بیمه‌نامه دارندگان گواهینامه منقضی‌شده همچنان معتبر است

بیمه مرکزی در واکنش به اخباری مبنی بر عدم اعتبار رانندگانی که تاریخ اعتبار گواهینامه‌های آنان سپری شده، اعلام کرد: بیمه‌نامه دارندگان گواهینامه منقضی‌شده همچنان معتبر است.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، بیمه مرکزی در واکنش به شبهه‌افکنی‌ها و انتشار اخبار نادرست در رسانه‌های مجازی مبنی بر عدم اعتبار رانندگانی که تاریخ اعتبار گواهینامه‌های آنان سپری شده، اعلام کرد:  برخی از فعالان فضای مجازی با استناد به ماده ۷ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی این شائبه را مطرح کرده اند که در صورت سلب اعتبار گواهینامه به دلایلی نظیر گذشتن از حد نصاب نمره منفی یا تاریخ انقضای آن اعتبار بیمه نامه نیز منقضی می شود که چنین ادعایی صحت ندارد.

بیشتر بخوانید

معلمان چقدر باید برای بیمه تکمیلی جدید پرداخت کنند؟

بر اساس این اعلامیه صرفاراننده مسبب حادثه فاقد گواهینامه رانندگی در ماده ۱۵ قانون بیمه اجباری مشمول بازیافت خسارت است و سایر موارد مرتبط باگواهی نامه مثل انقضای مدت اعتبارگواهی نامه مشمول این حکم نیست.

ضمنا فقدان تناسب گواهی نامه بانوع وسیله نقلیه نیز مشمول حکم ماده ١٥ و از موارد بازیافت کل خسارت از مسبب محسوب می شود با این توضیح که فاقدین گواهی نامه پایه یک نمیتوانند با وسایل نقلیه ای که رانندگی با آنها مستلزم داشتن گواهی نامه پایه یک است رانندگی نمایندو در صورت ارتکاب و وقوع خسارت کل خسارت از ایشان بازیافت می‌شود.

انتهای پیام/

کد خبر: 1146574

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 14 =