واژه ایثار و ازخودگذشتگی در دستان مادر معنا می‌شود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن با توجه به نقش فعال زنان جامعه در سال‌های دفاع مقدس گفت: ایثار و از خود گذشتگی مادران شهدا به تاسی از این بانوی گرامی بود و همانطور که در جامعه نمود عینی دارد همسرا ن و خانواده معزز شهدا هنوز هم درگیر مسائل جنگ تحمیلی هستند و در این حین کوچکترین ادعایی ندارند.

به گزارش ایسکانیوز، دکتر حسن شهرکی پور در مراسم جشن میلاد به مناسبت ولادت باسعادت بانو فاطمه زهرا(س) که با حضور استادان، کارکنان و دانشجویان واحد رودهن و به همت هیات محبان اهل بیت (ع) و معاونت دانشجویی و فرهنگی برگزار شد، خاطرنشان کرد: «نجابت، مروت، ازخودگذشتگی و ایثار، شجاعت و ..... از جمله صفات پسندیده خانم فاطمه زهرا (س)است و امیدوارم بانوان شایسته این سرزمین نیز همین راهی را برودند که دخت مکرم نبی اسلام پیموده است.»

وی مهمترین ویژگی شخصیتی حضرت فاطمه را سعه صدر آن با نو در هنگام مصائب و گرفتاری ها دانست و تصریح کرد: ابعاد شخصیت والای حضرت زهرا (س) به قدری وسیع است که تنها در سایۀ تأمل و ژرف اندیشی می توان به گستردگی آن پی برد و مطالعه و تحقیق پیرامون محورهای معنوی، علم و دانش و مبارزات سیاسی و اجتماعی آن حضرت و... ما را در رسیدن به اهداف بزرگ یاری می دهد.

دکتر شهرکی پور در ادامه افزود: یکی دیگر از ابعاد کرامتی حضرت زهرا (س) عبادات آن حضرت است. عبادت فاطمه از لحاظ کمیّت، تا بدان حد گسترده است که در لحظه لحظه زندگی او حضور و ظهور دارد. رفتار او، گفتار او، نگاه او، تلاش او، نفس کشیدن او در هر لحظه شب و روز، عبادت بود. امام حسن مجتبی (ع) در این باره می فرماید: «مادرم فاطمه(س) را دیدم که در شب جمعه از بستر خویش جدا شده تا طلوع خورشید مشغول عبادت، و راز و نیاز با پروردگار بود و لحظه‏اى از رکوع و سجود دست برنمى‏ داشت».

رئیس واحد رودهن گفت: «مادران با یک دست گهواره و با دستی دیگر جهان را تکان می‌دهد.»

وی افزود: «چنانچه جامعه‌ای به پیروزی دست یابد نتیجهٔ تربیت مادران آن جامعه است و اگر جامعه‌ای بخواهد به پاکی و سرافرازی برسد باید با تکریم مادران به این مهم دست یابد.»

وی با توجه به بخشی از سخنرانی حضرت امام (ره) برای بانوان و اهمیت حضور زنان برای پایداری این انقلاب، گفت: «زنان نماد پایداری در سلسلهٔ عصمت و طهارت هستند و نمونه بارز این سلسله فاطمه زهرا (س) هستند.»

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه رودهن نیز با گرامیداشت مقام والای زن گفت: بانو فاطمه زهرا نمونه یک زن کامل و اسوه صبر و شکیبایی در تمام دوران هاست.

حجت الاسلام سراج با توجه به فضایل اخلاقی حضرت فاطمه (س)، خاطرنشان کرد رسول خدا فرموده است نخستین زنی که وارد بهشت میشود دخترم فاطمه است یا در جایی دیگر میفرماید: ای فاطمه، خداوند با خشم تو خشمگین و با رضای تو راضی می شود.

کد خبر: 915340

وب گردی

وب گردی