بازیکنان سرخابی در میان ارزشمندترین بازیکنان در پایان سال 94+ عکس

61 بازیکن توانستند خود را در 11 رده ابتدایی ارزشمندترین بازیکنان حاضر در لیگ برتر قرار دهند.

به گزارش ایسکانیوز، پس از برگزاری آخرین بازی‌های سال 94 در لیگ پانزدهم، در تغییری در صدر جدول ارزشمندترین بازیکنان حاضر در تیم‌های مختلف حاصل نشد تا مهدی طارمی، سجاد شهباززاده و محمد ابراهیمی کماکان رتبه‌های اول تا سوم این لیست را به خود اختصاص داده باشند.

در آخرین بررسی ارزشمندترین بازیکنان در سال 94 ذکر دو نکته ضروری به نظر می‌رسد که باید به نظر شما مخاطبان عزیز برسانیم.

توضیح اول:

دروازه بان ها به دلیل عدم تشابه نوع بازی با سایر بازیکنان در لیستی جداگانه موردبررسی قرار می‌گیرند و مدافعان و هافبک‌ها (دفاعی) نیز در صورت تأثیرگذاری در بازی هجومی تیم‌هایشان در این سیستم ورود کردند، به دلیل اینکه بررسی عملکرد مدافعان، بررسی کیفی است نه کمی و عملکرد آن‌ها در مشاهده تمام طول بازی به چشم می‌آید و متر و معیاری برای بررسی اثرگذاری آن‌ها وجود ندارد، نام مدافعانی که گل نزده‌اند و یا پاس گل نداده‌اند در این سیستم محاسبه نشده است، درصورتی‌که بررسی بازی بازیکنی برحسب فرمول نباشد، سلیقه‌ای می‌شود و خیلی راحت می‌توان هر بازیکنی را با توجه به سلیقه‌های مختلف در این لیست گنجاند، کارشناسان "ورزش سه"، در این زمینه برنامه‌ریزی‌هایی انجام داده‌اند تا انشالله از بازی‌های لیگ شانزدهم عملکرد مدافعان نیز موردبررسی قرار گیرد و این نقص برطرف شود و البته گله و شکایتی در این زمینه وجود نداشته باشد.

توضیح دوم:

همان‌طور که در شرح جدول آمده است بازیکنانی که برای تیمشان پنالتی به دست می‌آورند نیز امتیاز می‌گیرند. اگر پنالتی به گل تبدیل شود امتیاز آن بازیکن، یک است(مشابه پاس گل) و اگر آن پنالتی گل نشود، نیم امتیاز به بازیکن پنالتی گیرنده داده می‌شود. سیستم موردمحاسبه در "ورزش سه"، کاملاً اصولی و برحسب سیستم امتیازدهی بسیاری از رسانه‌های بزرگ دنیا در عرصه فوتبال است.
با بررسی ارزشمندترین بازیکنان حاضر در لیگ پانزدهم با "ورزش سه" همراه باشید:

1) مهدی طارمی، 17.5 امتیاز

مهاجم پرسپولیسی‌ها که سال 93 توسط علی دایی به این تیم آمد و به‌عنوان یکی از پدیده‌های لیگ چهاردهم مطرح بود، در لیگ پانزدهم توانست خود را به‌عنوان یکی از بهترین‌ها نشان دهد، او که چند دیدار پرسپولیسی‌ها را در این فصل ازدست‌داده است در بازی اخیر تنها 15 دقیقه به میدان رفت، طارمی با 12 گلزن در صدر جدول گلزنان قرار دارد، البته او رکورد دیگری نیز در چنته دارد، 7 پنالتی که این بازیکن برای تیمش به دست آورد باعث شده تا در صدر پنالتی گیرترین بازیکنان لیگ نیز قرار بگیرد، پنالتی‌هایی که تنها دو تا از آن‌ها تبدیل به گل شده است. مهاجم پرسپولیسی‌ها 1 بار نیز پاس گل ارسال کرده است.

2) سجاد شهباززاده، 12 امتیاز

مهاجم اول آبی پوشان نیز همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد امسال توانسته خود را به‌عنوان اثرگذارترین بازیکن این تیم نشان دهد، سجاد که در بازی برابر پدیده نتوانست کاری از پیش ببرد تاکنون 6 بار گلزنی کرده است، 4 پاس گل ارسال کرده و 2 بار نیز موفق به کسب پنالتی شده است. پنالتی‌هایی که هر دو به گل تبدیل‌شده‌اند.

