موج دوم حمله ملخ‌های صحرایی در راه است

معاون آفات سازمان حفظ و نباتات کشور گفت: سازمان خواروبار جهانی (فائو) درباره موج دوم حمله ملخ‌های صحرایی هشدار داد.

به گزارش ایسکانیوز، سرافرازی در بازدید از مناطق آلوده به آفت ملخ صحرایی در هرمزگان افزود: شدت این حمله پنج تا ۱۰ برابر فعلی خواهد بود.

وی گفت: حمله ملخ‌های صحرایی در 6 استان خوزستان، بوشهر، هرمزگان، جنوب فارس، جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان مشاهده‌شده است.

مدیر حفظ و نباتات سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان نیز در این خصوص گفت: از 8 بهمن تاکنون مبارزه با ملخ‌های صحرایی در هفت کانون به وسعت ۷ هزار هکتار صورت گرفته و ۶۲ هزار هکتار نیز ردیابی شده است.

حمید دولتی با بیان اینکه با ردگیری و مبارزه به‌موقع، تاکنون حمله ملخ‌ها خساراتی نداشته است،افزود: دو هواپیما، دو پهباد و پنج گروه برای سم‌پاشی و مبارزه با این آفت آماده است.

مدیر حفظ و نباتات سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: تاکنون حمله ملخ‌ها در شهرستان‌های بندرلنگه، بندرعباس، سیریک، جاسک و میناب مشاهده‌شده است.

دولتی با اشاره به اینکه این ملخ‌ها از کشورهای یمن، عربستان و امارات عربی متحده وارد کشور می‌شود، اضافه کرد: در هر دسته بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیون ملخ وجود دارد که هر ملخ ۲۰۰ تا ۳۰۰ عدد تخم‌ریزی می‌کند.

مدیر حفظ و نباتات سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: پس از تخم‌ریزی تنها ۲۵ روز برای مبارزه و جلوگیری از تبدیل تخم به پوره فرصت وجود دارد.

مهر

انتهای پیام/

کد خبر: 998594

وب گردی

وب گردی