استان کهگیلویه و بویراحمد در بعد توسعه زیرساختی فقیر است

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیا این که استان در بعد توسعه زیرساختی فقیر است، گفت:باید برای توسعه بیش از پیش آن گام برداریم.

به گزارش ایسکانیوز، علی محمد احمدی در نشست شورای برنامه ریزی استان با بیان اینکه با توزیع ناموزون اعتبارات و خدمات، پایداری توسعه رقم نمی خورد و نگاه توسعه ای، خدمات رسانی عدالت محور و برابر را طلب می کند، افزود: باید اعتبارات با نگاه صحیح و کارشناسی شده و در راستای توسعه همه جانبه استان توزیع شود.

وی ادامه داد: باید اهتمام بیشتری برای جذب اعتبارات ملی توسط دستگاه ها داشته باشیم و منابع پای پروژه ها برده شود و با نظارت خروجی خوبی داشته باشیم .باید مدیران ما از ظرفیت های بودجه ای به نحو مطلوبی استفاده کنند و اقدامات مناسبی داشته باشند. در سال ۹۷ باید حرکت های خوبی را داشته باشیم و جذب اعتبارات و تسهیلات اشتغالی نیز عملیاتی شود.

احمدی تصریح کرد: استان در بعد توسعه زیرساختی فقیر است و باید برای توسعه بیش از پیش آن گام برداریم.

وی از اجرای طرح های محرومیت زدایی به شکل پایلوت در بخش های مختلف استان خبر داد و اضافه کرد:طی موافقت نامه‌ای با معاونت مناطق محروم ریاست جمهوری، تزریق ۷۲ میلیارد تومان برای توسعه زیلایی مصوب شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: مجموعه اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای استان در سال 97، 660 میلیارد تومان است که تاکنون 277 میلیارد تومان معادل 42 درصد این مبلغ به استان تخصیص پیدا کرده است.

901

کد خبر: 953181

وب گردی

وب گردی