ایسکانیوز: وزیر دادگستری با اشاره به اهمیت رخنه ایجادشده در نظام سیاسی حاکم بر آمریکا در موضوع هسته‌ای کشورمان گفت: نظام اسلامی با قوت و قدرت در برابر ابرقدرت‌ها ایستاده و تفکر و ساختار حاکمیتی آمریکا را دچار تزلزل آشکار کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دادگستری، حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی در دومین یادواره شهدای وزارت دادگستری و سازمان تعزیرات حکومتی ضمن سخنانی، نامه 47 سناتور آمریکایی به مقامات عالی‌رتبه کشورمان را شکست و سقوط اخلاقی سیاسی در ساختار حاکمیتی آمریکا بر شمرد و گفت: در حالی که زیر ذره بین رسانه‌ها و دستگاه‌های نظارتی جهان، نمایندگان کشورمان با گروه 1+5 در حال مذاکره و رایزنی هستند، تعدادی از سناتورهای آمریکایی بر خلاف رویه رئیس جمهور کشورشان که نماینده مردم این کشور است، نامه‌ای به سران کشورمان می‌نویسند و از انقضای توافق احتمالی با کشورمان در خصوص مسائل هسته‌ای پس از اوباما سخن می‌گویند که این موضوع به گفته رهبر معظم انقلاب اسلامی شکست و سقوط اخلاق سیاسی در این کشور است.
وی با اشاره به اینکه موقعیت ملت و دولت جمهوری اسلامی اکنون به جایی رسیده است که کانون ابرقدرت‌های جهان را به تزلزل آشکار انداخته است، اظهار داشت: این قوت و قدرت از فرهنگ شهادت و ایمان به «لا خوف علیهم و لا هم یحزنون» نشأت گرفته و ملت ما به خوبی این پیام را دریافت کرده است.

وزیر دادگستری با تأکید بر اینکه دولت به آرمان‌های شهدا، جانبازان، ایثارگران و امام راحل پایبند و معتقد است، گفت: دشمنان ما از زر و زور و موقعیت بهره فراوان دارند و از پشت هم خنجر می‌زنند و دولت وظیفه خود می‌داند بدون واهمه و ترس از دشمنان صحنه را خالی نکند و از منافع ملت دفاع کند.

پورمحمدی از فتنه انگیزی و دسیسه‌های دشمنان علیه ملت ایران به آتش نمرودی تعبیر کرد و گفت: کشور در میان بحران‌ها و فتنه‌های منطقه‌ای در شرایطی آرام و مناسب به سر می‌برد و این نعمت بسیار بزرگی است که به برکت خون شهدا حاصل شده و ملت ایران در حال خروج ابراهیمی از آتش فتنه هایی است که دشمنان به پا کرده‌اند.

حجت‌الاسلام والمسلمین پورمحمدی ضمن اشاره به اعتماد دولت به وزارت دادگستری و واگذاری مسئولیت‌های مهم به این وزارت خانه، مهم‌ترین موضوع مطالبه شده از وزارت دادگستری را مبارزه با فساد عنوان کرد و گفت: اهتمام و تلاش فراوانی در امر مبارزه با فساد در قوای سه گانه انجام صورت گرفته و دولت اهتمام جدی به این موضوع داشته و تفاهم و همکاری بین قوا سبب دستاوردهای خوبی دراین زمینه شده است.

وزیر دادگستری در این مراسم با گرامی داشت ایام فاطمیه، سال آتی را سال فاطمی عنوان کرد و اظهار داشت: امیدواریم به برکت نام حضرت زهرا (س) و عنایات خداوند متعال سال آتی سال پیروزی‌های بزرگ ملت ایران بر دشمنان و توطئه‌گران باشد.
کد خبر: 242052

وب گردی

وب گردی