افزایش حقوق بازنشستگان روز چهارشنبه اعلام می‌شود

سرپرست وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: ما با نمایندگان بازنشستگان جلساتی داشته و تصمیماتی گرفته ایم و جلسه‌ای فردا هم با نمایندگان بازنشستگان داریم که خود آن‌ها نحوه افزایش حقوق را اعلام و اطلاع رسانی می‌کنند.

به گزارش گروه رفاه اقتصادی ایسکانیوز، محمدهادی زاهدی وفا سرپرست وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در نشست خبری با رسانه‌ها، اظهار کرد: طیف بازنشستگان در گذشته منزلت خود را از دست داده و در سیاست گذاری‌ها مورد کم توجهی قرار گرفته‌اند.

وی افزود: ما تلاش کردیم تا اتفاقات مطلوبی رخ بدهد اما حقیقتا ما وارث گذشته هستیم و ناترازی‌هایی وجود دارد، این ناترازی‌های صندوق‌های بازنشستگی ما را با چالش همراه کرده است.

بیشتر بخوانید:

حقوق بازنشستگان و کارمندان دولت افزایش می‌یابد

زاهدی وفا تاکید کرد: تصمیمات حرفه ای در گذشته اتخاذ نشده و دو صندوق بازنشستگی ما به بودجه دولت متکی شده اند در حالی که باید تعادل در منابع و مصارف وجودداشته باشد و. خودشان را بر اساس یک فرمول اقتصادی اداره کنند. تصمیمات درباره بازنشستگان در سطح قوانین دولت و مجلس است.

وی اضافه کرد: ما در مجموع ۷۱ صندوق دیگر هم داریم که آن‌ها نیز با مشکلاتی همراه هستند و براساس قانون ساختار جامع رفاه اینها باید یکپارچه و ذیل وزارت رفاه ادغام شوند.

وی درباره افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی خاطرنشان کرد: ما در راستای مصوبه شورای عالی کار و طبق قانون باید تصمیماتی می گرفتیم اما در این باره محدودیت‌های منابع و مالی وجود داشته و دارد.

زاهدی وفا همچنین ابراز کرد: ما با نمایندگان بازنشستگان جلساتی هم داشته و تصمیماتی گرفته ایم و جلسه‌ای فردا با نمایندگان بازنشستگان داریم که خود آن‌ها نحوه افزایش حقوق را اعلام و اطلاع رسانی می‌کنند.

سرپرست وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی افزود: پیشنهادهایی در زمینه واگذاری برخی سهام ها به بازنشستگان مطرح شده است. یکی از پیشنهادها این است که صندوق زمین و ساختمان در هر استان برای بازنشستگان تاسیس کنیم. در مجموع تصمیمات خوبی گرفته شده و فردا در جلسه کانون های بازنشستگی اعلام میشود.

انتهای پیام/

کد خبر: 1150881

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 4 =