مراسم گرامیداشت روز مبارزه با استکبار در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد

مراسم گرامیداشت روز مبارزه با استکبار جهانی بر سر مزار شهدای گمنام  دانشگاه صنعتی امیرکبیر با حضور رئیس دانشگاه، میراحمدی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، استادان، دانشجویان و کارکنان برگزار شد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری ایسکانیوز، مراسم گرامیداشت روز مبارزه با استکبار جهانی در مزار شهدای گمنام دانشگاه صنعتی امیرکبیر با حضور سیدحسن قدسی‌پور رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر، حجت‌الاسلام  میراحمدی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، استادان، دانشجویان و کارکنان برگزار شد.

میر احمدی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر در این مراسم گفت: برخی افراد تصور می کنند واژه استکبار جز واژه‌های بعد از انقلاب اسلامی است؛ اما در واقع این چنین نیست بلکه واژه استکبار و مستکبر یک واژه قرآنی و دینی است.

وی افزود: اساس وقوع و پیدایش انقلاب اسلامی این است که از زیر بار ستم خارج شود و در ادبیات سیاسی انقلاب اسلامی نیز بر واژه قرآنی استکبار تاکید شده است. 

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: استکبار یعنی گردن کشی، سرپیچی و تجاوز به حقوق دیگران که این واژه در فرهنگ سیاسی به سلطه گری نیز ترجمه می شود.

میراحمدی تاکید کرد: استعمار به معنای بهره کشی فرهنگی، سیاسی، اقتصادی توسط یک اقلیت محدود است و اقسام و بخش های مختلف دارد. 

وی عنوان کرد: روز 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار است. پیش از انقلاب اسلامی یک دوگانه سرمایه داری و کمونیست در دنیا وجود داشت که هر دو بر سر قدرت و کسب ثروت مبارزه می‌کردند؛ اما بعد از وقوع انقلاب اسلامی این جریان تبدیل به دوگانه جریان مستضعفان با مستکبران شد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه انقلاب اسلامی نه سلطه پذیر و نه سلطه‌گر است، گفت: هر فرد مسلمان و دولت اسلامی براساس منطق و آموزه‌های دینی موظف به مقابله با ظلم و استکبار است. مبارزه با استکبار یعنی زیر بار ستم نرفتن است.

میراحمدی خاطرنشان کرد: استکبار جهانی با اسلامی مخالف است که جلوی استکبار بایستد. ما زیربار سیاست‌های سلطه طلبانه نرفته ایم و نخواهیم رفت.

وی تاکید کرد: مقام معظم رهبری همواره تاکید دارند که باید استکبار را بشناسیم تا بتوانیم خردمندانه رفتار خودمان را در مقابل او تنظیم کنیم. 

گفتنی است، در این مراسم بیانیه‌ای نیز توسط تشکل های دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر قرائت شد.

انتهای پیام/

کد خبر: 1117114

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 1 =