بُعد اجتماعی فعالیت تشکل‌ها نیازمند برنامه‌ریزی و اقدام هدفمند

نشست تخصصی و جلسه هیات نظارت بر تشکل‌های اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان با حضور مدیر کل تشکل‌های اسلامی دانشگاه برگزار شد.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز؛ جلسه هم اندیشی تشکل‌های اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان به ریاست دکتر سید حمید مهدیون، مدیر کل تشکل‌های اسلامی ‌دانشگاه آزاداسلامی، با حضور معاونین فرهنگی و دانشجویی، دبیران و نمایندگان تشکل‌های اسلامی اساتید و دانشجویان، مسیولین و نمایندگان اعضای بسیج اساتید و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی استان به میزبانی واحد سمنان در سالن جلسات حوزه ریاست این واحد برگزار شد.

این جلسه که با هدف برنامه‌ریزی و ایفای نقش تشکل‌های اسلامی در فعالیت‌ها و برنامه‌های فرهنگی دانشگاه، نقش تشکل‌های اسلامی در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در راستای جلب مشارکت حداکثری مردم، برگزار شد و دکتر مهدیون به بیان سیاست‌های کلان دانشگاه آزاد اسلامی در حمایت و پشتیبانی از فعالیت‌های تشکل‌های اسلامی دانشگاه پرداخت.

مهدیون گفت: آیین نامه تأسیس و شیوه نامه فعالیت تشکل‌های اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی به استناد مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی تدوین و ابلاغ شده است و تسهیل در مراحل تأسیس و آغاز فعالیت تشکل های اسلامی در دستور کار دانشگاه آزاد اسلامی قرار دارد.

مدیر کل تشکل های اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: در ارزیابی عملکرد و نتیجه‌گرایی فعالیت‌های تشکل‌ها کیفیت بسیار حایز اهمیت است و یک شخص آموزش دیده با رویکرد تشکیلاتی و با عملکرد مطلوب، در ابعاد مختلف، تأثیر بسزایی در هدایت افکار و رفتار افراد جامعه دانشجویی، دانشگاهی و حتی غیر دانشگاهی خواهد داشت.

وی با اشاره به ضرورت مقبولیت تشکل‌ها در بین دانشجویان تصریح کرد: تشکل‌ها نمی توانند و نباید از جامعه دانشجویی منفک باشند و حمایت دانشجویان از تشکیلات و فعالیت‌های آن بسیار اهمیت داشته و اثرگذاری تشکل‌ها در جامعه منوط به حمایت و همراهی جامعه دانشگاهی است.

مدیر کل تشکل های اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی یکی از نتایج فعالیت‌های تشکیلاتی را رشد و توسعه دامنه فکری افراد دانست و گفت: تشکل‌ها باید مسأله محور باشند، کنش پذیری در حل مسایل با تحقیق، مطالعه وکوشش همراه است و فرد تشکیلاتی چون دارای رویکرد مسأله محور است، در نتیجه هم مطالبه‌گری خواهد کرد و هم در بررسی و ارایه راه حل مسایل واقع بینانه و واقع گرایانه رفتار میکند.

دکتر مهدی منصوری، رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان، عرصه های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی را از دامنه‌های گسترده فعالیت تشکل‌ها دانست و گفت: جنبه‌های سیاسی و فرهنگی بخش عمده فعالیت‌های تشکل‌ها را به خود اختصاص داده و متأسفانه بُعد اجتماعی تشکل‌ها مغفول مانده که در این بخش باید با برنامه‌ریزی درست، بیشتر و دقیقتر فعالیت کرد.

منصوری در ادامه بر بهره‌مندی از تجربه تشکل‌های باسابقه، موفق و برتر در کشور به عنوان چراغ راه و خط مشی سایر تشکل‌ها به ویژه تشکیلات نوپا و نوظهور به منظور بهبود فعالیت و ارتقای راندمان آنها در جنبه‌های مختلف تأکید کرد.

انتهای پیام /

کد خبر: 1199849

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 0 + 0 =