عراقی ها هجوم سنگین داعش به بیجی را دفع کردند

نیروهای امنیتی عراق و الحشدالشعبی شنبه شب یک هجوم گسترده داعش را در بیجی ، شهری در شمال استان صلاح الدین و در 220 کیلومتری شمال بغداد، دفع و تعدادی از اعضای این گروه را در درگیری های سخت به قتل رسانده و یا زخمی کردند.

به گزارش ایسکانیوز، السومریه نیوز به نقل از یک منبع امنیتی در استان صلاح الدین نوشت، این حمله شنبه شب، یک ساعت بطول انجامید و طی آن دهها تن از اعضای داعش کشته و زخمی شدند.
در این درگیری ها که نیروهای داعش از انواع سلاح های سبک و نیمه سنگین استفاده کردند، همچنین دو تن از نیروهای داوطلب بومی بیجی از عشیره الجیسات کشته شدند.
داعش این حمله را از حدیثه در استان الانبار تدارک دیده بود و نیروهایش پس از ورود به منطقه الصینیه درشمال غرب صلاح الدین با نیروهای امنیتی و الحشدالشعبی درگیر شدند.
داعش این حملات را با هدف کاهش فشار نیروهای عراقی در موصل راه اندازی می کند که طی روزهای اخیرتوانسته اند بیش از 60 درصد محلات بخش غربی موصل را آزاد و پاکسازی کنند.
براساس این گزارش، برغم شکست های سنگین داعش در بخش های شمالی کشور، اما هنوز بخش هایی از استان الانبار در اشغال داعش است. الانبار در غرب عراق، بزرگترین استان کشور و منطقه ای بیابانی است.

دریافت کننده: مجتبی اسماعیلی/تایید:سرلک

کد خبر: 741866

وب گردی

وب گردی