حواشی‌های ادامه‌دار باشگاه سپاهان / قنبرزاده: سپاهان قانون را دور زد و جریمه شد

باشگاه سپاهان در مورد بیانیه سازمان لیگ در مورد این باشگاه واکنش نشان داد.

به گزارش گروه ورزشی ایسکانیوز، در پی انتشار بیانیه سازمان لیگ در خصوص قرارداد یکی از بازیکنان سپاهان، این باشگاه توضیحات زیر را ارائه کرد:

بیشتر بخوانید

سپاهان نمی‌تواند از تبصره جدید کارگروه نظارت بر سقف بودجه باشگاه‌ها استفاده کند

۱- در ابتدا اشاره می‌کنیم که در پی انتشار رای غیرقابل قبول کمیته انضباطی و به دنبال اطلاعیه تفصیلی باشگاه سپاهان پس از انتشار رای، برای همگان مشخص شد، آنچه که به عنوان تخلفات گسترده باشگاه سپاهان طی یک عملیات روانی-رسانه‌ای بی‌سابقه از آن یاد می‌شد، محلی از اعراب نداشته است.

۲-اما به استحضار می‌رساند، همان‌گونه که در اطلاعیه تفصیلی باشگاه سپاهان بیان گردید، این باشگاه نسبت به تحویل نسخه فیزیکی قرارداد اصلاح شده بازیکن خود _با امضای بازیکن_ اقدام نموده و حتی نسخه فیزیکی اولیه که مبلغ کارگزاری آن به صورت دستی اصلاح شده بود نیز در سازمان لیگ موجود است؛ ضمناً در بند ۱۵ قرارداد قید شده است که در صورت تضاد بین متون انگلیسی و فارسی، متن فارسی ملاک می‌باشد. از مسئولین هم درخواست می‌شود، اصل هر دو نسخه قرارداد را در روز جلسه کمیته استیناف به این کمیته محترم ارائه کنند.

۳- البته لازم به ذکر است باشگاه سپاهان به دلیل عدم عودت فایل پی دی اف قرارداد در سامانه ثبت سازمان لیگ، نتوانست این نسخه پی دی اف را اصلاح کند.

۴- ذکر این نکته نیز لازم است که باشگاه سپاهان هیچ‌گونه وجهی را به طور مستقیم به کارگزار بازیکن پرداخت نمی‌کند و پرداخت حق کارگزاری از جمله تعهدات بازیکن است.

۵- ضمنا در پایان از ملت شریف ایران به‌ویژه هواداران عزیز سپاهان به جهت قرارگرفتن ناخواسته در جریان جنگ رسانه‌ای سنگین در ماه‌های گذشته بر علیه باشگاه سپاهان _که البته این باشگاه هیچ نقشی در آن نداشته‌است_، پوزش می‌طلبیم.

منصور قنبرزاده، نایب رییس دوم فدراسیون فوتبال و رییس کارگروه نظارت بر قراردادهای ورزشی اظهارکرد: کارگروه ناظر بر قراردادها کارش را از ابتدا بسیار جدی شروع کرد. سپاهان، پرسپولیس و نساجی نمایندگان ایران هستند و برایشان آرزوی موفقیت می‌کنم. ما سپاهان را در دستور کار گذاشتیم و چهار باشگاه هم از این باشگاه شکایت کرده بودند. کارگروه بررسی کرد و نتایج را به کمیته انضباطی ارسال کرد. به هر شکل آرا صادر شد و ما هم حوصله کردیم و در این چند روز صحبت نکردیم اما متاسفانه مسئولان باشگاه سپاهان اعتراضات زیادی انجام دادند و مدیران را مافیا خطاب کردند و کمیته انضباطی را به باد انتقاد گرفتند.

