معاون آموزشی وزارت بهداشت: دانشگاه آزاد اسلامی بزرگترین واحد غیردولتی پزشکی ایران است/حرکت بسیار خوبی توسط دکتر میرزاده در دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد شده است

معاون آموزشی وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد اسلامی را بزرگ‌ترین واحد غیردولتی در حوزه علوم پزشکی توصیف کرد و گفت: مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی توان زیادی در آموزش عالی حوزه علوم پزشکی ایجاد کرده است. 

به گزارش ایسکانیوز، دکتر باقر لاریجانی با اشاره به جذب بیش از 60 هزار دانشجوی گروه پزشکی، در دانشگاه آزاد اسلامی، اظهارکرد: این دانشگاه موفق به تربیت دانش‌آموختگان بسیار زیادی در حوزه‌های پزشکی و حتی غیرپزشکی شده است.
وی با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی بستر بسیار بزرگی برای آموزش عالی در کشور است، افزود: حدود 400 واحد در دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد که حدود 90 واحد آن در حوزه علوم پزشکی فعال است و افراد بسیار زیادی در این دانشگاه دانش‌آموخته شده‌اند، بطوریکه حدود 60 هزار دانشجوی گروه پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل می‌کنند و این دانشگاه بزرگ‌ترین واحد غیردولتی حوزه پزشکی محسوب می‌شود.

حرکت بسیار خوبی توسط دکتر میرزاده در دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد شده است


معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در ادامه رابطه و تعامل وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی را مطلوب و در سطح قابل قبول توصیف کرد و گفت: خوشبختانه وزارت بهداشت با دانشگاه آزاد اسلامی تعاملات زیادی دارد. بازرسی‌ها و بازدیدهای مکرری از مجموعه این دانشگاه انجام شده و تقریبا تمام رشته‌های این دانشگاه در حوزه علوم پزشکی مورد بازبینی قرار گرفته است.
لاریجانی افزود: واقعا حرکت بسیار خوبی توسط دکتر میرزاده در دانشگاه آزاد اسلامی و مجموعه‌های پزشکی این دانشگاه توسط دکتر ابطحی و ... در جریان است.

دانشگاه آزاد اسلامی، توان زیادی در آموزش عالی حوزه علوم پزشکی ایجاد کرده است


وی خاطر نشان کرد: تلاش ما این است که مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی بتواند از نظر کیفی ارتقا داشته باشد و صلاحیت‌های خود را گسترش بدهد، چرا که مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی، توان زیادی در آموزش عالی حوزه علوم پزشکی ایجاد کرده و برداشت ما این است که حرکت آن‌ها یک حرکت مثبت برای رفتن به سمت استاندارها به شمار می‌رود.
به گفته معاون آموزشی وزارت بهداشت با توجه به همکاری خوب دانشگاه آزاد اسلامی با حوزه پزشکی و آموزش عالی، این امید وجود دارد که در شرایط فعلی بتوان به مجموعه این دانشگاه کمک کرد تا بتوانند مسیر ارتقا را طی بکنند.
وی تاکید کرد: البته بنای وزارت بهداشت با دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس وفاقی است که بین رییس دانشگاه و وزیر بهداشت بسته شد و بر این اساس دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند برای تحول و نوآوری در آموزش پزشکی سرمایه‌گذاری جدی کند و با مناطق آمایشی وزارت بهداشت تعامل داشته باشد تا بتواند این ارتباطات را توسعه دهد.

خبرنگار و منتشر کنند: محمدجواد آخوندی

200

کد خبر: 736554

وب گردی

وب گردی