صورت ضربتی و در چند شاخه اطلاعاتی به مرحله جدیدی رسید و نیروهای انتظامی در عملیات های غافلگیرانه موفق شدند ۷تن از سرکردگان و عوامل اصلی شرارت های مسلحانه را دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آنان ۲قبضه اسلحه و تعدادی سلاح سرد کشف کنند.جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی با اشاره به سوابق متعدد متهمان افزود:همه دستگیرشدگان دارای سابقه نزاع و شرارت هستند و برخی از آنان حتی سابقه قتل عمد دارند.

وی گفت:تحقیقات پلیس با هماهنگی قضایی برای دستگیری دیگر افرادی که در نزاع های مسلحانه نقش داشتند همچنان ادامه دارد. سرتیپ دوم نگهبان همچنین به قداره بندها و هنجارشکنان اجتماعی هشدار داد:این آخرین توصیه پلیس به اراذل و اوباش و گردنکشانی است که تصور می کنند هنوز می توانند با قدرت نمایی و قمه کشی به شهرت برسند یا در تبهکاری نام آور شوند.

وی اضافه کرد:پلیس با دستورات قاطع قضایی،عملیات گسترده ای را برای مقابله با اوباشگری آغاز کرده است و در صورتی که برخی مدعیان قدرت نمایی دست از تبهکاری وخلافکاری برندارند،یقین داشته باشند طولی نخواهد کشید که پلیس را حتی در خواب بالای سرخودشان خواهند دید و حلقه های قانون بر دستانشان گره می خورد که در این صورت دیگر ندامت و پشیمانی و گریه های ملتمسانه سودی نخواهد داشت وعاملان شرارت و مزاحمان مردم به اشد مجازات های قانونی محکوم می شوند.

منبع: خراسان
انتهای پیام/

کد خبر: 1233898

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 0 + 0 =