تاج: انتخاب سرمربی ایرانی بهتر است

رئیس فدراسیون فوتبال می گوید خوب نیست که برای استقرار کمک داور ویدیویی از تاجیکستان کمک بگیریم.

به گزارش گروه ورزشی ایسکانیوز،‌ مهدی تاج در مورد انتخاب مجدد خود به عنوان نایب رئیس AFC اظهار داشت:‌ این موضوع مهم است و ما باید در آسیا جای مهمی داشته باشیم. ضمن اینکه به صورت کلی مواردی که در مورد تیم ملی مطرح می‌شود و همه مباحث کشور باید یکبار قبل از مواردی که بررسی آنها در صلاحیت فیفا است در کنفدراسیون و هیأت رئیسه AFC بیاید.

وی افزود: اگر یک عضو AFC ایرانی باشد تأثیرگذار است و می‌تواند توضیحاتی بدهد. ضمن اینکه منافع کل آسیا مدنظر رئیس و اعضای هیأت رئیسه AFC است.

*فیفا در مورد VAR با فدراسیون طرف است اما شرایط با باشگاه‌هاست.

وی در مورد اینکه آیا فدراسیون باید متولی ورود VAR به ایران باشد یا سازمان لیگ توضیح داد:‌ VAR بحث مهمی است که بسیاری از کشورهای آسیا مشمول آن هستند. برخی مثل قطر و سایر کشورها از ابتدا این کار را انجام دادند. به تازگی نیز ازبکستان و تاجیکستان با ظرفیت خیلی کم چنین کاری کرده‌اند. مسؤول اصلی کار فدراسیون فوتبال است زیرا فیفا با فدراسیون طرف است اما خود قرارداد و شرایطش با باشگاه‌ها است.

تاج اضافه کرد:‌ صحبت‌های سیف‌الله پور را تأیید می‌کنم. در دنیا هر جایی که ورزشگاه خود را به باشگاه کرایه می‌دهد، باید کلیه متعلقات استاندارد را نیز خودش فراهم کند. مسأله VAR و شرکت‌های مربوط به آن تمام نشدنی است. ممکن است شرکت EVS تا یکی دو سال دیگر نتواند مجوز فیفا را بگیرد. می‌دانید این شرکت‌ها باید 50 میلیون دلار به فیفا بسپارند تا اگر بر اساس اشتباهی در یک بازی فوتبال تیمی متضرر شد، از جانب VAR خسارتش پرداخت شود. باید اظهارنامه بدهند تا در صورت ضرر و زیان یک تیم، از پول شرکت برداشت شود.

گران قیمت‌ترین بازیکن‌های لیگ برتر مشخص شدند/ پرسپولیس در صدر لیست

تاج افزود: هر شرکتی نمی‌تواند مجوز فیفا را بگیرد باید مجموعه قوانین موجود را رعایت کنند.توضیحات لازم در همین شبکه 5 داده شد باید این موضوع را دنبال کنیم. نباید اینگونه باشد که همه کشورهای منطقه VAR داشته باشند و ما نداشته باشیم. تاجیکستان به من می‌گوید برای استفاده از VAR آماده کمک کردن به ایران هستیم. این برای کشور پهناوری مثل ایران خوب نیست. باید تمام تلاش خود را بکنیم و دست به دست هم بدهیم تا شرایط به خوبی فراهم شود. باید آموزش‌ها را شروع کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: همین الان مقدمه‌ای داریم که اگر نتوانیم به آن برسانیم شاید برخی داوران را برای آموزش به کشورهای همسایه بفرستیم. ضمن اینکه یک داور ما که باید به رقابت‌های جام ملت‌های آسیا برود، به تاجیکستان خواهد تا در دوره‌های آموزشی فیفا شرکت کند و ما این سهمیه را از دست ندهیم.

وی در خصوص دلیل انصراف رقیب قرقیزستانی‌اش در رقابت برای کسب پست نایب رئیسی AFC توضیح داد:‌ داستان‌بک‌ یک رقیب جدی در فوتبال آسیا است. او همین الان نایب رئیس کافا است. این رقیب من در دو سه روز پایانی منتهی به انتخابات شرایط را سبک و سنگین کرد. او دو روز قبل به بحرین رفته و با برخی کشورها صحبت کرده بود. اطمینان دارم با ژاپن، کره، قطر و مجموعه‌های دیگر جلساتی داشت. به همین دلیل به این نتیجه رسید که شاید بهتر است کنار برود. به این نتیجه رسید که نگاه مجموعه آسیا بیشتر به سمت من است. در نهایت روز قبل از انتخابات به AFC نامه زد و انصراف خود را اعلام کرد البته همچنان نایب رئیس کافا است.

