مسابقات آسیایی هانگژو| کسب یک مدال نقره و یک برنز در روز هفتم /  از طلسم‌شکنی تیراندازی تا تاریخ‌سازی برادران عالمیان بر ای ایران

روز هفتم بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ آغاز شده و ورزشکاران کشورمان به مصاف رقبای خود رفته‌اند. در این خبر با نتایج لحظه‌به‌لحظه این مسابقات همراه ما باشید.

به گزارش گروه ورزشی ایسکانیوز، رقابت ورزشکاران ایران در روز هفتم بازی‌های آسیایی هانگژو به پایان رسید و کوراش یک مدال نقره و تیراندازی یک برنز گرفت و برادران عالمیان توانستند تاریخ‌سازی کنند.‌

بیشتر بخوانید:

مسابقات آسیایی هانگژو | ایران با کسب یک نقره در ردۀ نهم بازی‌های آسیایی باقی ماند + جدول رده بندی

کاروان ایران بعد از کسب یک مدال نقره و یک برنز در روز هفتم بازی‌های آسیایی هانگژو در جایگاه دهم جدول توزیع مدال‌های بازی‌ها قرار گرفت.

هفتمین روز بازی‌های آسیایی هانگژو به پایان رسید و کاروان ایران صاحب یک نقره و یک برنز شد.

مجید وحید بریمانلو  در فینال کوراش شکست خورد و به مدال نقره رسید.

تیم تپانچه ایران با ترکیب هانیه رستمیان و امیر جوهری‌خو موفق به گرفتن مدال برنز میکس تپانچه بادی شد و اولین مدال تیراندازی ایران را در این بازی‌ها کسب کرد.

تیم نوشاد و نیما عالمیان با پیروزی برابر تیم ژاپن و صعود به مرحله نیمه‌نهایی دست به تاریخ‌سازی زد و مدال برنز مشترک خود را قطعی کرد.

حمیده اسماعیل نژاد در فینال دوی ۱۰۰ متر هفتم شد و به مدال نرسید. 

حسن تفتیان در فینال دوی ۱۰۰ متر به مدال نرسید و چهارم شد. 

در قایقرانی نیز  هر پنج قایق ایران راهی فینال شدند.

نتایج لحظه به لحظه ورزشکاران ایرانی در روز شنبه را می‌توانید در زیر مشاهده کنید:

کوراش:

مجیدوحید بریمانلو در رقابت‌های وزن ۶۶- کیلوگرم در نخستین دیدار به مصاف چونگ هوانگ از ویتنام رفت و در مقابل حریف خود به برتری دست یافت و گام به مرحله یک‌چهارم نهایی گذاشت.

بریمانلو در مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف «چنگ هائو چان» از چین تایپه رفت و با نمایشی زیبا ضمن برتری مقابل حریف خود راهی مرحله نیمه‌نهایی شد و مدال برنز خود را قطعی کرد.

مجید وحید بریمانلو  در فینال کوراش شکست خورد و به مدال نقره رسید.

قایقرانی:

** علی آقا میرزایی  در کایاک یکنفره ۱۰۰۰ متر مردان با زمان ۳ دقیقه و ۴۹ ثانیه و ۶۰۳ صدم ثانیه در گروه خود اول شد و به فینال رفت.

** محمدنبی رضایی کانو یک‌نفره ۱۰۰۰ متر مردان با زمان ۴ دقیقه و ۲ ثانیه و ۴۶۳ صدم ثانیه در گروه خود دوم شد و به فینال صعود کرد.

** هدیه کاظمی و الناز شفیعیان در کایاک دونفره ۵۰۰ متر زنان در گروه خود، با زمان یک دقیقه و ۵۶ ثانیه و ۳۷۹ صدم ثانیه سوم شدند و به فینال رفتند.

** سپهر ساعتچی و پیمان قویدل در کایاک دو نفره ۵۰۰ متر مردان در گروه خود با زمان یک دقیقه و ۳۶ ثانیه و ۳ صدم ثانیه اول شدند و به  فینال رسیدند.

** عادل مجللی و کیا اسکندانی در کانو دونفره ۵۰۰ متر مردان در گروه خود زمان یک دقیقه و ۵۳ ثانیه و ۹۶ صدم ثانیه را ثبت کرد و دوم شدند و به فینال صعود کردند.

تیراندازی:

در پایان دور مقدماتی تپانچه ۱۰ متر میکس تیم ایران با ترکیب با ترکیب هانیه رستمیان و امیر جوهری‌خو  با امتیاز ۵۷۵ پس از هند و چین در رده سوم قرار گرفت.

تیم کشورمان برای کسب مدال برنز با تیم پاکستان رقابت کرد و با برتری ۱۶ بر ۱۴ به مدال برنز دست یافت. این اولین مدال تپانچه در بازی‌های آسیایی محسوب می‌شود.

به این ترتیب پرونده تپانچه ایران در بازی های آسیایی با کسب یک مدال برنز بسته شد.

اسکیت:

** در ماده ۱۰ هزار متر  امیر بهزادی و آزاد همتی در حین رقابت نتوانستند زمان مد نظر را به ثبت برسانند و قبل از رد شدن از خط ‌پایان به کار خود پایان دادند.

** مسابقات تیم ملی اسکیت سرعت ایران اعزامی در ماده ۱۰۰۰۰ متر با حضور نهال مقدم رحمانی و سیده مهشید کیایی در بخش بانوان آغاز شد.

در حین رقابت، نهال مقدم و سیده مهشید کیایی نتوانستند زمان مد نظر را به ثبت برسانند و قبل از رد شدن از خط ‌پایان به کار خود پایان دادند.

ورزشکاران ایران در رشته‌های تیراندازی، اسکیت، کوراش، قایقرانی، بسکتبال سه نفره، بسکتبال، هندبال، تنیس روی میز، شطرنج، بوکس و دوومیدانی به مصاف رقبای خود می‌روند.

کشتی

پنج کشتی‌گیر از شش کشتی‌گیر اعزامی ایران به بازیهای آسیایی از جمله حسن یزدانی قهرمان المپیک در وزن ۸۶ کیلوگرم و امیر زارع قهرمان ۱۲۵ کیلوگرم جهان، در مسابقات جهانی بلگراد شرکت کرده‌اند.

اما یکی از  ستاره‌های مسابقات هانگژو  احتمالا احمد تاج‌الدینوف قهرمان جهان در وزن ۹۷ کیلوگرم است. این کشتی‌گیر داغستانی برای تیم ملی بحرین رقابت خواهد کرد. به احتمال زیاد  او با مجتبی گلیج ملی‌پوش ایرانی برای رسیدن به طلا رقابت خواهد کرد.گلیج در جدال با عبدالرشید سعدالله‌یف پیش افتاد اما در ثانیه های پایانی نتوانست برتری خود را حفظ کند. او در نیمه نهایی قهرمانی جهانی ۲۰۲۱ نیز مقابل کایل اسنایدر آمریکایی به همین شکل تقریبا بازنده شد.

احمد تاج‌الدینوف توانست در جهانی بلگراد قاطعانه دو اسطوره‌ کشتی جهانی یعنی کایل اسنایدر آمریکایی و عبدالرشید سعدالله‌یف از روسیه را از پیش رو بردارد.

سه کشتی گیر آزاد داغستانی دیگر برای تیم ملی بحرین به رقابت می پردازند: علیبیگ علی بیگف (۶۵ کیلوگرم)، ماگومد آسلوف (۷۴ کیلوگرم) و ماگومد شریپوف (۸۶ کیلوگرم). دیگر کشتی‌گیران داغستانی در بازیهای آسیایی این نفرات هستند:

عبدالمازید کودیف (۶۵ کیلوگرم، تاجیکستان)

ژاورائیل شاپیف (۸۶ کیلوگرم)، ماگومد ابراهیموف (۹۷ کیلوگرم، هر دو از ازبکستان)

یوسف باتیرمرزایف (۱۲۵ کیلوگرم، قزاقستان)

بسکتبال

تیم ملی بسکتبال ایران در سومین دیدار خود در بازی‌های آسیایی مقابل قزاقستان قرار گرفت و ضمن پیروزی با نتیجه ۸۶-۶۰ به عنوان صدرنشین به مرحله حذفی صعود کرد.

بوکس

ایمان رمضان‌پور به عنوان آخرین نماینده باقی مانده ایران به روی رینگ رفت که مقابل حریفی هندی باخت و از صعود به مرحله نیمه‌نهایی بازماند.

بوکسور وزن ۹۲+ کیلوگرم ایران در این دیدار «نارندر» از هند را پیش رو داشت که با رای داوران بازنده اعلام شد. به این ترتیب دست بوکس ایران از مدال بازی‌های آسیایی کوتاه ماند.

بازی‌های آسیایی نخستین مرحله  انتخابی‌های بوکس برای سهمیه المپیک بود و ایرانی ها در کسب سهمیه ناکام بودند.

دوومیدانی

حسن تفتیان در دور نیمه‌نهایی دوی ۱۰۰ متر مردان، زمان ۱۰.۱۳ ثانیه را ثبت کرد و به عنوان نفر اول گروه خود به فینال صعود کرد.  تفتیان با این حد نصاب، بهترین رکورد فصل خود را به ثبت رساند.

شطرنج

تیم ملی شطرنج مردان ایران در جریان مرحله دوم بخش استاندارد بازی‌های آسیایی با ترکیب پرهام مقصودلو، بردیا دانشور، پویا ایدنی و سیدمحمد امین طباطبایی مقابل تیم قزاقستان به برتری ۳ بر یک دست یافت.

انتهای پیام/

کد خبر: 1200016

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 0 + 0 =