3) محمد ابراهیمی، 11.5 امتیاز

در ابتدای لیگ فراز کمالوند در مصاحبه‌ای اعلام کرد نبود ابراهیمی باعث باخت تیمشان شده است، جمله‌ای که در آن زمان بسیار عجیب بود اما هرچه بازی‌های لیگ بیشتر انجام می‌شد، می‌توانستیم پی به حرف این مربی ببریم، ابراهیمی با تجربه دربازی‌های بسیاری توانست برای تیمش امتیازآور باشد، او تاکنون 5 بار گلزنی کرده و 5 بار نیز برای سایر همبازیانش پاس گل ارسال کرده است، البته ابراهیمی در دو بازی نیز موفق شد پنالتی کسب کند که یکی از آن‌ها گل شد و دیگری تبدیل به گل نشد.

4) حسن بیت سعید، 10 امتیاز

مهاجم سابقاً آقای گل در لیگ دسته اول، در اولین سال حضور خود در لیگ برتر نیز توانست به‌خوبی از عهده نقش خود بربیاید و با 8 گل زده در رده دوم بهترین گلزنان قرار بگیرد، بیت سعید که هرچند هفته یک‌بار تصمیم می‌گیرد توفانی به پا کند و دستی به سر و روی آمار خود بکشد چند بازی است که نتوانسته عملکرد مثبتی داشته باشد، او تاکنون دو بار موفق شده برای تیمش پنالتی کسب کند که هردوی آن‌ها نیز تبدیل به گل شده است.

4) محسن یوسفی، 10 امتیاز

هافبک باتجربه مشهدی‌ها همانند دوران احیا شدنش در تیم ملوان، در تیم پدیده نیز توانسته بدرخشد و تأثیر بسزایی برای این تیم داشته باشد، یوسفی تاکنون برای تیم رضا مهاجری 5 بار گلزنی کرده است و 4 بار نیز برای سایر هم‌بازیان خود پاس گل ارسال کرده است، هافبک هجومی سابقاً استقلالی پدیده، یک‌بار نیز برای تیمش پنالتی به دست آورده است.

5) جلال‌الدین علی محمدی، 9 امتیاز

بازیکن جوان و موفق صبا نشان داد یکی از بدشانس‌ترین‌های لیگ نیز به شمار می‌رود، او که در هر بازی تأثیر خود را برای تیم علی دایی می‌گذاشت به ناگاه دچار مصدومیت شد و بازی‌های زیادی را از دست داد تا کماکان با عملکرد پیش از مصدومیتش سنجیده شود، علی محمدی تا پیش از مصدومیت 6 بار برای قمی‌ها گلزنی کرده بود و 3 بار نیز بازیکنان دیگر را در موقعیت گلزنی قرار داد.

5) محمدرضا خلعتبری، 9 امتیاز

مهاجم سپاهانی‌ها در این فصل نیز با کمترین تغییر برای تیمش بازی کرد، او که در بازی آخر این تیم در برابر سیاه‌جامگان بنا بر دستور استیماچ، 90 دقیقه روی نیمکت این تیم قرار داشت تاکنون توانسته 4 بار برای اصفهانی‌ها گلزنی کند و 5 بار نیز پاس گل ارسال کند.

این 61 نفر؛ یکم تا یازدهم

در صدر لیست ارزشمندترین بازیکنان حاضر در لیگ برتر، یعنی از رده یکم تا یازدهم:

61 بازیکن حضور دارند .

15 تیم در یازده رتبه ابتدایی بازیکن دارند و تنها استقلال اهواز نماینده‌ای ندارد.

ذوب‌آهن با 7 بازیکن و پس از آن‌ها پرسپولیس، استقلال و پدیده با 6 بازیکن، بیشترین سهمیه را از یازده رده اول به خود اختصاص دارند.

ارزشمندترین مهاجم( و البته بازیکن) مهدی طارمی از پرسپولیس با 17.5 امتیاز است.

ارزشمندترین هافبک، محسن یوسفی از پدیده با 10 امتیاز است.

ارزشمندترین مدافع محمدرضا ایرانپوریان از تراکتورسازی با 7 امتیاز است.

محمد غلامی از استقلال اهواز، جواد نکونام از سایپا، حمزه یونس از تراکتورسازی و احسان حاج صفی از سپاهان، بازیکنانی بودند که در یازده رده نخست بودند اما از تیم‌های خود جدا شدند و دیگر در لیگ برتر حضور ندارند.

شرح جدول:

هر بازیکن به ازای یک گل و یا یک پاس گل، یک امتیاز دریافت می‌کند، بازیکنی که بتواند برای تیمش ضربه پنالتی به دست بیاورد، در صورت گل شدن آن، یک امتیاز و در صورت گل نشدن آن نیز نیم امتیاز به دست می‌آورد.

604/601

کد خبر: 607402

وب گردی

وب گردی