پیکان ۰ - استقلال ۱/ صعود سخت آبی‌ها

در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی فوتبال تیم های پیکان و استقلال به مصاف هم رفتند و در نهایت شاگردان مجیدی پیروز میدان شدند.

به گزارش خبرگزاری ایسکانیوز، شاگردان فرهاد مجیدی که در اولین دیدار معوقه خود پس از رهایی از بند کرونا به مصاف هوادار رفته بودند، امشب در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی و دومین دیدار معوقه در مقابل تیم جوان پیکان قرار گرفتند.

این مسابقه حساس در پایان ۹۰ دقیقه هیچ گلی در پی نداشت تا کار به وقت های اضافه کشیده شود و در نهایت ارسلان مطهری که از دقیقه ۷۳ به عنوان بازیکن تعویضی جانشین وریا غفوری شده بود در دومین دقیقه وقت اضافه اول تک گل این دیدار را به ثمر رساند.

ترکیب پیکان:
فرهاد مجد کرمانشاهی
امیرحسین جدی
سامان فلاح
ابراهیم صالحی
اسماعیل بابایی
محمدعلی فرامرزی
محمدجواد آزاده
ایمان اکبری
مجتبی حقدوست
محمدحسین فلاح
غلامحسین ثابت ایمانی
سرمربی: مجتبی حسینی
 

ترکیب استقلال:
علیرضا رضایی
محمد دانشگر
سیاوش یزدانی
محمدحسین مرادمند
ابوالفضل جلالی
مهدی مهدی‌پور
زبیر نیک‌نفس
وریا غفوری
کوین یامگا
امیرحسین حسین‌زاده
آرمان رمضانی
سرمربی: فرهاد مجیدی

مهم‌ترین اتفاقات بازی؛

دقیقه ۷: ابوالفضل جلالی پشت محوطه جریمه صاحب یک موقعیت شد که شوت او از پشت محوطه جریمه به بیرون رفت.

دقیقه ۱۱: یک ضدحمله خوب از کوین یامگا باعث شکل گیری یک موقعیت خوب برای استقلال شد که پاس این بازیکن به آرمان رمضانی رسید ولی شوت این بازیکن به مدافع پیکان برخورد کرد و برگشت داده شد.
دقیقه ۲۶:  شوت فلاح با دخالت به موقع یزدانی راهی کرنر شد و در ادامه این فرصت برای پیکان از دست رفت.
دقیقه ۲۸: ارسال کرنر به روی دروازه پیکان با ضربه سر محمد دانشگر به شکل خطرناکی راهی اوت شد.
دقیقه ۳۰: ارسال مجتبی حقدوست به درون محوطه جریمه، نصیب محمدحسین فلاح شد که شوت این بازیکن با واکنش دیدنی علیرضا رضایی راهی کرنر شد.

دقیقه ۳۵: امیرحسین حسین زاده پشت محوطه جریمه صاحب یک موقعیت شد که شوت این بازیکن از بالای دروازه پیکان به بیرون رفت.

دقیقه ۴۵: ارسال کرنر محمدجواد آزاده با ضربه سر محمدعلی فرامرزی همراه شد که توپ این بازیکن پس از واکنش دیدنی علیرضا رضایی به تیر دروازه برخورد کرد و راهی کرنر شد. ضربه کرنر دوم را این بار ابراهیم صالحی با یک ضربه سر دیگر به سمت دروازه استقلال روانه کرد که توپ او به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۴۵+۲: ارسال محمد دانشگر به روی دروازه با ضربه سر آرمان رمضانی همراه شد که توپ او از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۵۴: یک ارسال دیگر از سمت راست به روی دروازه استقلال، با ضربه سر محمدحسین فلاح همراه شد که توپ این بازیکن با اختلاف بسیار کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۵۵: سانتر ارسالی بازیکنان پیکان این بار از سمت چپ را رضایی مشت کرد که در ادامه شوت دانیال جهانبخش از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۵۷: باز هم پیکان به روی دروازه استقلال خطرساز شد. مجتبی حقدوست پس از دریافت یک پاس استثنایی از ابراهیم صالحی که با ضربه سر برای او ارسال شد، در مصافی تک به تک با دروازه استقلال قرار گرفت که علیرضا رضایی سنگربان جوان آبی ها با یک خروج به موقع در بیرون از محوطه جریمه توانست در مسیر شوت حقدوست ایستاده و این موقعیت بزرگ را مهار کند.

دقیقه ۶۳: کوین یامگا درون محوطه جریمه صاحب موقعیت شد ولی این بازیکن تعادلش را از دست داد و نتوانست ضربه اش را به توپ بزند.

دقیقه ۶۴: زبیر نیک نفس درون محوطه جریمه صاحب موقعیت شد که شوت او را کرمانشاهی راهی کرنر کرد.

دقیقه ۷۲: پاس یامگا پشت محوطه جریمه به ژستد رسید که شوت ناامید کننده این بازیکن از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۸۲: جعفر سلمانی با یک پیش روی دیدنی از میان بازیکنان پیکان عبور کرد و در موقعیتی ایده آل، با یک شوت بیرون پا دروازه حریف را تهدید کرد که ضربه او به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۸۵: حملات پردامنه استقلال و سانتر سلمانی به روی دروازه پیکان با ضربه زبیر نیک نفس همراه شد که توپ توسط مدافعین میزبان برگشت داده شد و در ادامه حسین زاده با یک ضربه قیچی برگردان دروازه پیکان را تهدید کرد که شوت او از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۸۹: ارسال محمدجواد آزاده به روی دروازه با ضربه سر ابراهیم صالحی همراه شد که توپ این بازیکن کم جان بود و رضایی به راحتی توپ را مهار کرد.

دقیقه ۹۰+۳: در واپسین لحظات بازی یک ضربه کاشته برای پیکان به دست آمد که توپ ارسالی با ضربه سر فلاح همراه شد ولی با اختلاف زیاد به بیرون رفت.

دقیقه ۹۱: در همان آغاز وقت های اضافه، استقلال به گل رسید. ارسال جعفر سلمانی از سمت چپ به روی دروازه، نصیب ارسلان مطهری شد و این بازیکن با یک پرش بلند و ضربه ای دیدنی توپ را به تور دروازه پیکان چسباند و گل نخست بازی را به ثمر رساند.

دقیقه ۱۰۱: پیکان فرصت فوق العاده ای را برای گلزنی از دست داد. ابتدا شوت غلامی را رضایی مهار کرد و در ادامه نیز شوت ثابت ایمانی باز هم به تیر افقی دروازه استقلال برخورد کرد و به بیرون رفت.

دقیقه ۱۰۷: پیکان تقریبا از میانه های میدان صاحب یک ضربه کاشته شد. ارسال منصور باقری به روی دروازه را محمدمهدی محبی با یک شوت بغل به سمت دروازه استقلال روانه کرد که علیرضا رضایی با واکنشی استثنایی دروازه تیمش را نجات داد.

دقیقه ۱۱۷: پیکان که برای زدن گل تساوی فشار آورده است، توسط محبی از پشت محوطه جریمه ضربه اش را به سمت دروازه استقلال زد که شوت او از بالای دروازه به بیرون رفت.

کد خبر: 1129081

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 1 =