ایسکانیوز : پرواز مستقیم از ایران به اروپا بالاخره محقق شد و اولین پرواز تهران -برلین افتتاح شد . بر اساس خبرها روز یکشنبه 'گذشته در مراسمی که با حضور علی ماجدی، سفیر ایران در آلمان و مسوولان خطوط هوایی "گرمانیا" در فرودگاه "شونه‌فلد" شهر برلین برگزار شد، خط هوایی تهران- برلین این شرکت افتتاح شد. نخستین پرواز این شرکت از برلین به تهران با حضور سفیر ایران در آلمان و مدیر اجرایی شرکت هواپیمایی "گرمانیا" راه‌اندازی شد.
"گرمانیا" یکی از خطوط هوایی آلمان است که فعالیت خود را از سال ۱۹۷۹ آغاز کرده است. این شرکت که در ابتدا تنها به کشورهای اروپایی پرواز داشت، اکنون با بیش از ۸۵۰ پرسنل، شبکه پرواز خود را تا شمال آفریقا و غرب آسیا گسترش داده است. "گرمانیا" در هفته دو پرواز از فرودگاه "شونه‌فلد" برلین به تهران خواهد داشت. در همین رابطه سفیر ایران در برلین اعلام کرده است که این شرکت هواپیمایی به زودی دو پرواز هفتگی هم از شهر دوسلدورف آلمان به تهران و همچنین یک پرواز از هامبورگ به مشهد خواهد داشت.
پیش از این نیز در برخی خبرها آمده بود که روز ۲۰ فوریه نخستین پرواز "گرمانیا" در مشهد به زمین می‌نشیند. هرچند در وبسایت خطوط هوایی "گرمانیا" نخستن پرواز از هامبورگ به مشهد در تاریخ (۲۵ فوریه/ ۶ اسفند) اعلام شده است و پروازهای این مسیر روزهای چهارشنبه هر هفته صورت می‌گیرند.
به گزارش ایسکانیوز پیش از این نیز با آغاز مذاکرات ایران و گفت و گوی تلفنی اوباما با رییس جمهور در پاییز سال 92، بحث راه اندازی پرواز مستقیم ایران-آمریکا جدی شده بود و هر چند روز یک بار هم خبرهای جدید در این باره به گوش می رسید و حتی در همان روزها قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور هوانوردی و هواشناسی گفت دولت تلاش می‌کند از ابتدای سال جدید میلادی(2014) مقدمات راه اندازی اولین خط هوایی مستقیم بین ایران و آمریکا را فراهم کند. بعد از این اظهارات اکبر ترکان رئیس شورای هماهنگی مناطق آزاد نیز در خردادماه امسال از پیگیری برای برقراری پرواز مستقیم ایران و آمریکا خبر داده و گفت: "در حال رایزنی با سازمان هواپیمایی کشوری هستیم تا آسمان باز (Open Sky) را در مناطق آزاد راه‌اندازی کنیم. ... امیدواریم این موضوع محقق شود و اگر این اتفاق بیفتد محدود به یک خط پروازی نبوده بلکه سایر خطوط مستقیم هم راه‌اندازی خواهد شد".
حالا اگرچه ایرانیان مقیم آمریکا در انتظار برقراری پرواز مستقیم میان ایران و آمریکا هستند اما به نظر می رسد با راه اندازی پرواز مستقیم برلین – تهران دولت تدبیر و امید یک قدم دیگر به تحقق وعده خود برای راه اندازی خطوط مستقیم هوایی میان ایران و کشورهای اروپایی و آمریکا نزدیک شده است.
کد خبر: 228346

وب گردی

وب گردی