او ادامه داد: در رابطه با کسر این تعداد امتیاز، اگر ظرف ۲۴ ساعت اول باشگاه مربوطه اعتراض می‌کرد، شاید امتیازات بیشتری کسر می‌شد. حالا اینگونه رای صادر شده که هر بازی یک امتیاز کسر شد. شش بازیکن باشگاه سپاهان قراردادهای نامعقولی بستند. این شش نفر تا زمانی که قراردادشان اصلاح نشود، حق بازی کردن ندارند. اگر قرارداد سال دوم نسبت به سال اول بیش از ۲۵ درصد باشد، خلاف است و حدودا باید ۲۰ میلیارد  از قرارداد بازیکنان کسر شود.

واکنش نایب رییس فدراسیون فوتبال  به اظهارات سپاهان

قنبرزاده درباره بیانیه‌ها و پاسخ باشگاه سپاهان در این رابطه گفت: مدیرعامل سپاهان از ارکان فدراسیون است و از آن‌ها انتظار بیشتری داریم. آن‌ها حق تجدید نظرخواهی را دارند اما اینکه برعلیه ارکان فدراسیون و کارگروه بیانیه صادر کنند درست نیست. من به مسئولان و مردم اصفهان قول می‌دهم عدالت رعایت شود. نمایندگان محترم اصفهان قطعا ملی فکر خواهند کرد. البته خود نمایندگان اصفهان در جلسه‌ای که داشتیم، خواستار ساماندهی قراردادها در فوتبال شدند و از آن‌ها می‌خواهم تحت تاثیر قرار نگیرند.

او درباره تخلفات باشگاه‌های دیگر گفت: پرونده پرسپولیس هم در کمیته انضباطی است و بعد از تعطیلات به آن می‌پردازند. این مساله را باید بگویم باشگاه تضمین پرداخت مالیات بازیکن را نمی‌تواند انجام دهد. بررسی جرایم باشگاه‌ها ادامه دارد و هر جا خلافی صورت گرفته باشد، به کمیته انضباطی ارجاع خواهیم داد. در رابطه با باشگاه سپاهان بگویم آن‌ها تقاضای سقف ۶۰۰ میلیارد داشت و فاصله‌ای که با سقف قرارداد داشتند را به سال بعد انتقال دادند.

نایب رییس فدراسیون فوتبال اضافه کرد: شاید به این نیت این کار را انجام دادند که قوانین سال دیگر اجرا نخواهد شد. ما جلسات متعددی با باشگاه‌ها داشتیم که این موضوع را رعایت کنند. درباره بیانیه‌های سپاهان ناچار هستیم پاسخ دهی. درباره مساله کارگزاران بازیکنانی مثل هادی محمدی، طبق اصول قراردادها را روی سایت بارگزار می‌شود و قراردادهایی که روی سامانه می‌گذارند امکان اصلاحیه ندارد. قراردادی که از هادی محمدی بارگزاری شد ۱۷ میلیارد تومان بود. همچنین قرارداد بارگزاری شده و قرارداد فیزیکی با هم نمی‌خواند. در قرارداد فیزیکی و اصلاح شده امضا و مهر کارگزار وجود ندارد و در قرارداد بارگزاری شده امضای کارگزار وجود دارد. در قرارداد فیزیکی فقط مدیرعامل امضا کرده و مهری پای آن وجود ندارد. این شاید مصداق تقلب باشد.  

او ادامه داد: ما قبلا گفتیم این موضوع را جدی بگیرید و حالا هر کسی که خربزه خورده باید پای لرزش هم بنشیند. من شرافتا قسم می‌خورم این کارگروه بدون حب و بغض کارش را انجام می‌دهد. خواهشم این است مجامع این باشگاه‌ها ورود کنند تا مشکلی پیش نیاید. من از نمایندگان اصفهان هم می‌خواهم منطقی نگاه کنند. من قول شرف می‌دهم که عدالت برای همه رعایت شود. مردم بدانند بازیکن داشتیم که برای دو فصل ۱۰۴ میلیارد هزینه کرد داشته و البته برای رضایت نامه هم هزینه کردند. ما در مقابلش دو باشگاه دیگر را داشتیم. جمع هزینه دو باشگاه پیکان و هوادار زیر ۱۰۰ میلیارد تومان بوده است. 

انتهای پیام /

کد خبر: 1198217

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 0 + 0 =