همایش ملی «سنجش علمی و آزمون‌های ورودی آموزش عالی» برگزار می‌شود

همایش ملی «سنجش علمی و آزمون‌های ورودی» آموزش عالی مبانی، چالش‌ها و راهکارها از سوی سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می‌شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران دانشجویی(ایسکانیوز)، همایش ملی «سنجش علمی و آزمون‌های ورودی آموزش عالی» مبانی، چالش‌ها و راهکارها از سوی سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می‌شود.

سازمان سنجش آموزش کشور به عنوان نهاد ملی تخصصی متولی آزمون‌های ورودی آموزش عالی، استخدامی وشغلی، همواره پایش، ارزیابی وتعالی کیفی فعالیت‌های خود را در صدر برنامه‌های خود قرار داده است. بر این اساس این سازمان با همکاری دانشگاه تهران نسبت به تدوین طرح برگزاری همایش ملی «سنجش علمی و آزمون‌های ورودی آموزش عالی: مبانی، چالش‌ها و راهکارها» اقدام کرد.

بعد از تشکیل شورای سیاستگذاری در سازمان سنجش آموزش کشور در ۱۵ دی ماه سال ۹۸ و تصویب کلیات طرح واهداف آن و استقرار سازمان اجرایی همایش در قالب کمیته اجرایی وکمیته علمی در راستای مصوبات شورای سیاستگذاری، محورها و زیر محورهای همایش در کمیته علمی مورد بررسی مجدد قرار گرفت.

این کمیته اقدام به بررسی و شناخت ابعاد و چالش‌های نظام ورود به دانشگاه در ایران با هدف اصلاح و بهبود، بهره‌گیری از ظرفیت دانشگاه‎‌ها برای شناخت و بازاندیشی در نظام ورود به دانشگاه، بهره‌گیری از ظرفیت آموزش و پرورش برای شناخت و بازاندیشی در نظام ورود به دانشگاه، هم‌افزایی دستگاه‌های مرتبط و مراجع سیاست‌گذاری در جهت بهبود نظام سنجش و پذیرش دانشگاه و بهره‌گیری از دانش و تجربیات بین‌المللی در زمینه نظام سنجش و پذیرش دانشگاه کرده است.

از حامیان علمی این همایش می‌توان به وزارت خانه‌های بهداشت درمان وآموزش پزشکی، آموزش وپرورش و دانشگاه‌های تهران، دانشگاه آزاد اسلامی و ... و مجلس شورای اسلامی نام برد.

حجازی، رئیس دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران، دبیر کمیته علمی این همایش ملی بوده و به همراه دیگر اعضای کمیته علمی همایش محورهای آن را در بصورت ذیل اعلام کرد: مبانی نظری سنجش در نظام ورود به آموزش عالی، آزمون سازی، تهیه آزمونها، استاندارد سازی فرآیند برگزاری آزمون قبل اجرا، حین اجرا و بعد اجرا، پذیرش در نظام ورود به آموزش عالی ایران، جنبه‌های اجتماعی و روان شناختی، رابطه آموزش قبل از دانشگاه با فرایند ورود به نظام آموزش عالی، اندیشه‌ها و رویکردهای جایگزین آزمون ورود به نظام آموزش عالی براساس اعلام دبیر کمیته علمی مقرر است پیش همایش این همایش در اردیبهشت سال ۱۴۰۰ برگزار شود که تاریخ دقیق آن در سایت همایش اعلام خواهد شد.


علاقمندان جهت ارسال مقالات تا ۲۲ خرداد سال جاری فرصت دارند که چکیده مقالات خود را به دبیرخانه همایش ارسال کنند و در صورت تایید توسط کمیته علمی و تا ۴ مرداد ماه فرصت خواهند داشت تا مقاله را به صورت کامل ارائه و ارسال کنند.


علاقمندان میتوانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص به سایت همایش به آدرس زیر مراجعه کنند.

https:// sanjeshconf.ut.ac.ir

انتهای پیام/

کد خبر: 1092598

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =