توسعه خدمات‌رسانی و ارتقای وضعیت آزمایشگاه‌های همکار دانشگاه آزاد

رئیس شبکه پژوهشی و آزمایشگاهی دانشگاه آزاد از توسعه خدمت رسانی و ارتقاء سطح وضعیت آزمایشگاه‌های عضو «شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی» خبر داد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری ایسکانیوز، روح‌الله دهقانی فیروزآبادی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری و رییس شبکه پژوهشی و آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی از توسعه خدمت رسانی و ارتقاء سطح وضعیت آزمایشگاه‌های عضو «شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری» خبر داد.

وی در همین رابطه عنوان کرد: در راستای تحقق سیاست‌ها و اهداف حوزه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی، توسعه خدمت رسانی و ارتقای سطح خدمات در کنار الزام به حفظ و افزایش سطح کیفی خدمات همواره مورد توجه و تاکید بوده است، در کنار این مبحث، ارایه خدمات به مشتریان خارج از دانشگاه و برقراری ارتباطات برون سازمانی در دستور کار مراکز خدمات آزمایشگاهی در استان‌ها قرار دارد، به همین منظور توجه ویژه و اهتمام به این موضوعات، سبب شده تا طی شش ماه گذشته تنها در حوزه تعداد آزمایشگاه‌های دانشگاه که همکار شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی هستند رشد ۶۰ درصدی را شاهد باشیم.

دهقانی فیروزآبادی درخصوص وضعیت آماری تعداد آزمایشگاه‌های همکار گفت: در حال حاضر تعداد ۸۵ مجموعه آزمایشگاهی در این شبکه فعال هستند و مشغول ارایه خدمات به متقاضیان است. همچنین تعداد ۶۷ مجموعه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی نیز در حال طی فرایندهای لازم برای عضویت در این شبکه هستند که انشاالله تا پایان سال جاری تعداد اعضای دانشگاه به ۱۰۰ عضو و فراتر خواهد رسید.

رئیس شبکه پژوهشی و آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه اظهار کرد: وضعیت خدمات رسانی آزمایشگاه‌های دانشگاه آزاد اسلامی عضو شبکه در فهرست منتشر شده از منظر امتیازات و رتبه بندی در هفتمین دوره ارزیابی مراکز عضو شبکه، نسبت به ارزیابی صورت گرفته در سال گذشته افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است، به طوری که تعداد آزمایشگاه‌های انتخاب شده در مقایسه با سال گذشته که بر اساس شاخص‌های مورد نظر شبکه از بعد عملکرد در ارایه خدمات، مشتری مداری، درآمدزایی، میزان برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی، مدل ارتباط با سایر آزمایشگاه‌ها و ... صورت پذیرفته، از ۵ آزمایشگاه به ۱۶ مورد افزایش نشان می‌دهد.

خدمات‌رسانی و ارتقای وضعیت آزمایشگاه‌های همکار دانشگاه آزاد توسعه یافت


معاون دانشگاه آزاد عنوان کرد: تحقق یک شبکه منسجم داخلی از آزمایشگاه‌های دانشگاه آزاد اسلامی در سطح کشور که مشتمل بر بیش از ۶۲۸۰ مجموعه آزمایشگاهی و کارگاهی است، سبب شده تا سهولت و سرعت ارایه خدمت به متقاضیان، در کنار افزایش ظرفیت دسترسی و تعدد و تنوع خدمات قابل توجه باشد. در کنار این امر، اتصال شبکه آزمایشگاهی دانشگاه به شبکه‌های توانمند کشور جهت دریافت تسهیلات و ارایه خدمت به متقاضیان از برنامه‌های شبکه پژوهشی و آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی بوده است که از آن جمله افزایش تعداد عضویت آزمایشگاه‌های واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی ریاست جمهوری، صورت پذیرفته و در حال پی گیری برای توسعه بیشتر همکاری‌ها هستیم.

دهقانی فیروزآبادی در پایان یادآور شد: آمار و اطلاعات ارایه شده، نشانگر مطلوب بودن وضعیت خدمات رسانی حوزه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به سایر نهادهای آزمایشگاهی در کشور است که وضعیت قابل قبولی دارد با این همه انتظار می‌رود روند توسعه‌ای در عملکرد آزمایشگاه‌های واحدهای دانشگاه، همچنان رو به رشد بوده و شاهد تغییرات چشم گیری در فرایند ارایه خدمات این حوزه در سطح کشور باشیم، به‌طوریکه علاوه بر افزایش تعداد آزمایشگاه‌های همکار دانشگاه با سازمان‌ها و نهادها، تعداد آزمایشگاه‌های مرکزی دانشگاه که زمینه مشارکت بیشتر بخش خصوصی در فرایند خدمت رسانی به متقاضیان درون و برون دانشگاهی و افزایش درآمدهای غیر شهریه‌ای دانشگاه فراهم می‌سازد، نیز در حال افزایش بوده و توسعه خدمت رسانی را به دنبال خواهد داشت.

انتهای پیام/

کد خبر: 1114346

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =