انتشار مجدد آثار سپانلو، مجابی، م.آزاد، یمینی شریف و...

آثار جهانی بهمن دادخواه، علی‌اکبر صادقی، بهرام خائف، و نیکزاد نجومی بار دیگر به کتاب‌فروشی‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آمد.

به ایسکانیوز به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، به تازگی 9 عنوان از آثار جهانی کانون که پیش از این موفق به دریافت جایزه از جشنواره‌های معتبر تصویرگری شده‌اند به انتشارمجدد رسیده‌اند.
«سیبو و سار کوچولو» نوشته‌ی جواد مجابی و تصویرگری بهمن دادخواه، «پهلوان پهلوانان» نوشته‌ی نادر ابراهیمی و «سفرهای سندباد» نوشته‌ی محمدعلی سپانلو هر دو به تصویرگری علی‌اکبر صادقی، «کتاب توکا» نوشته‌ی عباس یمینی‌شریف و تصویرگری بهرام خائف، «کی از همه پر زورتره» نوشته‌ی م.آزاد و تصویرگری نیکزاد نجومی از آثار شناخته شده‌ی ادبیات کودک پس از ویرایش در اختیار کودکان نسل امروز قرار گرفته‌اند؛ این آثار که توسط هنرمندان نامی کشور به تصویر کشیده شده‌اند در دوره‌های مختلف جشنواره‌ی بولونیا و نوما توانسته‌اند جوایزی را کسب کنند.
براساس این گزارش، انتشارات کانون به تازگی برخی از آثار فاخر خود را پس از بررسی متن و تصویر به انتشار مجدد رسانده است. در این انتخاب آشنایی مخاطبان با ادبیات کشور، ترویج فرهنگ و هنر بومی وآشنایی با ادبیات مطرح جهانی مدنظر بوده است. در همین راستا 9 عنوان کتاب نیز که بازتابی از ادبیات و هنر کشور بوده‌اند مورد توجه قرار گرفته‌اند.
«یک حرف و دوحرف» نوشته‌ی م.آزاد و با تصویرگری محمدرضا دادگر؛ «فلزها» بر اساس طرحی از بهراد امین سلماسی، «پلنگ سیاه» نوشته‌ی سرور پوریا و به تصویرگری بهزاد غریب‌پور، «آهوی گردن دراز» نوشته‌ی جمشید سپاهی و به تصویرگری یوتا آذرگین دیگر آثاری هستند که در طی سالیان گذشته در بخش متن و تصویر مورد توجه منتقدان و مخاطبان بوده‌اند.
انتشارات کانون این 9 اثر را که از دو نسل از تصویرگران و نویسندگان حوزه‌ی کودک و نوجوان است تحت عنوان طرحی با نام «پنجاه سال مهر و همگامی با کودکان و نوجوانان» به انتشار رسانده است. مخاطبان کودک، دانشجویان و پژوهش‌گران از هم اکنون می‌توانند این کتاب‌ها را از کتاب‌فروشی‌های کانون در سراسر کشور تهیه کنند.

502502

کد خبر: 671116

وب گردی

وب گردی