زاکانی: گروه‌های جهادی محور تحول آفرینی در دولت سیزدهم هستند

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی گفت: گروه‌های جهادی محور تحول آفرینی در دولت آینده هستند

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز از پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی، علیرضا زاکانی در جلسه هم اندیشی با دبیران مجامع جهادی کل کشور که در محل سازمان بسیج اقشار برگزار شد،گفت: جهاد مستمر در گروه‌های جهادی همیشه بوده است و در این جهاد مستمر باید همیشه تدبیر جدیدی اتخاذ کرد.

وی گفت: بسیج و بسیجی در موضوعات مختلف فرهنگ‌سازی کرده است و در همه میدان‌های انقلاب حاضر بوده و آنچه بر پایه اعتقاد و عقیده است بسیج توانسته احیایش کند. از این رو بسیج لوکوموتیو و سازمانی است که به همه بسیجیان جهت داده و فرهنگ بسیجی را در جامعه انتشار می‌دهد.

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس گفت: حضرت آقا در سال ۸۱ یا ۸۲ در اصفهان فرمودند بسیج باید متکفل حرکت دادن بدنه فعال جامعه باشد و نباید محدود فقط به افراد و ساختار بسیج شود ما باید مسیری را در قانون قرار دهیم که همه افراد با اقبال با آن کار کنند.

وی افزود: قانون باید طوری باشد که همه به بسیج پناه بیاورند و تلاش کنند به بسیج برسند زیرا همه اشخاص، مدیران و افراد مسئول به طبع نیاز و رفتارشان یک روزی می‌روند، اما بسیج همیشه ماندگار می ماند.

زاکانیبا بیان اینکه بسیج طی سال‌های متمادی در همه عرصه ها خود را تقویت کرده است، گفت: زمانی که اقبال ایجاد شود انگیزه هم برای اجرا پیدا می شود و در این جهت گروه های جهادی و مردم از جان مایه می گذارند و خدمت جهادی می کنند.

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس افزود: گروه های جهادی در جنبه های مختلف فرهنگی، سیاسی و اقتصادی نقش معرفت بخشی و بصیرت بخشی را دارند و در جامعه پیام ولی امر مسلمین جهان را تبیین می کنند.

زاکانی با بیان اینکه بصیرت افزایی یک عمل سیاسی در گروه های جهادی بوده است، گفت: حتما باید امکانات و پشتیبانی را برای گروه های جهادی فراهم کرد تا اقبال جهادی برای همه فراهم شود و مانعی برای فعالیت جهادگران و دیگران وجود نداشته باشد.

زاکانی خاطر نشان کرد: کارگروهی متشکل از جهادگران و افراد صاحب نظر در مرکز پژوهش های مجلس تشکیل می‌شود تا بتوانیم قانونی جامع در همه ابعاد داشته باشیم که همه جهادگران و دستگاه‌های اجرایی برای جهاد موثر و زمینه سازی در تمام عرصه ها فعالیت داشته باشند.

وی افزود: اداره کشور با مدیریت جهادی و فرهنگ جهادی محقق می شود و کشور با کمک گروه های جهادی و جریان جهادی در تمام ابعاد تقویت می‌شود و مدیران جهادی وقتی پا به میدان می گذارند باید جهش کار خود را در کار جهادی ببیند.

زاکانی گفت: هر کاری که می‌کنیم باید در راه تقویت تفکر بسیجی باشد و حق هر کار اشتباهی را نداریم و اگر از فرهنگ جهادی و بسیجی جدا شویم باید شاهد تحقیر جامعه اسلامی باشیم.

وی افزود: دولت آینده در هر سطحی باید نسبت خود با گروه‌های جهادی را مشخص کند و گروه‌های جهادی هم باید در ابتدا مطالبه گری را از دولت آینده داشته باشد.

رییس مرکز پژوهشهای مجلس تصریح کرد: گروه‌های جهادی هم برای کمک به دولت ها هیچ زمانی کوتاهی نکرده‌اند و نخواهند کرد.

زاکانی با بیان اینکه مدیران آینده باید با فرهنگ جهادی و با کمک گروه‌های جهادی و مردم در کف میدان تحول ایجاد کنند، گفت: متاسفانه در برخی دولت ها اداره کشور با فرهنگ غربی و مسئولین غرب دوست اداره شده است و بسیاری از مشکلات را برای آحاد مردم به وجود آوردند و امروز همه باید به کمک اصلاح اداره کشور بیاییم.

انتهای پیام/

کد خبر: 1102057

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 10 =