در حالی که امسال بیستمین سال نمایش فیلم انیمیشن «شیرشاه» گرامی داشته می شود، مجموعه‌ای که بر ادامه این انیمیشن موفق ساخته شده است در قالب مجموعه‌ای تلویزیونی به نمایش در می‌آید.

به گزارش خبرگزاری ایسکانیوز به نقل از د رپ، این مجموعه با عنوان «محافظ شیر» از پاییز 2015 در تلویزیون به روی آنتن می رود. این مجموعه که برای کودکان 2 تا 7 سال و البته والدینشان مناسب است، در تلویزیون کابلی به نمایش در می‌آید.

قهرمان اصلی این مجموعه کیون دومین بچه سیمبا و نالا است که انتظار می رود در آینده رهبر گارد محافظ باشد. این گروه محافظ متشکل از شجاع ترین افراد گروه است که باید از سرزمین گله حفاظت کنند.

در این میان کیون تلاش می کند تا ثابت کند دوستانش از توانایی انجام این کار برخوردارند و انتخاب آنها برای این کار درست است.

در این مجوعه هر چند بیشتر قهرمان‌ها جدید هستند اما شخصیت‌های شناخته شده انیمیشن «شیر شاه» یا «لایون کینگ» از جمله تیمون، پومبا، رافیکی و زازو نیز حضور دارند. کایرا خواهر بزرگتر کیون هم از قهرمانان این مجموعه است و البته موفاسا عموی نابه‌کار سیمبا نیز در این مجموعه حضور دارد.

هنوز بازیگرانی که صداگذاری نقش شخصیت ها را برعهده خواهند داشت معرفی نشده اند. این مجموعه نیز از همراهی نویسنده و متخصص سواحیلی سارا میرزا به عنوان مشاور حفظ زبان و فرهنگ، بهره می‌گیرد.

این مجموعه را هووی پارکینز کارگردان «جیک و دزدان دریایی سرزمین ناکجا» کارگردانی می‌کند و کریستفور ویلیس آهنگساز «میکی ماوس» آهنگ آن را می سازد.

برای «شیر شاه» محصول 1994 التون جان آهنگ اصلی آن را به نام «امشب می توانی عشق را حس کنی» و هانس زمیر موسیقی متن را ساخته بودند. این فیلم در سراسر جهان فروشی معادل 987.4 میلیون دلار را تجربه کرد و با بردن جایزه گرمی برای موسیقی‌اش 15 میلیون صفحه فروخت.

اقتباس نمایشی آن نیز جایزه تونی را برد و اکنون 17 سال است که هر شب به صحنه می رود. این نمایش به 10 زبان در کشورهای مختلف دنیا نیز اجرا داشته است. بیش از 70 میلیون نفر تاکنون این نمایش را تماشا کرده اند. این نمایش پردرآمدترین نمایش برادوی در تمام طول تاریخ بوده است.

برای گرامیداشت بیستمین سال نمایش انیمیشن «شیر شاه» یک نسخه ویژه از موسیقی آن به انضمام پشت صحنه تولید این موسیقی قرار است 24 ژوئن منتشر شود.
کد خبر: 9282

وب گردی

وب گردی