مطالبات همسان سازی بازنشستگان چه زمانی پرداخت می‌شود؟

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تاکید کرد: برنامه هفتم توسعه بهترین فرصت برای اصلاح تعدد روش‌های محاسبه حقوق بازنشستگان و حتی شاغلان دستگاه‌ها و کاهش تبعیض حقوق بازنشستگان است.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، نعمت‌الله ترکی در نشست با روسای کانون‌های بازنشستگان استان تهران، افزود: براساس قانون و طبق ماده ۸۵ قانون مدیریت خدمات کشوری دستگاه‌های اجرایی مکلف به اجرای بیمه تکمیلی برای بازنشستگان همان دستگاه هستند اما این موضوع به دلیل کمبود منابع مالی در این دستگاه‌ها تاکنون اجرایی نشده است.

جزئیات سفرهای زیارتی و سیاحتی بازنشستگان مشخص شد

ترکی تصریح کرد: به همین دلیل، ما به عنوان متولی امر خدمت در صندوق بازنشستگی کشوری، وظیفه داریم خدمت بیمه درمانی را به بازنشستگان ارائه کنیم.

وی ادامه داد: در سال جاری با چند مجموعه بیمه‌ای که مدنظر کانون‌های بازنشستگی است، در حال توافق هستیم تا بتوان با همکاری هم خدمات مطلوب‌تری را در سال جاری در حوزه بیمه تکمیلی درمان به این افراد ارائه کرد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: در واقع وظیفه اصلی بر عهده دستگاه‌های اجرایی است و صندوق بازنشستگی کشوری به عنوان صندوق تنها وظیفه حمایتی داریم تا اگر فرد بازنشسته دچار مشکل حادی بود و نظام بیمه‌ای امکان کمک به او را نداشت، صندوق حمایت کند اما اکنون به دلیل مشکلات موجود، بیمه درمان توسط خود صندوق ارائه می‌شود.

ترکی با بیان اینکه ماهانه بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان برای پرداخت حقوق بازنشستگان تحت پوشش صندوق تامین منابع صورت می‌گیرد، گفت: بیش از ۸۵ درصد از این مبلغ از طریق منابع عمومی دولت تامین می‌شود و بخشی از آن از کسور و بخش اندکی هم از محل سودآوری شرکت‌ها است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به بحث‌های موجود درباره همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اظهار کرد: درباره محاسبه حقوق بازنشستگان شرایط و جداول متعدد و متفاوتی وجود دارد و برنامه هفتم بهترین فرصت برای هماهنگ شدن روش‌های محاسبه حقوق و مستمری و امتیازات در بین دستگاه‌های مختلف و در نتیجه بازنشستگان از یک سو و رفع تبعیض بین بازنشسته و شاغل از سوی دیگر است.

وی به انعقاد قرارداد با سازمان خصوصی‌سازی برای تعیین تکلیف اعتبار سال ۱۴۰۱ برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اشاره کرد و افزود: کارهای اولیه انجام شده و قراردادی هم با سازمان خصوصی‌سازی منعقد شده است.

ترکی ادامه داد: به محض افزایش ارزش سهام شرکت مربوطه که در اعتبار بودجه تعیین شده بود، این سهام فروخته خواهد شد و در قالب همسان‌سازی به بازنشستگان پرداخت می‌شود.

براساس این گزارش در این نشست، روسای کانون های بازنشستگی استان تهران مهمترین مشکلات و مطالبات موجود را به خصوص در حوزه همسان‌سازی و بیمه تکمیلی مطرح کردند.

منبع: ایسنا

کد خبر: 1183398

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =