اصلاح‌طلبان از مردم عذرخواهی کنند

وزیر اسبق ارتباطات با تاکید بر اینکه اصلاح طلبان می‌خواهند خود را از پذیرش مسئولیت ناکامی دولت معاف کنند، گفت: این یک حقیقت است که سران اصلاح‌طلب شعار تکرار کنید را سر دادند و پای کار دولت روحانی آمده و خودشان آن را سر کار آوردند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران دانشجویی(ایسکانیوز)، محمد سلیمانی وزیر اسبق ارتباطات درمورد اظهارات اخیر عباس عبدی فعال سیاسی اصلاح طلب پیرامون لزوم کناره‌گیری روحانی از ریاست جمهوری کشور اظهار داشت: بنیان فکری و استراتژی سران اصلاح طلب در طول سال‌های اخیر همواره بر مبنای فریب بوده و الان هم بر مبنای فریب است.

*شکی در سستی و ناتوانی روحانی نیست

وی با تاکید بر اینکه کسی در مورد این که دولت آقای روحانی ناکارآمد و ناتوان و سست بوده حرفی ندارد؛ چون واقعاً این‌گونه بوده است،‌ اظهار داشت: همچنین اینکه دولت آقای روحانی از اول مشی «ما نمی‌توانیم» را در پیش گرفت یک واقعیت دیگر است. علاوه بر این، اینکه دولت آقای روحانی در این بیش از ۷ سال دستاورد قابل قبولی نداشته، اظهر من‌الشمس است. همچنین درمورد اینکه دولت آقای روحانی و خود ایشان کشور را رها کرده و به ظرفیت‌های درونی آن توجهی نداشته و ندارد کسی شک ندارد.

* سران اصلاح‌طلب با شعار تکرار کنید روحانی را سر کار آوردند

عضو کابینه دولت نهم در عین حال با بیان اینکه، این یک حقیقت است که سران اصلاح‌طلب شعار تکرار کنید را سر دادند و پای کار دولت روحانی آمده و خودشان آن را سر کار آوردند، گفت: اینکه سران اصلاح طلب و فعالان آنها در نشریات خود حدود ۷ سال تعریف و تمجید از دولت روحانی کردند، امری روشن و مستند است و باز اینکه سران اصلاح طلب در زمان انعقاد برجام شاد و شنگول بودند و به رقص و آواز پرداختند یک واقعیت دیگر است.

* عمده مدیران ارشد کشور اصلاح طلب هستند

وی افزود: اینکه دولت آقای روحانی بیش از ۴۵۰۰ مدیر ارشد را عوض و به جای آنها عمدتاً افراد اصلاح‌طلب را جایگزین کرد و بدنه دولت آقای روحانی در سراسر کشور به دست اصلاح طلبان افتاد هم واقعیت دیگری است که همین الان هم اگر مرور کنید، خواهید دید که عمده مدیران ارشد کشور اصلاح طلب هستند.

*روحانی با فشار سران اصلاح طلب اقتصاد را به برجام گره زد

سلیمانی ادامه داد: آقای روحانی با توصیه و فشار سران اصلاح طلب اقتصاد کشور را به برجام گره زد و بعد نشست و منتظر شد تا سیب و گلابی بچیند و در این هم کسی شکی ندارد. باید به یاد خودمان بیاوریم که در زمان شروع دولت آقای روحانی سران اصلاح‌طلب جیک‌جیک مستانشان بود و خیرخواهان کشور هرچه به آنها می‌گفتند فکر زمستان هم باشید، حمله می‌کردند و فحش می دادند.

وزیر اسبق ارتباطات با طرح این سوال که چرا با وجود چنین مسائلی اصلاح‌طلبان باز استعفای آقای روحانی را مطرح می‌کنند، گفت: اولاً باید دید که خود سران اصلاح طلب هم دنبال استعفای آقای روحانی هستند یا خیر؟ باید دید این‌هایی که در سال ۹۶ مردم را با شعار تکرار می‌کنم فریب دادند، طرح استعفای روحانی را قبول دارند یا صرفاً یک طرح ژورنالیستی است و اصلاً عمقی ندارد و صرفاً برای ایجاد زمینه آشوب در کشور است.