نایب رئیس AFC در مورد آخرین وضعیت انتخاب سرمربی تیم ملی پس از خداحافظی کارلوس کی‌روش توضیح داد: ما دو انتخاب خیلی مهم در مورد سرمربی تیم ملی امید و تیم ملی بزرگسالان داریم. در مورد کی‌روش خودم با شیخ‌حمد رئیس فدراسیون قطر صحبت کردم امروز طرفین با هم جلسه نهایی دارند و شاید باید کی‌روش به نتیجه برسند.از کی‌روش به خاطر اینکه 9 سال در فوتبال ما زحمت کشید نسل جدیدی را معرفی کرد و کارهای بسیار مثبتی روالی به تیم ملی داد به عنوان رئیس فدارسیون تشکر می‌کنم.هر وقت هم کی‌روش را ببینم با احترام برخورد خواهم کرد زیرا زحمات زیادی برای کشور عزیزمان‌ کشید.

رئیس فدراسیون فوتبال تصریح کرد:‌ در مورد سرمربی تیم ملی دو نگاه داخل کشور است نگاه اول مربوط به مربی داخلی است که موافقان و مخالفانی دارد،‌مربی خارجی هم به همین شکل. ما مربیان افتخارآفرین زیادی در فوتبال کشور داشته‌ایم که واقعا زحمت کشیده‌اند و خیلی از اتفاقات مثبت محصول فعالیت آنها است. افرادی مثل حشمت مهاجرانی،‌علی پروین و علی دایی و امیر قلعه‌نویی و ... زحمت کشیده‌اند. همین اواخر نیز مربیانی مثل وحید هاشمیان، جواد نکونام و ... به تیم ملی خیلی کمک کردند.

تاج تصریح کرد:‌در بحث مربی خارجی نیز کی‌روش خیلی در فوتبال کشورمان زحمت کشید اما در این زمینه محدودیت‌هایی داریم. امروز در کشورمان تحریم در همه جا تأثیر گذاشته و ما هم باید با همین اراده و شرایط زندگی کنیم. ما به قوانین ایران احترام می‌گذاریم و باید با همان‌ها فدراسیون را اداره کنیم. اگر آمدیم و بار دیگر کاندید فدراسیون انتخاب شدیم با همین قوانین بوده است می‌دانید اگر همین الان پول نقد داشته باشیم با همین تحریم انتقالش به خارج از کشور امکانپذیر نیست.

وی گفت: پرونده ویلموتس الان جلوی ما است که یکی از متهمانش خودمان هستیم من، فریدون اصفهانیان و 6 عضو دیگر هیأت رئیسه چرا در این پرونده متهم شدیم به این دلیل که نتوانستیم به موقع پول ویلموتس را بدهیم به همین شکل در پرونده برانکو، کالدرون، استراماچونی و 10 مورد دیگر با استناد به همین بند 2 قراردادهای فیفا که اگر دو ماه پول یک مربی را ندهید قراردادش را یک طرفه فسخ می‌کند و همه پولش را می‌گیرد محکوم شدیم.

تاج اضافه کرد: چنین پرونده‌هایی روی میز ما است و باید پولشان را بدهیم .ما مربیان به نام، با کیفیت رزومه‌دار خیلی داریم و از قضا ایران کشوری است که همه مربیان طالب هستند که به آن بیایند.زیرا سطح گسترده‌ای از بازیکنان و این هم لژیونر داریم.

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه با این تفاسیر می‌توان یک نتیجه گرفت که فدراسیون فوتبال یا سراغ مربی ایرانی خواهد رفت یا مربی خارجی که از فوتبال کشورمان شناخت دارد و آیا با این وضعیت مطرح شدن نام پاکو خمز درست است یا خیر، گفت: مذاکراتی که رسانه‌ها اعلام می‌کنند گمانه‌زنی خودشان است دیدم نام فردی را مطرح کرده و عده‌ای به عنوان مخالف یا موافق در موردش صحبت کردند در صورتی که فدراسیون از این موضوع بی‌خبر بود هیأت رئیسه فدراسیون در جریان این افراد نیست ولی انتخاب تیم امید بزرگسال از کارهای پیش‌روی هیأت رئیسه است که باید به سرعت انجام شود. من در مورد نوع انتخاب گفتم که نگاه‌های متفاوتی نسبت به مربی داخلی و خارجی وجود دارد.

وی ادامه داد: اگر مربی خارجی انتخاب کنیم، نگاه‌ها درمورد این انتخاب را قبول می‌کنیم و می‌فهمیم به این نتیجه رسیده‌اند که شاید مربی داخلی بهتر باشد.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: اگر داخلی هم انتخاب کنیم، عده‌ای انتقاد می‌کنند که این را هم از همین الان می پذیریم‌ اما با در نظر گرفتن جمیع جهات به این نتیجه رسیده‌ایم که این انتخاب برای فوتبال ما و فدراسیون بهتر است.

تاج درخصوص اینکه شرکت چشم‌انداز ارتباط چگونه به عنوان نماینده EVS در ایران انتخاب شد، گفت: واقعا از این موضوع اطلاعی ندارم و نمی دانم.

انتهای پیام/

کد خبر: 1169950

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =