مجوز فعالیت تشکل‌های دانشجویی با سرعت صادر شود

سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر در خصوص مجوز فعالیت‌های دانشجویی گفت: ما باید این مجوزها را دسته بندی کنیم چرا که یک سری مجوزها را می‌شود تفویض اختیار کرد تا به کمیسیون‌ها یا ... نرود. تا کارها سریع‌تر انجام شود.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، علیرضا رهایی سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر در نشست دبیران تشکل‌های دانشجویی با تاکید بر اینکه دانشجویان این دانشگاه از پختگی کافی برخوردار هستند، گفت: دوره کرونا یک رکودی در همه بخش‌های دانشگاه ایجاد کرد که این رکود ناراحت کننده بود باید همه دانشجویان تلاش کنند تا مجددا شادابی و نشاط به محیط دانشگاه برگردد.

بیشتر بخوانید: 

پروژه‌های دانشجویی در حوزه حفاظت از اطلاعات، درآمدزا هستند

وی در ادامه تصریح کرد: فعالیت‌های تمامی تشکل‌ها و فعالین دانشجویی اعم از شوراهای صنفی، همیاران سلامت، انجمن‌های اسلامی، تشکل بسیج، کانون ها، فعالیت‌های هنری و ... به نوبه خود اهمیت زیادی دارد و اینگونه نیست فعالیت برخی حوزه‌های دانشجویی برای دانشگاه اولویت بیشتری داشته باشد. چرا که اعتقاد من بر این اصل است که تمامی فعالیت‌های دانشجویی مکمل یکدیگر هستند ما باید بتوانیم یک انگیزه و امید بین دانشجویان ایجاد کنیم که بخشی از آن نیاز به ایجاد تنوع در فعالیت‌های دانشجویی دارد.

رهایی به نیازهای مالی تشکل‌ها و فعالین دانشجویی اشاره کرد و تاکید کرد: مسائل مالی این نوع فعالیت‌ها را می‌توان دو دسته کرد که برخی از این مسائل پرهزینه است. برخی اینگونه نیست. اما برخی پروژه‌ها نظیر اردوها هزینه سنگینی دارد که تامین آن سخت است. اما تلاش می‌کنیم فعالیت‌های دانشجویی در اوج قراز بگیرد و پس رفت نکند.

سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر یادآو شد: باید احترام متقابل بین استاد و دانشجو برقرار باشد و یک نقش پدرانه بین آن‌ها شکل بگیرد و به یکدیگر کمک کنند.

وی با بیان اینکه جایگاه علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر باید حفظ شود، اظهار کرد: ما نیز کمک می‌کنیم ارتقا علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر حفظ شود.

سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: دهه ۹۰ کار فوق العاده‌ای در کشور پیش آمد بر این اساس افراد تمامی نیازهای کشور را بررسی کردند و این نیازها ۴۳ طرح کلان ملی بود که ۱۲۰ میلیارد تومان در دهه ۹۰ درآمد داشتند. آن زمان سهم دانشگاه‌های کشور از این طرح‌ها بین صفر تا ۵ طرح بود. این در حالی است که دانشگاه صنعتی امیرکبیر ۱۶ طرح کلان ملی داشت.

این مقام مسئول تاکید کرد: باید مکان‌هایی برای حضور و استراحت دختران دانشجو ساخته شود که اولین آن ساختمان ابوریحان دانشگاه است که برای این منظور اختصاص داده شده است.

سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیرادامه داد: ما مشکلاتی در خصوص جذب هیات علمی در دانشگاه داریم در واقع ما تا سال ۹۳ تعداد ۵۲۰ هیات علمی داشتیم امروزه با گذشت ۱۰ سال باید به عدد ۶۰۰ می‌رسیدیم، اما ۴۳۰ هیات علمی داریم و حتی صد نفر نیز کمتر شده است. اما تلاش گسترده می‌کنیم با جذب اساتید جدید این مشکلات را کمتر کنیم.

رهایی در خصوص توسعه مسجد دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز گفت: ما در فاصله سال‌های ۸۴j تا ۹۳ سه مرحله این توسعه را انجام دادیم با این وجود توسعه مجدد مسجد دانشگاه قابل انجام است.

سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر در خصوص افزایش شهریه‌های دانشگاه‌ها گفت: از دیدگاه‌های بنده افزایش شهریه راهکار حل مشکلات ما نیست باید به سمت همکاری‌های کلان با صنعت حرکت کنیم. این مسیر شروع و مواردی از این همکاری‌ها مشخص شده است.

انتهای پیام/

کد خبر: 1203669

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 0 + 0 =