وی افزود: کدام عقل سلیم و انسان دلسوز و آزادمنش و فهمیده ای چنین تقاضایی می‌دهد، در حالی که فقط حداکثر ۸ ماه تا پایان دولت باقی مانده؛ و سوال اینکه برگزاری انتخابات در اسفندماه و یا خردادماه چه فرقی می‌کند و چه شق‌القمری ایجاد خواهد کرد؟ 

* اصلاح طلبان می‌خواهند خود را از مسئولیت ناکارآمدی روحانی معاف کنند

سلیمانی با تاکید بر اینکه اولاً این‌ها می‌خواهند که خودشان را از پذیرش مسئولیت ناکامی و ناکارآمدی دولت آقای روحانی معاف کنند، تصریح کرد: نمی توانند چنین کاری کنند چون بیش از ۷ سال پای پرچم این دولت سینه زده‌اند و نقش و حضور داشتند و آقای جهانگیری معاون اول آقای رئیس جمهور چند بار در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد که من از طرف اصلاح طلبان در انتخابات شرکت کرده‌ام.

*اصلاح طلبان می‌خواهند جامعه را آشفته و پریشان کنند 

این عضو کابینه دولت نهم ضمن بیان اینکه می‌خواهند جامعه را آشفته و پریشان کنند و آب گل آلوده‌ای درست کنند تا بتوانند مردم را فریب دهند، گفت: اینها متخصص جنگ روانی هستند و انتخابات مجلس نشان داد که مردم ماهیت این افراد را شناخته اند و هیچ تمایلی به آنها ندارند و بعضی موقع خواستار محاکمه افرادی مثل آقای آخوندی هستند که گفت افتخار می کنم در بیش از شش سال یک مسکن هم نساخته‌ام و الان قیمت مسکن اینگونه بالا رفته است.

وی افزود:‌ این افراد خودشان استاد جنگ روانی هستند و آموزش جنگ روانی دیده اند و تکنیک‌های فریب را یاد گرفته‌اند و در گذشته هم با همین تکنیک‌های فریب توانسته اند در میدان سیاست بمانند، الان هم طرح استعفا را مطرح کرده‌اند و به نظرم طرح استعفا یک طرح فریب برای گمراه کردن مردم است و واقعیت ندارد.

* اصلاح‌طلبان به جای طرح استعفا از مردم عذرخواهی کنند

سلیمانی با تاکید بر اینکه اصلاح‌طلبان به جای اینکه طرح استعفا بدهند باید اولا از درگاه خداوند و پیشگاه مردم شریف ایران و حتی منطقه و جهان عذرخواهی کنند، اظهار داشت: این اشتباه اگر سهوی بوده باید عذرخواهی کنند و اگر عمدی هم بوده تکلیفشان مشخص است و به جای اینکه طرح استعفا بدهند باید به مردم و خداوند التماس کنند تا بخشیده شوند.

وزیر اسبق ارتباطات ادامه داد: اگر راست می گویند که معتقدند دولت روحانی کشور را به سراشیبی کشانده(که من هم به این حرف معتقد هستم) باید بدانند که مسببین وضعیت خود اینها بودند و خودشان در این سراشیبی شریک هستند و باید از پیشگاه مردم عذرخواهی کنند.

وی با بیان اینکه کشور در بیش از این ۷ سال در دست اصلاح طلبان بوده است، خاطرنشان کرد: مگر آقای آخوندی رئیس ستاد آقای موسوی و اصلاح طلب نبود؟ مگر آقای زنگنه نشان برجسته اصلاح طلبی ندارد؟ مگر مسکن ۳۰ درصد اقتصاد نیست و اگر نفت و گاز تامین کننده بیش از نصف بودجه کشور نیست؟ مگر آقای جهانگیری بارها فریاد نشد که من اصلاح‌طلب هستم؟

سلیمانی با بیان اینکه حال که مردم از این قشر ناامید شده و می گویند ما را به خیر شما امید نیست، شر مرسانید، پس باید به حرف مردم گوش کنند، گفت: در انتخابات قبل نظر مردم را دیدیم بنابراین باید به حرف مردم گوش کرده و شر برای آنها درست نکنند.

*جریان اصلاحات نیاز به اصلاحات درونی دارد

وزیر اسبق ارتباطات افزود: اصلاح‌طلبان اگر به خودشان بیایند باید در نوع تفکر و نگرش‌شان اصلاحات به عمل بیاورند و این به معنای این است که جریان اصلاحات خود نیاز به اصلاحات درونی دارد؛ چون تجربه هفت سال اخیر نشان داد که اصلاح‌طلبان به بن‌بست رسیده‌اند و راهکار روشنی هم برای اداره کشور ندارند.

وی تاکید کرد: اصلاح طلبان به جای اینکه کشور را به هم بریزند در مبانی خودشان بازنگری کنند.

منبع:فارس
انتهای پیام

کد خبر: 1074496

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 8 =