افزایش ۹ درصدی اعتبارات عمرانی آذربایجان شرقی نسبت به میانگین کشور

معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی گفت: در قانون بودجه سال ۱۴۰۳ اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استان دارای رشد ۴۹ درصدی نسبت به سال ۱۴۰۲ و حدود ۹ درصد بالاتر از رشد اعتبارات تملک استان‌های کشور است.

به گزارش خبرنگار ایسکانیوز از آذربایجان شرقی، علی فرجی، معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی با بیان اینکه اعتبارات مندرج استان در قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور مبلغ ۵۴ هزار و ۳۱۰ میلیارد ریال بالغ شده است، اظهار کرد: ترکیب منابع اعتباری استان‌ها در سال جاری متنوع تر بوده و ردیف‌هایی از جمله توازن (۲)، محرومیت زدایی، کمک‌های فنی و اعتباری برای فعال‌سازی واحدهای راکد و تبصره ۶ ماده ۱۴ قانون اصلاح قانون معادن در سرجمع اعتبارات استانی سال ۱۴۰۳ لحاظ شده است.

فرجی، گفت: در قانون بودجه سال ۱۴۰۳ اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استان دارای رشد ۴۹ درصدی نسبت به سال ۱۴۰۲ و حدود ۹ درصد بالاتر از رشد اعتبارات تملک استان‌های کشور است.

وی گفت: بخش عمده اعتبارات استان برای مهم‌ترین پروژه‌های در دست اجرا از منابع ملی تامین می‌شود و تعداد ۱۰۲ پروژه با نام استان استخراج شده از پیوست یک قانون بودجه کل کشور دارای حدود ۴۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار است.

فرجی خاطرنشان کرد: اعتبارات منابع استانی در سال ۱۴۰۲ با ۴۱ درصد رشد نسبت به ابتدای سال ۱۴۰۱ حدود ۲۸ هزار و ۳۱۰ میلیارد ریال بود.

وی با بیان اینکه این رقم تا پایان سال به ۳۲ هزار و ۵۶۰ میلیارد ریال ارتقا یافت و حدود ۵۹ درصد آن تخصیص داده شد، افزود: سهم استان از اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استان‌های کشور حدود ۳.۳۷ درصد بود.

فرجی گفت: از محل اعتبارات سال ۱۴۰۲ تعداد یک هزار و ۶۴ پروژه در دست اجراست که از این تعداد، ۳۹۶ پروژه احداثی و توسعه‌ای تعریف شده است و سایر پروژه‌ها نیز در قالب تعمیر، تجهیز، خدماتی و سایر موارد مستمر تعریف اجرا می‌شود.

معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی افزود: از میان پروژه‌های احداثی و توسعه‌ای استان، ۲۹۶ پروژه دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۵۰ درصد، تعداد ۲۲۲ پروژه دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد و از بین آنها ۱۷۹ پروژه دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۹۰ درصد است.

وی اعلام کرد: تعداد ۱۳۰ پروژه اولویت‌دار استان با تخصیص ۱۰۰ درصد اعتبار خاتمه یافته و از فهرست پروژه‌های نیمه‌تمام خارج شده‌اند.

خبرنگار: محمد لطفی

انتهای پیام/

کد خبر: 1234753

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 0 + 0 =